Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volt miniszterelnök emlegetésé...

Volt miniszterelnök emlegetésénél (tévében) elfogadható, hogy X. Y. úr, vagy illene (X. Y.) miniszterelnök urat mondani?

Figyelt kérdés
Függetlenül a személyétől
máj. 15. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Elég az X. Y. úr
Illene úgy, hogy (X. Y.) miniszterelnök úr
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

A megszólítás egész további életében megilleti, de nevetséges lenne végig miniszterelnöknek szólítani, ha már nincs hivatalban.

Udvarias gesztus viszont egyszer, mondjuk egy tévés beszélgetés végén, búcsúzáskor miniszerelnöknek szólítani.

máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Emlegetésénél". Nincs jelen személyesen. Akkor is nevetséges lenne?
máj. 15. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán helyénvaló, de beszédkörnyezettől függ.

Ha valaki felidéz valamit abból az időből, mikor ezt a pozíciót betöltötte az illető (93-ban találkoztam Antall József miniszterelnök úrral / 96-ban Horn Gyula miniszterelnök úrral), akkor rendben van. Ha folyamatosan így említi, az - bár mint mondtam, megilleti a titulus - túl sok.

Honnan jött a kérdés?

máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Menczer Tamás: "Gyurcsány úrnak megártott az önbizalom". Rosszul emlékeztem, a keresztnevét nem említette.
máj. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!