Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van olyan ország, ahol ismét...

Van olyan ország, ahol ismét kötelező "maszkolás" van?

Figyelt kérdés
vagy már rájöttek, hogy annak max zárt térben van értelme?

dec. 22. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Én úgy sejtem, nem lenne hülyeség a maszkviselés, ha nem is kötelező formában, de mondjuk felhívni a figyelmet, hogy zárt térben, ahol sokan vannak célszerű lehet, mert ekkora influenza járvány már évek óta nem volt.

dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Nincs.
dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Azóta már rengetegen kaptak oltást, vagy átestek rajta párszor, ráadásul a jelenlegi COVID variánsok eleve már korántsem olyan durvák, így nem is annyira veszélyesek. Ezért nem indokolt annyira a KÖTELEŐEN előírt óvintézkedés, persze ettől még lehet ajánlott, ill. segít a fertőzés mértékének csökkentésében.

Nem mindegy, hogy valaki egy hatalmas COVID-turhát kap az arcába, vagy csak egy-egy fertőzött mikrocseppet, netán lélegzettel a párában vegyülve valamennyit.


A jelenlegi helyzetben nem kell még ellaposítani a "járványgörbét", mert a mostanival még simán megbírkózik mindenhol az EÜ (bár természetesen jobb, ha odáig nem jut el az ember), majd ha annyira durva lesz, hogy ismét telítve lesznek akkor tesznek remélhetőleg lépéseket, bár nyunyóka néni és az "operatív törzs" nem a szakmaiságról volt híres, hanem a politikai elköteleződéséről, lojalitásáról.

dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem tartom rossz dolognak a maszkviselését.

Kötelezővé talán a kórházakba,gyógyszertárakba és az orvosi rendelők várótermeibe tenném.


Tömegközlekedésen

( busz,villamos,metro,vonat)

Pedig az emberek saját belátása szerint.

dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Igen, zárt térben, én is hordom már, tömegközlekedésben, közértekben.
dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Nincs!

A leg ütődöttebbek az ázsiaiak voltak a fülöp szigeteken a maszkra felvettek még plexit barmok , kerekerek 3 évig kötelező volt már nem kell hordani!

dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem hármat kellene felvenni meg szkafandert
dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3,ezeket a konteós dolgokat honnan szeded?
dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már nincs ilyen ország, Magyarország sem lesz köztük.


(Most az egészségügyet ne számítsuk ide).


Én a maszkviselést támogatóktól azért megkérdezném: nem egyéni, hanem populációs szinten, a kötelező maszkviselés valóban megakadályozta közép-és hosszútávon az újabb és újabb járványhullámok kialakulását 2020 és 2022 eleje között?


A 3-as írja h enyhébb a fertőzés, ha kevesebb vírust lélegzünk be. Én kétlem, hogy erre lenne tudományos bizonyíték, ilyen alapon abban a két évben kellett volna megmutatkoznia.

dec. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

#3 vagyok. Akkor még egyszer.

1. Honnan veszed, hogy NEM mutatkozott meg annak a hatása?

Maszk nélkül sokkal durvábban terjedt volna a járvány.


Eleve az emberek jelentős része nem szabályosan hordta a maszkot: nem orvosi maszkot hordott, és nem annyi ideig, ameddig azok hatékonyak (egyszer használatosak) sokan csak tokát tartottak vele, netán csak szájat fedtek be vele, de nem orrot és szájat, ill. ha mégis, sokaknak oldalt jött ki a kilégzett levegő szűrés nélkül, de már az is jobb, mint a semmi.

Ráadásul az emberek jelentős része nem is orvosi maszkot hordott, hanem textilt, vagy más anyagot, de láttam én csipkéset is, ami nyilván szintén semmit nem ér, mintha nem is vett volna fel semmit.


Az összetaknyozott, trüszkölt kézzel megfognak valamit, amit más szintén megfog, és persze nem mos utána kezet, és kajához, vagy arcához nyúl, már így is terjed.


A maszk nem szűri ki a vírust: a maszkok szűrője messze nem olyan kicsik, mint a vírusok, így még a helyesen hordott maszkok is átengedik a vírust, tehát senkitől sem hallhattál te olyat, hogy a maszkok száz százalékban védelmet nyújtanak.


Nem kell hozzá más, csak kb. józan paraszti ész, bár szakemberek is elmondták:

Nem mindegy, hogy mennyi vírust kap az ember egyszerre.


A kérdés az, hogy mikor van szerinted nagyobb fertőzésveszély: ha a fertőzöttek rádtüsszentenek, vagy ha csak úgy rád lélegeznek. Te is tudod a választ. És a különbség a mikrocseppekben rejlik. Pusz a nyállal, stb. tudnak tovább megmaradni a vírusok, önmagukban sokkal kevésbé életképesek, fertőzőképesek. Tehát a maszk lényege nem a vírus kiszűrése, hanem a nyál, takony stb szűrése, ill. minél kisebbé tétele.


Ha valaki kis dózisban kap vírust, akkor sokkal nagyobb az esélye arra, hogy kis gonddal megússza, hisz ha szaporodik is a vírus, sokkal lassabban szaporodik, és nagyobb eséllyel kezd a szervezet védekezni, de ha nagy dózisban kapja, akkor a vírusok sokkal nagyobb ütemben szaporodnak, és egy ugyanolyan egészségi állapotú ember immunrendszere kisebb eséllyel veszi fel a vírussal a versenyt, mert kevesebb ideje van, előbb gyengül le, stb.


Persze ha nem akarod, ezt se fogod megérteni. Sőt, ha nem akarod elhinni, akkor semmilyen bizonyíték nem lesz neked megfelelő arra, hogy a Föld nem lapos.

dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!