Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan mondogatják, hogy...

Sokan mondogatják, hogy alapjövedelem kell, mert a robotok és a mesterséges intelligencia elveszi a munkahelyeket. Szerintetek igaz ez, és működőképes?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyelőre nem, Magyarországon is, Németországban is munkaerőhiány van inkább. A mezőgazdaság gépesítése is sok munkaerő felszabadított, de aztán azokat más szektor elkezdte felvenni. Hosszabb távon is inkább a munkaidő csökkentése a járható út. Régen szombaton is dolgoztak pl az emberek.
2023. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha a magyar béreket nézem akkor ezer év alatt térülne meg a beruházás. Olcsóbb a magyar biorobot. Az egyik cég ahol dolgoztam kiszámolta hogy mennyibe kerülne egy csomagoló robot. Aztán gyorsan letettek róla és azóta is 3 ember csomagolja a gyártósor végén a termékeket.

Nem eszik olyan forrón a kását.

2023. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

1


Ez igy altalanossagban nem igaz hogy munkaerohiany van.


Ez ugy hangzik mintha barhova barkit felvennenek.


Minosegi munkaerobol van hiany, de az meg kb. mindenhol.


Profi informatikusok kellenek cegeknek, profi elemzok, stb...


De ez nem uj dolog.

2023. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D-Mano ***** válasza:
25%
Ja, igaz. De abban semmi köszönet nem lesz, AHOGYAN ezt Klaus Schwab-ék akarják bevezetni.
2023. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Én látok benne rációt, de úgy ha minden más el lenne törölve (munkanélküli járadék, gyes, gyed, családi pótlék, csok, adókedvezmények, állami támogatások, szociális juttatások, stb) Mondjuk én amúgy is az egyszerűsítés híve vagyok.
2023. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát a profi informatikusok helyét is át fogja venni a mesterséges intelligencia. Az emberi agy teljesítménye meg sem közelítheti a számítógépek teljesítményét. A pszichológusok, újságírók, jogászok, grafikusok stb munkáját is el fogja venni. Szerintem nincs olyan szakma, amit tulajdonképpen ne tudna átvenni. A kreatív munkákat is beleszámítva. Simán meg tud majd írni egy bestseller krimit. Idén a diákok többsége már mesterséges intelligenciával fogja megíratni a szakdolgozatát. Szerintem most egy nagyon begyorsuló folyamat következik. Kettőt pislogunk és minden meg fog változni körülöttünk. Én a fizikai munkát elvégezni képes robotok megjelenésére is számítok. Mielőtt valaki azt hinné, hogy egy ilyen szakmával biztonságban lesz. Nagyon remélem, hogy a kormányok idejében reagálnak a helyzetre és nem hagynak tömegeket az út szélén. Legalább valami alapjövedelem féleség bevezetésére gondolok, ha eszkalálódik a helyzet.
2023. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#3


Már ez sem teljesen igaz.Mesterséges intelligencia pl pár perc alatt elkészít egy olyan képet, amit egy grafikus több óra/nap alatt.

2023. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Hát a profi informatikusok helyét is át fogja venni a mesterséges intelligencia."


Tévedés, mindig szükség lesz olyan emberekre, akik megmondják az MI-nek, hogy mi a feladat, magyarán szólva az MI-t programozzák/utasítják. A jövőben ugyan át fog alakulni a szakma, de nem szűnik meg!

2023. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó is, ha engedélyezik az eutanáziát, mert ilyen világban nincs értelme élni.
2023. ápr. 20. 19:54
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem szűnik meg az informatikus szakma, de többség ki fog esni a rendszerből. Amúgy nem kell félni az új világtól. Remélhetőleg. Sokan mesterséges intelligenciát fognak választani élő munkaerő helyett, mert sokkal kisebb lesz a költsége. Az ilyen cégeket meg lehet adóztatni, amiből meg ki lehet fizetni az alapjövedelmet. És akkor lesz miből élni és még dolgozni sem kell. A baj akkor van, ha nagyon nincsenek erre kormányzati szinten felkészülve és túl gyorsan történnek a dolgok. Akkor sokan utcára kerülhetnek. Meglátjuk mi lesz, reméljük a legjobbakat.
2023. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!