Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ellenzéki pártok miért nem...

Az ellenzéki pártok miért nem követelik hogy műsor időt kapjanak a köz tv-ben?

Figyelt kérdés
A köz tv az minden magyar ember adózott pénzéből működik,tehát akár peres úton is érvényt kellene szerezni!

febr. 5. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A médiatanács tagjait kizárólag fideszes jelöltek alkotják jelenleg is. A fideszes többségű országgyűlés egyetlen ellenzéki jelöltet sem volt megszavazni 2019-ben, ha jól emlékszem, de javítson ki aki jobban emlékszik.


Ez a tanács őrködik a közmédia elfogulatlanság a fölött.


Van még kérdés?

febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"tehát akár peres úton is érvényt kellene szerezni"

Minek? A törvény nem mondja ki, hogy a képviselőknek x óra szereplést kell biztosítani. A választások előtt van valami 5 percük, ezt kell betartania a közmédiának, ezt általában a képviselők is ki szokták használni. Ennél többet nem ír elő a törvény, tehát nem is tudod őket számonkérni. Elméletben a kiegyensúlyozott tájékoztatás kötelességük lenne, de ezt már évekkel ezelőtt megmagyarázták azzal, hogy a kiegyensúlyozottság nem egyenlő mindegyik álláspont megjelenítésével.

febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minek? Kapnának 1 percet, aztán a következő műsor 1,5 percben arról szólna (ismét a kormánypárt "szakértőit" megszólaltatva), hogy az az 1,5 percben mi miért volt rossz, nem igaz, ellentmondásos, h*eség, stb...

Nem éri meg ezért.

febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3:


Így van, az álszakértők alkalmazásával játssza ki a fidesz a pártok megjelenési arányára vonatkozó szabályokat.


Színleg a fidesz is csak arányos időt kap, aztán a Nezőpont Intézetes, Századvéges, Médiafigyelős, Migrációkutató Központos és Matthias Corvinus Collegium-os “szakértők”, szolgák és csicskák ismétlik, sulykolják és rágják szájba aztán az állampárti üzeneteket.


Ki van ez találva.

febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A választások utáni 1 éven beül az ellenzéki pártok 4361-szer utasították vissza a közmédiás szereplést. Ez a pontos adat.

Az ellenzék a köztévé közelébe sem akar menni. Többek között ezek az indokok, nem tisztázzák előre a témát, az időpontot, provokatív kérdéseket tennének fel, olyan helyzetbe hoznák őket, amiből könnyű lenne propagandát gyártani utána.


Házhoz mennének a ******ért.

Attól, hogy ellenzékeik lennének a TV-ben, csak a fidesznek kedveznének, akik elmondanák, köztévében ellenzék szerepel, jogállamiság, szólás szabadság, miközben ez pont, hogy jobban elgáncsolná az ellenzéket, mert miután beülnek a székbe, olyan kérdéseket tennének fel, amitől leégne a DK arca.

febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:


Tegyük hozzá, hogy a választások után kezdték ezt a sablonmeghívásos gyakorlatot, tehát ez korábban még nem volt.


Egyetértek abban, hogy ha már lehetőséget adnak, akkor azt nagyobb arányban ki kéne használni, 1-1 jobb debattőr beküldésével, meg ha fenn is áll a veszélye, hogy megvágják és manipulálják az anyagot.

febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!