Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik platformon van nagyobb...

Melyik platformon van nagyobb politikai cenzúra / véleménydiktatúra? Facebook vs X (twitter)

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 22:33
A kérdező szavazást indított:
A facebookon van nagyobb cenzúra!
Az X-en van nagyobb cenzúra!
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Itt van.
2023. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

1

Csak lipsik részéről!

2023. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Twittert nem használok, a Facebook meg nagyjából teljesen értelmetlenül cenzúráz. Engem egyszer bannoltak valamiért mai messze nem volt "durva" komment. Közben meg a politikai uszítás, gyűlöletkeltés simán mehet. Vagy nem egyszer kaptam nyílt, fenyegető leveleket, azokkal persze semmi gond... :D
2023. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanez megy itt is. Gatlástalanul lehet anyázni, oroszok halálát kívánni, vagy épp már holtakat becsmérelni, kigúnyolni, ugyanakkor szemrebbenés nélkül törölnek olyat ami senkit és semmit sem sért, például egy eldöntendő kérdésre adott NEM választ. És ami a legsiralmasabb, hogy megindokolni nem tudják mibe ütközött a NEM válasz és hogy miért törölték.
2023. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
A fosbukon minden anyázást, fenyegetést megengednek, de ha politikailag nem vagy "korrekt" kizárnak!
2023. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyik platform moderációs motivációját sem tudom firtatni, amiért eddig tiltást kaptam, 90%-ban egyet tudtam érteni. Van viszont 1-2 megfigyelésem, ami torzítani tudja a képet.


Az egyik az idő: fb oldalakat, blog kommenteket, a gyk hozzászólásait többnyire ember moderálja, és időre van szüksége, megtegye. Sok kettős mércének lehet oka, amikor azt látod, hogy a te hülyézésed kimoderálják, miközben látsz egy csomó sokkal súlyosabbat érintetlenül hagyva. Azt figyeltem meg, hogy többnyire azokat is törlik idővel, csak mindig van helyettük új. A múltkor 90+ hozzászólásig elment egy rohadt idegesítő vita itt a gyk-n, mire egyszer csak törlődött a kérdező, majd maga a kérdés is.


A másik a történelmi és kulturális kontextus. Lehet, hogy egy visszafogottan zsidózó, b.zizó, cigányozó, kommentet előbb fognak kimoderálni, mintha mondjuk az azerbajdzsáni úszószövetséget akarod felgyújtani és minden tagját savba áztatni. Lehet ezen kettős mércézni, de szerintem ez olyan kettős mérce, mint hogy a benzinkúton cigizésért jobban elővesznek, mint a buszmegállóban, pedig mindkettő tilos.

2023. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
X-en szólás szabadság van. Facebook a konzervatív véleményeket cenzúrázza, meg a nem pc kommenteket. Ugyanakkor volt olyan videó hogy levágták valaki fejét, jelentettem - jött a válasz nincs benne kivetnivaló. Jelentettem egy csomó egyértelműen kamu liberális bérkommentelő profilt - nincs kivetnivaló. Jelentettem a kamu Lego/Tv/Autó nyereményt (fizess 700Ft-ot szállításra) - nincs kivetnivaló.
2023. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!