Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, melyik az...

Megmondaná valaki, melyik az a segély, ami 70-80 ezer Ft havonta?

Figyelt kérdés

Nos,csak azért kérdezem,mert ezen az oldalon sokan írják,hogy a "cigány" bolond lenne dolgozni,mert a segélye annyi mint másnak a fizetése.Volt olyan hozzászólás,ahol konkrétan ki is volt írva ,hogy 70-vagy 80 ezer forint az a bizonyos segély.

Hát én ismerek néhány segélyt,de azok messze alul múlják a minimálbér összegét és nem hinném,hogy létezik külön "cigány segély",aminek ilyen magas az összege.Ha meg netán valaki a családi pótlékra célzott,nos,az nem segély!

Tehát kíváncsi vagyok,hogyan nevezik azt a bizonyos 80-ezer forintos rendszeres segélyt??Bár sejtem,hogy nem fogok normális választ kapni,mivel ilyen segély nyilvánvaló,hogy nem létezik.Azért kíváncsian várom a magyarázatokat,hogy akkor hogy a nyavalyába kaphat valaki annyi segélyt,amennyi másnak a fizetése?


2010. szept. 28. 07:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem arról van szó, hogy egy segélynem 70-80ezer forint, hanem hogy halmozzák a segélyeket. Én pl olyat is ismerek aki másfél milliót vesz fel havonta, csak segélyekből és az általa fogva tartott rabszolgák (csicskák) nyugdíjából, szociális ellátásából.
2010. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

A rendszeres szociális segély maximális összege 2010 január 1-től 60236 Ft: [link]

Érdekes módon, nálunk valahogy a szoc.segélyt és nem a RÁTot kapják, és a szoc.segély maximumát.

Plussz megkapják hozzá a lakásfenntartási támogatást, aminek az összege több tényezőtől függ, itt általában 6000 ft-ot adnak.

Kapják a rendszeres és rendkívüli gyermekvédelmi támogatást.

Évente 4szer rendkívüli szoc. segélyt.

Plussz itt még adnak ingyen tüzelőt ezek mellé.

Így kaphatnak 70-80 ezer forint segélyt egy hónapra átlagolva.

A családi pótlék valóban nem segély, és azt ezen felül kapják.

2010. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan hely ahová (maga a postás is elmondja) napi két háromszor vissza kell mennie, reggel, délelőtt és délután, mert egyben nem vihet ki magával akkora összeget.
2010. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

A kérdezőnek igaza van,erős túlzás van a segélyek terén.

A nagy többség 28500 forintot kap.Ebből próbáljon ,meg valaki megélni!

2010. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem sincs olyan segély ami ennyit fizet. Ez csak több segélyből jöhet össze egy nagy családnak.
2010. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki megkapja a 60ezer forintot fejenként, ez nem titok, bármelyik cigány elmondja neked ha megkérdezed. Mellette lopnak fát, terményeket, fémet, meg bontott téglákkal üzletelnek. A tehetősebb meg droggal is.

Az uzsorás már egy magasabb szint, de az alapja ugyanez.

2010. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
ja meg természetesen a purdék után járó pótlékok, plusz valami rokkantsági kiegészítés mindegyiknek
2010. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 doboszoli ***** válasza:
55%

Én írtam, ne keresem vissza, ha segélyt írtam, helytelen, a munka nélkül elérhető jövedelemre gondoltam,

term. a családi pótlék nélkül, hisz az mindenkit megillet.

Hogy ez hogyan jön össze az előttem szólók leírták, bár a végeredmény szempontjából, az eredeti szövegkörnyezetben nincs jelentősége.

Asszem azt is írtam, hogy minden tiszteletem a kivételnek.

2010. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
haha...ha tudnátok milyen sok pénzt kap egy cigány család,ti csodálkoznátok legjobban egy átlag 6 gyerekes család csak családi pótlékból kap 150000 forintot+általában legalább az egyik szülő leszázalákolt.....+lakhatási támogatás+ha debil a gyerek nagyobb a családi pótlék is,és a rokonházasságok miatt ez ott gyakori...nem kell őket sajnáltatni!Piára,cigire mindig van pénzük,meg kábel tévére is....érdekes....
2010. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

"Megmondaná valaki, melyik az a segély, ami 70-80 ezer Ft havonta?"


A gyakorlatban a rendszeres szociális segély. Ennek összege ugyanis = a családban lévő fogyasztási egységek száma * nyugdíjminimum * 0,9. Ez egy nagyobb családban lehet 70-80, vagy akár 100 ezer is.


DE: a gyakorlatban 70-80 ezret ilyen módon egy 4-5 tagú család kap. Tehát nem fejenként 70-80 ezer lesz a segély értéke, hanem fejenként 20-30 ezer. Sosem értettem, miért gondolják, hogy ebből olyan fényesen meg lehet élni.


"Ha meg netán valaki a családi pótlékra célzott,nos,az nem segély!"


Na ez az, amit az itteni, az orruk hegyéig se látó kretének sosem fognak megérteni.

2010. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!