Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amerikainak vagy britnek...

Amerikainak vagy britnek születettetek volna szívesebben, ha választanotok kellene? Miért?

Figyelt kérdés

2023. szept. 9. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Amerikai
Brit
29 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Mentalitásukat életszemléletüket irigylem, igazából mindenkiét majdnem aki nem a siránkozós pesszimista magyar, de a távolságtartó sajátos britek távolabb állnak tőlem. Én mondok egy amerikait.
2023. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Mindkettő 💩
2023. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Britnek és ott is élnék szívesebben.

Imádom a laza, életigenlő mentalitásukat, hogy az országuk úgy van kitalálva, hogy mindenki jól érezze magát benne.

És egy rendkívül békés, toleráns nép, hagyománytisztelő, ugyanakkor csöppet sem begyepesedett.

2023. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

A britek, mint toleránsak? 🤣🤣

Ti se sok brittel találkoztatok még. 🤣

2023. szept. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
#4. Hát ezen én is felröhögtem, elképesztően naiv véleményt sikerült a válaszolónak kipréselnie magából. :D
2023. szept. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
53%

#5. Én kint éltem az Egyesült Királyságban, és véleményem szerint igen toleráns népről beszélhetünk. Ott a bőrszín, etnikum, szexulaitás nem téma. Mint egy "migránssal" csodálatraméltóan bántak velem. Aki nem tud angolul a hivatal tolmácsot fogad az ügyintézés érdekében, persze mindezt ingyen. Most ez Magyarországon elképzelhetetlen lenne.

Most ha ez nem tolerancia, akkor semmi sem az.

2023. szept. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Persze, hogy toleránsak, csak akik egy budapesti panellakásból osztják az észt, honnan tudnák ezeket...
2023. szept. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Így igaz ahogy 8-asmondja. És egyébként: az angolok pont hogy egy qrvára "begyepededett" népség. Éltem köztük, tudom. Az hogy "nyitottak" a liberális agymosásra, az nem jelent semmit, max annyit hogy jól kerestek az óccó Kelet-Európai munkaerõn. Amit most viktorkánk is igyekszik leutánozni...
2023. szept. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Mindkettő elég szar, de a britek szarabbak az aránylag kevesebb szabadság miatt. Amerikában legalább fegyvered lehet, ha már minden kötél szakad, és egyelőre legális még az őrült redneck biblia-bvzi "konzervativizmus". Cserébe mondjuk lemérgeznek és elhülyítenek mindenféle vegyszerrel mindenben (olyanokkal amiket az EU tilt, de az UK már nem az EU része, úgyhogy ki tudja mik mennek ott), de ez javarészt elkerülhető ha utána nézel és tudatosan vásárolsz. Talán a megélhetésnek is jobb körülményei vannak még az USA-ban, és szabadabban lehet farmerkedni is...


Összességében, nagyon nehéz eldönteni melyik szarabb, de végső soron talán inkább Amerikában élnék, és megpróbálnék normális lenni, visszakapcsolódni az európai gyökereimhez, bárhonnan is érkezett oda a családom. Talán eltöltenék azokban az országokban pár évet, hogy tudjam milyen is a valódi kultúrám, milyenek ott az emberek, és mi alapján orientáljam magam.


Tisztelettel,

C1 angol

2023. szept. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nem mindegy, milyen körülmények közé születik az ember :)

Északkelet-Amerika pl. tehetős és teljesen európaias, de inkább maradnék magyar, mint déli államban feka.

2023. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!