Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a problémád az Ukránokkal?

HunLo kérdése:

Mi a problémád az Ukránokkal?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ,hogy úuálják az ukránokat arra lennék kíváncsi ,hogy miért utálják az ukránokat azok akik utálják.

febr. 3. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Semmi bajom az ukránokkal, mint ahogy az oroszokkal, a románokkal, a marokkóiakkal és a hollandokkal sincs.
febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem semmi, inkább azokkal, akik egy-egy népet egységesen (általában negatívan) minösítenek.
febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Mielőtt még kitört volna az Orosz/Ukrán háború én az ukránokról és az oroszokról kb 1 véleményen voltam, 1 kalap alá vettem őket, hiszen édestestvér nép és hasonllóan korrupt barbár nép.


Tehát én az oroszokat meg az ukránokat se szerettem sose.


Eddig az ukránokat oroszszerüként tartottam számon.

Most ez megváltozott, most ebbena háborúban éppen láthatjuk ahogy az ukránok nemzeti indentitása tudatára ébredt, és az oroszoktól külön népként határozzák meg magukat, és büszkén, harcosan védik a hazájukat.

Ezért az ukránokról már valahogy lágyult az előítéletes véleményem, mivel nem veszem őket egy kalap alá sza oroszokkal.


Mindenestre tény hogy az ukrán is egy korrupt eröszakos barbár nép, de legalább a nyugati civilizált világ felé akar közelíteni, és ez pozitiv dolog.


Akik most utálják az ukránokat és "szeretik" az oroszokat azok nagyrésze az állami propaganda miatt teszik ezt, a nagy többségük eddig ugyan ugy mint én ezeket a népeket csak mint "ruszkik" emlegették és nem igazán csípték.


Az állami propaganda mantra csodákra képes, ha elég sokszor ismételgetnek ugyanolyan hazugságokat akkor az erre fogékony emberek bekajálják.

Anno a Hitleri propaganda is igy müködött, kb akkor is az volt hogy a németek nagy része le se szarta a zsidókat, de beléjük súlykolták a rasszizmust, és müködött.


Az ember egyénként okos, de tömegben nagyon buta.

Ezt valami okos filozofus mondta valamikor és nagyon igaz.

febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem bánnak jól Kárpát- aljai magyarokkal.
febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semlegesek voltak számomra, mint egy-egy ember, de a vezetőik ott cs*sztek ki a magyar kisebbséggel (is), ahol lehetett, ezért aztán mint államot nem szívleltem őket valami nagyon. Egyrészt sajnálom őket azért is, mert alapból sok fejletlen rész volt a háború előtt is az országukban, hogy sokaknak nehéz élete lehetett, most meg pláne, az emberi és anyagi veszteségekről nem is beszélve. Ráadásul nem ők lépték át a határaikat, csak szeretnék megtartani (de nem hiszem, hogy sikerülni fog)
febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Az ukránokkal - az emberekkel - nincsen semmi bajom. Éppen úgy nem ismerem őket mindet, ahogy nem ismerem a skótokat vagy kínaiakat sem mind.

Az országuk politikusaival, vezetésével és az országban jellemzően megtapasztalható viselkedésformákkal van bajom.

A magyar emberek ezért segítettek azonnal és minden korlát nélkül az ukránoknak amikor menekülniük kellett a háború kezdetekor, hiszen az ukrán EMBERREL nincsen baja az értelmesebbnek.

Az, hogy utána, amikor konkrétan megismerkedik valaki ukránokkal és azokról az ukránokról lesz valami véleménye - negatív akár - az már más, az nem az összes ukránra vonatkozik hanem azokra.

febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Mint emberekkel semmi, olyanok mint mi. Voltak ismerőseim, akik az utolsót is oda adták a másiknak, olyanokat is akik bűnözők voltak. A politikai elit, politika irányzatuk az más téma. Az is van akinek tetszik, van akinek nem, pont mint itthon.
febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
52%

4. váloaszolot lepontozták, de igaza van, nem bánnak jol a kárpátaljai magyarokkal.

A másik, hogy nem kérnek, hanem kovetelnek, azt gondolják, hogy nekik minden jár.

febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Az a bajom velük, hogy bajuk van velem! Hogy mi bajuk, azt nem tudom!
febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Lopnak, csalnak, hazudnak. Ukrajna egy barbár ország, ami elnyomja a kisebbségeket akik ott kényszerülnek élni. Mindemellett követelőzni tud ukrajna, de a saját kötelességeit nem teljesíti, meg simán hátba szúrja Kijev a szövetségeseit, LÁSD amikor Lengyelország, Magyarország, Románia, Szlovákia importtilalmat vezetett be a szuvas gabonájukra, az ukránok egyből behisztiztek és rohantak a bíróságra. Igen, a lengyeleket is beperelték ezek, akik felbecsülhetetlen értékben segítettek nekik. Azt pedig meg sem említem, milyen eszméletlen a korrupció ott, Magyarország ahhoz képest kuyta f*sza! Ott bemész egy egyetemre, kinyitod a pénztárcádat és egyből csinálják is neked a diplomát.

Az ukránok pedig mindezt helyeselik.

febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!