Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt nem értem a nagy környezet...

Azt nem értem a nagy környezetvédők miért nem azért harcolnak az egész világon hogy a felesleges dolgok tömeggyártását szüntessék be?

Figyelt kérdés

Annyi felesleges dolgot gyártanak a világon aminek akkora energiaszükséglete van, nem beszélve a szállításról, a kidobálása utáni szemétről...

Miért nem lehet minden termékből annyit gyártani amennyire valóban szükség van, és azokat használni amíg lehet?


dec. 4. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert összeomlana a gazdaság.

A kapitalizmus már csak ilyen. Fejlődni, gyarapodni kell bármi áron.

Jó kérdés, hogy a környezetvédők miért nem ez ellen küzdenek. Én úgy vettem észre, hogy ők amúgy se az eszükröl híresek, inkább az érzelmek vezetik őket. Nagyon jó ötlet volt a német atomerőműveket is leállítani 🤦🏻

dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen! A kapitalizmus....

Igazából a kérdés költői volt.

Csak az bosszant hogy miért az állampolgárokat csesztetik különböző dolgokkal.

Ha ennyire a profit a lényeg, akkor meg tudomásul kell venni hogy a környezet látja kárát.

dec. 4. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a Greenwart és társait is azok irányítják, akiknek a kezében a nagy multicégek többsége van, így aztán egymást nem háborgatják.
dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
😠 jah.
dec. 4. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki döntené el, hogy mi "felesleges" és mi nem...
dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5# ez valóban jó kérdés....

Igazából a vevőknek kellene.

Oktatni kellene az embereket hogy a tavalyi telefonomat nem biztos hogy már az idén ki kell cserélnem. Vagy hogy filléres műanyag bízbaszokat ne vásároljunk meg amik úgy is semmire nem jók.

dec. 6. 18:50
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 az sem feltétlen normális dolog hogy egy embernek hatvan pár cipője van.
dec. 6. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!