Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Brüsszeli EU-s vezetők, azt...

A Brüsszeli EU-s vezetők, azt hitték hogy rájuk fog rohadni Oroszországra a sok energiahordozó ha szankciókat vetnek ki rá?

Figyelt kérdés

A vérprofi elemzők még véletlenül sem számoltak azzal, hogy a világ legnépesebb országai akik ott vannak a közelükben... nem is tudom.. jó gazdasági lehetőséget látnak az orosz energiahordozókban és megveszik helyettünk, nem áldozzák be magukat az ukránok iránti szolidaritás miatt?

És így bukik az egész szankciós politika.


dec. 20. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem hitték azt. Ma is Oroszország az EU legnagyobb kereskedelmi partnere, mindent az oroszoktól szereznek be, tehát ilyen meg sem fordult a fejükben .
dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

"mindent az oroszoktól szereznek be"


Akkor az EU áruló és kollaborál az ellenséggel!

dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Jaja azt hitték. Az olajkitermelés is azért csökkent napi 10,5 millió hordóról 9,2 millióra mert épp nem rohad rájuk... :)
dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván a nyugati vezetők mind hülyék, csak mi vagyunk helikopterek.
dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

"Az olajkitermelés is azért csökkent napi 10,5 millió hordóról 9,2 millióra mert épp nem rohad rájuk... :)"


Nem is igazán az olajon van a hangsúly, hisz azt nagyon egyszerű szállítani, láthatóan a szankciók arra nem is igazán hatnak. Ellenben a gáz! Az a gáz, amiből a nemzetgazdaságuk bevételének nagyrészét adja, jóval nagyobb részét, mint az olaj. Nahh, abból most kénytelenek sokkal nagyobb mennyiséget eladni, jóval kisebb egységár mellett, csakhogy szinten maradjanak. És ezt már nem olyan könnyű szállítani, és nem igazán számít, hogy Kína ott van a szomszédban, hisz van köztük egy k*rva nagy hegygerinc, amit át kéne fúrni egy vezetékrendszerhez. Hajón, vonaton és egyebeken pedig csak úgy tudják szállítani, hogy cseppfolyósítják, viszont az se nem egyszerű, se nem olcsó (ugyanez az eset él az amerikai palagáznál is).

dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:40

Azért csökkent, mert recesszió közeli állapot van szerte a világban és az OPEC, hogy magasan tartsa az árakat visszafogta a termelését.

(sose volt cél az oroszok kőolajtermelésének a csökkentése, azt akarták elérni, hogy olcsóbban kelljen árulják, ami talán részben sikerült, bár halkan jegyzem meg, hogy a Brent is esett)


ma 22:18

"a gáz, amiből a nemzetgazdaságuk bevételének nagyrészét adja" ez talán a tavalyi évet leszámítva sose volt így, kb. 60-40%-ban a kőolaj adta a több bevételt. A háború miatt változott ez, mert elszálltak a gáz árak. Ugyanakkor jelezném, hogy bő 3-szor több földgázt fogyaszt az orosz gazdaság, mint amennyit a jó években küldtek az EU-ba. Szóval azért ez a bevételkiesés bőven nem az a kategória amitől letérdelnének, mint ahogy azt az idő be is bizonyította. Arról az aprócska kérdésről nem is beszélve, hogy most mindenféle más címkével de csak jön vezetéken is az orosz gáz, mert a szomszédos országok megveszik tőlük, utána meg eladják nekünk a "sajátjukat". LNG meg szintén jön tőlük.

dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak, nem hitték azt, próbáltak minél nagyobb gazdasági károkat okozni nekik, úgy hogy abban ne térdeljen le a világgazdaság. De nem hiszem, hogy abban reménykedtek, hogy a világ kőolajtermelésének a 10%-a hirtelen eltűnik, mert az komoly árfelhajtó hatással bírt volna.
dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oroszorszagban langban alltak a gazkitermelok egy jo ideig, mert nem volt hova, nem volt hogyan eladni a rengeteg gazt, ezert meggyujtottak a kijovo gazt (ledugozni nem lehet a kutat, es ez a legbiztosabb modja a szivargasos robbanas elleni vedekezesnek). Honapokon at langon tartottak a kutak egy jo reszet.
dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Azért csökkent, mert recesszió közeli állapot van szerte a világban és az OPEC, hogy magasan tartsa az árakat visszafogta a termelését."


Igen ez a mese, amivel lehet etetni a világot.


Az oroszok az olajmezőiken nyigati technikát használnak, amihez másfél éve nem férnek hozzá. Az első nagy kitermeléscsökkentésük tavasszal volt, majd nyáron beütött egy belföldi üzemanyaghiány ami miatt ősszel exportkorlátozást rendeltek el. Majd ezek után még visszábbvágták a kitermelést 300k hordóval naponta, hogy ööö miért is? Ja persze, az Opec ár miatt ráadásul mindezt akkor amikor már a csúcson volt az olajár. Ez mese.


Kitermelési és finomítási gondjaik is voltak idén, az áll a kitermeléscsökkennése mögött, nem a profitmaximalizálás. A mai árfolyamon napi 72 millió dollárt buknak a volumencsökkenés miatt, ez tényleg nagy biznisz :)

dec. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!