Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyes országokban miért...

Egyes országokban miért vannak ilyen bugyuta szabályozások, mint például a "motorjáratás" tilalma?

Figyelt kérdés

Még pár éve dolgoztam Németországban,konkrétan egy hosszabb távú kiküldetés volt.Vittem a családot is magammal, máskülönben nem vállaltam volna.Volt egyszer, amikor egy teljesen ismeretlen, idős bácsival nagyon összekaptam.


Tél volt, mínuszok.Be kellett ugranom a postára, a férjemet, picit meg az autóban hagytam, de úgy,hogy nem állítottam le, járt a motor.Máskülönben, nem fűt az autó, a gyerek úgyis beteg volt, nem akartam,hogy még jobban megfázzon.


Idős bácsi beront a postára ás utasít,hogy azonnal állítsam le az autót, agy rendőrt hív.Mondom neki, beteg a gyerek, nem fogom leállítani meg amúgy sincs hozzá semmi köze.Ha meg nem tetszik, ott az ajtó, lehet távozni.Erre, megint elkezdett rendőrséggel fenyegetőzni.Mondtam neki,hogy jó, akkor hívja.

Azóta is hívja.



Lehet,hogy a magyar kormány nagyon buta, de azért ilyen hülye törvényt nem hozott.

Ha valami zárt térben, parkolóházban lettünk volna, akkor megértem a bácsit,de az eset a nyílt utcán történt.


márc. 9. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ilyen törvény. Csak belefutottál egy bolondba.
márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A kelet-európai individualista, sztyeppei közegből nehéz hozzászokni a nyugati mentalitáshoz, ami sokkal szabálykövetőbb, mint a miénk. Ha az a szabály, akkor az a szabály. Nálunk divat félrenézni, ott betartatják egymással a szabályokat.


A környezetvédelmi ok egyértelmű, feleslegesen ne járassák az emberek a motort. Én ezért mondjuk nem kezdenék el cirkuszolni, de az például rohadtul idegesít, amikor a gyökér a buszmegállóban rágyújt. És még ő van felháborodva, ha szólnak neki.


Nagyon más a két közeg.

márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2.


Én otthon is járattam.Felkeltem, kiszaladtam papucsban és beindítottam, hogy mire kész vagyok, meleg legyen.

Nem képzeled,hogy hideg autóval utazok.



Másrészt, amit az idős bácsi művelt, azt szoktuk "házmesternek" hívni és egyáltalán nem pozitív töltetű a szó.Körülbelül mindenki utálja ezt az emberfajtát.Magyarországon is volt belőle pár.

Az egyetemen is volt ilyen, jelentett a tanároknak,hogy a hallgatók a felsőbb évesektől megszerzik a zh kérdéseket ,emiatt meg kell változtatni.

márc. 9. 16:39
 4/12 Justinianus ***** válasza:
100%

"a magyar kormány ... azért ilyen hülye törvényt nem hozott."

A törvényt (jogállamban) nem a kormány hozza.

márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"feleslegesen ne járassák az emberek a motort"


Nem feleslegesen járattam, hanem azért,hogy meleg legyen.Ez nem felesleges.

márc. 9. 16:43
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagyjából minden nyugati országban tilos, és itt iskehetne büntetni. Van kabát, vedd fel és bird ki azt az öt oercet, amíg bemelegszik az autó menet közben. Teljes nonseznsz ez a járó motor álló autónál.
márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6.

Jártam Finnországban, ott szokták melegíteni, boltok előtt is láttam.

Kabátban kényelmetlen autót vezetni.


Az a teljesen nonszensz,hogy büntetik ezt.Elvileg, jóléti országok.Hát ez a szabályozás minden,csak nem jóléti.

márc. 9. 16:55
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen helyes hogy büntetik. Azért mert te egy szál tangában akarsz 40 fokban utazni amikor nyáron meg 25 fokban már klímát kapcsolsz az igen is egy értelmetlen dolog. A beteg pulyát meg minek hurcolod magaddal mindenhova? Neki már az önmagában nem egészséges.
márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát az emberek nagyrésze már tart ott, hogy a felesleges legszennyezes nem jó. Lehet hibáztatni mindenki mást, de van az úgy, hogy a saját gondolkodásban van hiba, csak jelzem.
márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

"Én otthon is járattam.Felkeltem, kiszaladtam papucsban és beindítottam, hogy mire kész vagyok, meleg legyen.


Nem képzeled,hogy hideg autóval utazok"


Mert 5-8 perc alatt alapjáraton olyan nagyon bemelegszik? Hogyne...Mi vagy te valami kényes luvnya. öltözz fel, azt nem fogsz megfagyni. Próbálnád meg ezt itt a lakótelepen. 2 perc utan rádbaxnák a tèglát, hogy ne a másik ablaka alatt zúgasd. Amúgy meg a motornak a lehető legrosszabb télen a mínuszban, hidegben alapjáraton zúgatni...A németeknél meg szabály, és sok helyen a vasútnál is ki van írva, hogy állítsd le a motort. Ne te háborodj fel, te is pampognál vagy netán pampogsz is, ha egy külföldi nem tartja be a magyar előírásokat. De bezzeg a tahó balkánit mindenhol fogadják el? Megbántotta a kis harmatvirág lelked? Jogosan pampogott az öreg és ki is hivhatta volna a rendőröket, akik díjjazták volna egy bírsággal. Teljesen jogosan.

márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!