Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig ér el a magyar gazdaság...

Meddig ér el a magyar gazdaság 2035-re?

Figyelt kérdés

[link]


Én nem ismerem a szerzőt, nem értek a közgazdaságtanhoz, de szerintem ez megint néphülyítés.



2022. szept. 2. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Na akkor megmondom az igazságot! Jó, hogy ha nem fog minket Románia lehagyni. Arról pedig még csak álmodni sem kell, hogy Ausztriát lehagyjuk. Sőt, még a nyugati kultúra és élet tanulása az elmúlt években átfordult az orosz és kínai élet tanulásába és lassan gyakorlatba ültetése, amivel megint csak nem kell azt hinni, hogy majd ezzel hagyjuk le Ausztriát. Reális esély arra van, hogy Románia hagy le majd minket és Szlovákia, Lengyelország és a balti államok csak még messzebb kerülnek tőlünk, akár csak Ausztria is.
2022. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

" Ha az elmúlt évek trendjei folytatódnak, akkor a magyar GDP 2035-re magasabb lehet, mint az osztrák."


És itt a kulcs. Folytatódnak? Folytatódnak 15 évig? Ha minden éven konstans 7%-os nőne a GDPnk akkor 2035-re elérnénk azt a szintet ahol Ausztria volt 2020-ban. Fog minden éven 7%-ot bővülni a magyar gazdaság a következő 13 évben?

2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fsms ***** válasza:
100%
Fidesz propaganda adó , mit vársz tőle.
2022. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyenge oktatással és elhanyagolt egészségüggyel nem lesz itt előremenés....
2022. szept. 2. 20:27
 5/5 Isti22 ***** válasza:
100%

Kezdik kitolni a dátumot, eddig 2030-ról volt szó :D

De ilyenkor érdemes hosszútávon vizsgálni a helyzetet:


2009-ben a magyar GDP az osztrák 38%-a volt.

2022-ben a magyar GDP az osztrák 41%-a.

tehát ebben az ütemben 2035-re a magyar GDP az osztrák 44%-a lesz.


Én nem vagyok ugyan közgazdász az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyében, de szerintem 44% < 101%

2022. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!