Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A politikában mik a jellemzői...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

A politikában mik a jellemzői az Igazi Bal Oldali Pártoknak és az Igazi Jobb Oldali Pártoknak, tehát milyen értékeket képviselnek Akár Magyarországon,Akár Más Országokban?

Figyelt kérdés
Régen utána néztem az ilyen dolgoknak,de azt tudom hogy eredetileg az Igazi Jobb Oldali Kormányzás az Uralkodó Királyi vagy Hasonló Oldalán álltak míg az Igazi Bal Oldali Kormányzás Ezzel Ellentétesen,már Ha Jól Emlékszem Rá.

#Bal Oldali Kormányzás #Jobb Oldali Kormányzás
márc. 4. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Már nincs igazi jobb és baloldali párt.
márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Jól emlékszel, a baloldal alapvetően társadalmi egyenlőségre törekszik, a jobboldal valamilyen hierarchiára.


Ebből következően a baloldal a valamilyen szempontból hátrányos helyzetűekért próbál tenni, a jobboldal pedig az ő szempontjából fontos réteget próbálja erősíteni.


Nincs egységes "recept", ugyanaz az intézkedés szolgálhatja a bal- és a jobboldali politikát is, de a lényeg az, hogy összességében az állam erőforrásai a jobb helyzetben lévőktől a kevésbé jobb helyzetben lévők felé irányulnak (baloldal) vagy a kevésbé jobb helyzetben lévőktől a jobb helyzetben lévők irányába (jobboldal).

márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és megnyugtat engem Kedves Gál Gábor 2024,hogy jól emlékszem arra amit a Két Politikai Oldallal Kapcsolatban Olvastam és szívesen beszélgetnék erről és hasonló meg egyéb dolgokról a Facebook oldalon Kedves Tisztelt Gál Gábor 2024 :⁠-⁠)
márc. 6. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!