Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nagy városok mitől liberális...

A nagy városok mitől liberálisabbak ?

Figyelt kérdés
A világon a nagyvárosok valahogy mindig liberálisabbak (nyilván a maguk szintjén) mint a vidéki kisvárosok. Ez megfigyelhető olyan országokban is mint Oroszország ahol Moszkva és Szentpétervárra sokkal liberálisabb mint a vidéki területek. Vagy Kína esetében Sanghaj is ilyen meg Budapest is nálunk. Ez mitől van ? Itt sokkal inkább globálisabb a dolog ? Vagy az értelmiség inkább itt él ?
márc. 1. 15:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#8: Ezt különválasztanám, mert nem rájuk utaltam azzal, hogy kevesebb az eszük, azt általánosságban írtam. Az országos GDP jelentős része koncentrálódik pl. a főváros környékére, ez nyilván nem véletlenül van így.


A szüleim pedig nem buták, engem is Ők tanítottak a kritikus gondolkodásra, bár hetven felettiek, interneteznek, használják és elérik az általad is említett legmodernebb technológiát, de valahogy, csak azt akarják elhinni, ami nekik szimpatikus.

márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11 Mert ha interneteznek is, nem tudják levenni a szemüvegüket, nem tudnak megszabadulni a hetven év alatt kialakult gondolkodási sémáiktól.
márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Kisebb közösségekben nagyobb szerepe van a közösségeknek, a normáknak - negatív szemszögből nézve mondhatjuk úgy is, hogy jobban kinézik azt, aki más.


Nagyobb közösségekben az ember kevesebb kötöttséggel élhet, hiszen csatlakozhat másikhoz, ha az egyik kiveti magából.

márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Több tényező igaz egyszerre:

-Városban nagyobb a pörgés, ennek minden jó és rossz hozadékaival együtt. Aki ezt nem szokta meg, nyilvánvalóan kevésbé lesz fogékony a változásokra, és jobban szereti azt, amit megszokott, ami már bevált.

-Vidéken ismerik egymást az emberek, amíg városban nem ritka, hogy a szomszédodat se ismered. Ezért városban könnyebb nagyobbra becsülni az egyént, mint a közösséget.

-Ez nem minden falura igaz, de sok faluban a helyi közösség a templom, a helyi értelmiségi meg a pap.

-Az emberek nincsenek odabetonozva, ahova születtek. Ha egy vidéki nem kedveli a saját közegét, elmehet lakni Újlipótvárosba és nézhet egész nap művészfilmeket egy gangos házban. Ha egy városi ember hagyományos életre vágyik, vehet magának egy tanyát. Így a város nyer egy liberálist, a vidék nyer egy nem liberálist.

-Ha összehasonlítunk demográfiai csoportokat, akkor liberálisabbak: a fiatalok, a magasabbal iskolai végzettséggel rendelkezők, és nyugati országokban a színes bőrű kisebbségek. Magyarul a városi lakosság összetétele eleve liberálisabb.

márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
A városiak jobban haszonélvezői a globalizációnak, a vidékiek meg pont, hogy sokszor kárvallottjai, ez mindenhol így van, az USA-ban is a középső vidékies rész sokkal konzervatívabb és szegényebb is egyben.
márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

"alkoholizmus világcsúcstartó ország vagyunk"


Az Németország.

márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
A nagyvárosokban jellemzően elégedetlenebbek az emberek, a liberalizmus meg a nyávogásról szól.
márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!