Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fizet az ember, ha...

Miért fizet az ember, ha azért alakult ki a világunk, hogy az emberek és az állatok ingyen, szabadon éljenek benne?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Honnan szedted, hogy azért alakult ki a világ?
2023. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert nem várhatod el, hogy más ingyen adja neked a ruhát, ingyen építsen neked házat. Ha nem tetszik költözz tanyára és legyél teljesen önellátó
2023. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Már régóta nem létezne még a jelenlegi formájában sem a világ, ha nem léptettek volna időről-időre érvénybe szabályokat, ill. törvényeket. Elég csak a természeti források esztelen kiaknázásával elkezdeni a gondolatsort, de folytatható a gondolatmenet a szükségtelen mértékű erőszak elharapózásával is!

Ha normálisan tudnál gondolkodni, fel sem merült volna benned, hogy ilyen baromságot küldjél be kérdésként!

2023. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, amit a kormánynak kell fizetnünk. Azért raktam politika témába a kérdést.
2023. okt. 29. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mindenkori kormányok felelőssége az, hogy ne lehessen anarchia, - amiért te annyira oda vagy! -Lehet boncolgatni, hogy az éppen aktuális kormány mit tesz jól és mit nem, de ez nem változtat a tényeken! Ahhoz, hogy ne uralkodhasson el anarchia, szabályok, rendet fenntartó erőforrások - és sok egyéb - kell. Itt most nem a fideszről van szó, hanem egy működtethető mechanizmusról, amelynek az elsődleges szerepei közül az egyik az, hogy viszonylag egyenlő esélyű embernek érezhesd magad és ne a szomszédod határozza meg erőfölényéből adódóan, hogy mit tehetsz meg, ill. mit nem.
2023. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsebből te sem működtetnél egy államot.
2023. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, amit a kormánynak kell fizetnünk."

Szerinted akkor miből lenne bére a rendőröknek, tűzoltóknak? Gondolom belátod, hogy ez ilyen jellegű intézményeket fenn kell tartani. Elmehetsz magán dokihoz, de ha lángol a házad kell valaki aki eloltja.

2023. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
2-es a kérdező az adózásra értette. Lásd a kulcsszónál "adózás". Szóval nem ugyanaz amikor a nettó fizetésedből házat vásárolsz vagy ha az adódból. Magyarul te nem jól válaszoltál a kérdésre. Szerintem alap, hogy elolvasunk valamit rendesen és értelem is járjon hozzá, ha már büfögünk valamit. Nem tudom mit is mondjak... Ha nem tetszik költözz a c betűs telepre és legyél teljesen olyan mint ők?
2023. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
7-es ha lángol a házad azt elég lenne csak a helyi tűzoltóságnak fizetni és nem az államnak. Létre jöhetett volna simán csak egy önkormányzat ilyen esetekre és védve vagy. Nem az ország másik végéről jönnek neked tüzet oltani. Sőt mivel állam kaszán van a tűzoltóság így nincs elég keret minden településre tűzoltóságot fenntartani. Szóval van ahova már csak a porig éget házat mennek oltani. Biztos jobb világ ez így?
2023. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!