Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik a senkik a mostani magyar...

Kik a senkik a mostani magyar társadalomban?

Figyelt kérdés
úgy értem, akiket semmibe vesznek, példák?
2010. okt. 13. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

az igazi huszadrangú senkik mi vagyunk, az egyébként képzett, jó erőben lévő, fiatal, évek óta tartós munkanélkülik, lehetőségek, és pénz nélkül arra, hogy kitörjünk a haldokló vidékről.

mivel elvileg nem vagyunk hátrányos helyzetűek, kénytelenek vagyunk a szüleink kevés vérét szívni amíg meg nem halnak, hogy utána már hátrányos helyzetűek legyünk.

2010. okt. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Aha....az előzőnek tkp. igaza van, egy senki, aki még saját magának is kifogásokat keres, h miért élősködik otthon, persze, mert túlképzett, vidéken él, ahol alapból LEHETETLEN munkát találni, meg amúgy is képtelenség munkát találni manapság, mert minden olyan sz@r meg amúgy is az egész élet sz@r blabla és bla....szánalmas
2010. okt. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

ma 03:53


Fogadni mernék, hogy te egy pesti világpolgár vagy, aki a kávéházból írt.

2010. okt. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha erkölcsileg nézzük, akkor a politikusok a senkik! :( amúgy az eddigi hozzászólóknak adok igazat :(
2010. okt. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shanokk ***** válasza:
36%

Jelenleg a társadalom nézőpontja szerint, aki nem magyar, magyar pedig csak fideszes lehet így, aki nem fideszes az senki. A fideszesek pedig valakik.

Ha a szavak értelmezését nézzük a valaki és a senki között nincs nagy különbség, hiszen egyikről sem tudjuk kicsoda, tehát mind a 2 jelentéktelen.

Adok időt megemészteni.

2010. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
11:12 hehehe ezt lájkolom:)
2010. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Példa:

Én egy nagyvárosi (Nem pesti) senki vagyok több jó szakmával, nyelvvizsgával, középvezetői végzettséggel, diplomával gyakorlattal. A külföldre kifelé eddig elvégzett munkáim mindig felűlmúlták a várakozásokat, ahova időnként dolgoztam. Mégis egy senkinek számítok, mert nem rendelkezem nagy tőkével, nem vagyok párt tag. A szüleimen nem élősködöm, mert már nincsenek, beledöglöttek a munkába a becsületességbe, mondom ezt alig pár évvel 30 felett. Elmehetek havi 70 ezerért ha van még gyomrom ( gyomorfekély nélkül)

Egyszóval van jövőkép, lehetőség, senkiként is valakinek lenni a senkik között, ha nyelvem erős és bírom az alázatot. Ismerős ez a leírás, valaki magára ismer?


Van szerencsém egyre jobban tudni, hogy miért tartunk itt, hova mennek a pénzek. Döbbenetes, fárasztó és már unalmas is. Minden beruházás 60 % legalább a zsebekbe megy. Mert rákényszerítik őket, meg már vérszemet kaptak, a melóst meg éppencsak fizetni kell, mert éhen azért nem akar halni. Első válaszoló sajnos jól látja a helyzetet.


Jelenleg az összes tehetséges szakembernek azt üzenem, hogy sűrgősen menjen ki dolgozni vagy kifele dolgozzon, addig, amég 1 ember nem lesz aki értéket teremt, hogy az összes politikus előtt csak egy pillanatra felvillanjon a nagy jólétük közepette, hogy körülöttük romos a helyzet már régóta és Budapesten kívül még él több mint 8 millió magyarnak született ember is.


Bocs az iróniáért!

2010. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ki az, aki hasonló helyzetben van, példák? Írjatok kort is
2010. okt. 13. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:

A 03.53. jól tenné,ha leköltözne valahova visékre. Nem feltétlen Szabolcsba,elég pl. Bács-megye valamelyik kisvárosába vagy községébe! A protektorait hagyja otthon, ne hivatkozzon a Fidesz-tagságára. Kíváncsi vagyok,hogy mikor talál magának munkát! Akkor jártathatja a száját.

Csak az a VALAKI,akinek a szülei gazdagok,gazdag barátokkal,vagy már ő maga is gazdag.

Aki nem tartozik a befolyásos,gazdag brancs sógor-koma-jóbaráti körébe, az SENKI.

Senki azmaki szakmávakl egy vállalkozónál dolgozik.

Senki az a kismama,akinek van két gyereke: "Jöjjön majd akkor,ha a gyerekek elmúltak 16 évesek" (Ezt egy idsmerősömnek mondták több helyen is)

Senki az a két diplomás pedagógus,akire nincs szükség a környéken. Örül,hogy némi protekcióval a kórházban lehet segédápoló.

Senki az a diplomás 30 éve nő,aki bárhová jelentkezik fizikai munkára,nem veszik fel még takarítónőnek sem. Miért? Mert túlképzett!

Ha pedig már elmúlt 40,akkor szintén nem kap munkát,mert nekik fiatalabb kell.

Lehetne még sorolni bőven a senkiket!

Ez ma Magyarország.

2010. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, OKJ-s szakon Informatikát tanulok.(Tudom a sok egyetemi szak mellett ez is egy semminek számít a magyar társadalom szerint).


Nincsenek befolyásos kapcsolataim, nincs túl sok barátom.

Szüleimmel viszonylag nem túl jó körülmények között élünk.


Ha nem tudnék elhelyezkedni, akkor esetleg egy vállalkozás beindításán gondolkoztam vagy esetleg külföldre kimenni, de sajnos pénz hiányában jelenleg még a nyelvvizsga megszerzése is problémás lesz, nem hogy ezek elérése.


Kissé igazságtalannak tartom azt, hogy kis hazánkban a kapcsolatok megelőzik a szaktudást:(

2010. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!