Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Che Guevara megváltoztatta...

Che Guevara megváltoztatta rasszista és homofób nézeteit?

Figyelt kérdés

Nagyon tisztelem őt, mint forradalmárt, de a naplójába olyan dolgokat írt, amelyek miatt emberileg kevésbé bírom...

Viszont azt a naplót még a forradalom előtt írta, valamint azelőtt, hogy elkötelezett marxista lett volna.

Érdekel, hogy volt e valamilyen változás a nézeteiben. Tudtok esetleg valamit?



2023. jan. 16. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a homofób nézet?
2023. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Che egy sajátos színfoltja volt a kubai forradalomnak. Teljes mértékben sohasem tudott beilleszkedni Castro rendszerébe. Ugye eléggé jómódú családból származott, iskolázott egyén volt, ami miatt a világnézete sem egyezett teljes mértékben a szegény kubai földművesekével.


Amúgy melyik napló? Amit Moldova fordított magyarra? Mert azt a kubai forradalom után írta, ha jól emlékszem, akkor 1965-ben.

2023. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A rasszista nézetei egyáltalán nem voltak kirívóak a környezetében, sőt igen enyhe volt ebben a tekintetben. Sokkal inkább volt ez csak egy téma, amiben állást foglalt elkötelezettség nélkül.

A homofób nézeteiről nem hallottam, ha van valami forrás, szívesen látom!

2023. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
egy gyilkos pondro volt ugy döglött meg ahogy érdemelte
2023. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Kicsit utánaolvastam a dolognak és nem volt egyértelmű bizonyíték arra, hogy Che homofób lenne. Valamiért összemosták a nevét a kubai koncentrációs táborokkal, amelyekhez pedig nem is volt köze...


Idegenkedett a homoszexualitástól, de nyilvánosság előtt nem beszélt erről a témáról, nem uszított senkit a melegek ellen stb.


#2: A motoros naplójára gondoltam

2023. jan. 16. 19:56
 6/7 A kérdező kommentje:

Találtam még idézeteket, amiket Che mondott

Elvileg megváltozott...

[link]

2023. jan. 16. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Kétségtelen, hogy Che kezéhez vértapadt, ahogy a legnagyobb forradalmárokhoz illik. Nekem Mahno után a legemberibb ember.
2023. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!