Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik külön bal- és jobbolda...

Létezik külön bal- és jobboldali humor?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert általában mindkét oldalon vannak tabutémák, amikből nem szoktak viccet csinálni. Például baloldalon nem igazán vannak homofób, szexista viccek, jobboldalon meg az egyházzal vagy a nemzeti identitással kapcsolatban nem igazán vannak poénkodások.

Viszont ettől függetlenül szerintem az ember az ember mindenhol, lehet számára vicces az, hogy egy genderfluid mennyire furán viselkedik vagy egy katolikus pap milyen morális szövegekkel próbálja burkolni a pénzéhségét. Csak mégis közösség előtt szűrik az ilyen tartalmakat és sokan próbálnak megfelelni a PC-nek vagy épp ellenkezőleg, direkt átesnek a ló túloldalára, de mindkettő kielégít egy társadalmi igényt.



2022. dec. 4. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nemzeti intenditással kapcsolatosan gondolom, a magyar nemzetiségire gondoltál. Hirtelen nem vágtam, mert ezzel a baloldal se szokott viccelődni, de aztán eszembe jutott a székelyviccek, és oké. Bár szerintem azt mindenhol hallottam, és teljesen ártatlan tréfák, pl. szűkszavúságra utalnak, vagy ilyesmire más nem ugrik be.


Másik oldalról viszont kisebbségek cigány, zsidó, stb. nagyon is megy.

2022. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Amúgy nem csak magyarra gondoltam, hanem minden olyasmire, ami sérti a nemzeti identitást. Lehet a magyaroknál Trianon, a szerbeknél Koszovó, az izraelieknél a Templom-hegy, a törököknél az örmény népirtás játsza ezt a szerepet.

2022. dec. 4. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

ugyanmár a jobboldal abban nagyon profi. Zsidóviccek, cigányviccek, de skót viccek...

Bár szerintem a skótot tolja a jobb és a bal is, az is tök ártatlan. És a zsidóviccek bizonyos része, fajtája is tök ártalmatlan, és a zsidók is viccelődnek akár. Csak van egy bizonyos határ, témakör, amit más kategória, és azt tolja inkább a jobboldal.


"Lehet a magyaroknál Trianon, a szerbeknél Koszovó, az izraelieknél a Templom-hegy, a törököknél az örmény népirtás játsza ezt a szerepet."

Ezekről én egy viccet se hallottam.

Holokauszt témáról viszont igen.

2022. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok viccet azonban az élet szül, volt olyan, amit én éltem meg, és történetesen katolikus volt, de más vallásost is megtapasztaltam.


De megjegyzem, hogy ezeknél nem a vallás miatt alakult viccessé az egész, hanem az emberi gyarlóság miatt.

2022. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Hát aki pénzéhes, az aligha papnak megy. Nem egy akkora biznisz az.
2022. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem erre gondoltam. Nem csak a pénz miatt lehet gyarló az ember, szimpla ostobaság.


Akkor már leírom a sztorit. Egyszer egy szép novelláról akartunk kisfilmet készíteni, amiben egy koldus szerepel. Találtunk is egy templom előtt egy koldust, aki nagy örömmel szerepelt is volna benne, éppen ideje is volt, a templomban javában ment még a mise, várta, hogy vége legyen, addig végeztünk is volna. Volt egy későn jövő, és ott hőbörgött, hogy mit filmezzük a koldust, nincs hozzá jogunk, meg azért csináljuk, hogy lejárassuk Magyarországot, stb. aztán behúzott, és riadoztatta az egész gyülekezetet, jöttek is ki, és ott balhéztak, a koldusnak az egyik adott egy ötezrest, hogy menjen el, aztán visszamentek nagy nehezen a misére, amikor látták, hogy elment a koldus, csak aztán visszajött, hogy folytassuk, de ők is ki-kikukucskáltak, és elölről ment a balhé.

Ezeknek az agyát valaki alaposan megmosta hát nem a szeretet vezérelte őket, abban biztos lehetsz.


A sztori egyébként pont az együttérzésről szólt, semmilyen lejáratás nem volt, de ahelyett, hogy kérdeztek volna, vádaskodtak és veszekedtek, és majdhogynem lincshangulatot csináltak. De ha még valami hú de nagy kamerával csináltuk volna, de egy kis amatőrmunka lett volna. :D

2022. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!