Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon amíg létezett...

Magyarországon amíg létezett a halálbüntetés, az utolsó vacsorára bármit kérhetett az elítélt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag igen.
2023. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak amihez a börtön konyhájában rendelkezésre álltak az alapanyagok. Nem hozattak neki friss mangót.
2023. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg minden olyan ételt kötelesek voltak "felszolgálni" neki amit akkor el lehetett készíteni, az alapanyagait be lehetett szerezni. Ehhez joga volt.

Természetesen az egészségére káros, vagy a kivégzésre hattással lévő, dolgokat nem kérhetett.

Ha jól tudom egy bizottság, (orvos, és más erre jogosult személy) vizsgálta, hogy a halálbüntetés végrehajtható-e, az elítélten az akkori törvényi előírások szerint. Tehát elvileg olyan dolgot, ételt nem kérhetett ami, befolyásolta volna a kivégzés előírt menetét

, vagy annak végrehajthatóságát.

(arról viszont semmit nem tudok , hogy ezt mennyire tartották be akkoriban)

2023. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is kérdés, hogy melyik korszakra gondolsz, feltételeztem, hogy a Kádár-korszakra (2-es voltam).
2023. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak bizonyos keretek között, ahogy #2 írta és alkohol nélkül.

Egyébként az orvos azért vizsgálta, hogy a kivégzés ne okozzon valamilyen betegséget, vagy egyéb egészségügyi problémát?

2023. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!