Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az európai embereknél manapság...

Az európai embereknél manapság miért olyan népszerű a xenofília?

Figyelt kérdés
xenofília = idegenek előnyben részesítése a rokonokkal, sajátjaikkal szemben
2010. nov. 10. 18:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

Ez abszolút nem igaz. Az felvilágosult európai ember egyszerűen nem az alapján ítéli meg az embert, hogy mi a nemzetisége, hanem az alapján, hogy milyenek a képességei.


E.g. ha a munkahelyre választani kéne, hogy egy jól teljesítő indiait vagy egy nem éppen tehetséges magyart vegyen fel, akkor az indiait fogja felvenni, és nem azért, mert indiai, hanem azért mert jobb képességei vannak.

2010. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De megemlíthetném még az etnomazochizmust, mint a saját kultúránk szégyenlését és a devirilizációt, minthogy folyton szégyelnünk kell, hogy mi milyen gonoszak voltunk a múltban más rasszokkal szemben.
2010. nov. 10. 18:06
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Igazából miért részesítenék előnyben? Szerintem pl munkahelyen azt veszik fel aki jobb. Egyik ismerősömnek is van koreai munkatársa. Voltak magyar jelentkezők de ő jobb volt tudásban.
2010. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Nincs olyan, hogy "rasszok". Az emberiség különféle tagjai azért néznek ki máshogy, mert más éghajlatú vidékekre vándoroltak, mással táplálkoztak, mások voltak a fényviszonyok. De ezzel nem függ össze az ember személyisége, viselkedése.
2010. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
38%
Az európai embereknél nem népszerű a xenofília. Sosem volt az. Az, hogy jobbszélről mindenki xenofilnak látszik, aki nem akarja karóba húzni a más nemzetiségűeket, azt inkább egyfajta parallaxis hibának, illetve csőlátásnak lehet nevezni. De erről már nem a "normális" 90% tehet.
2010. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Köszönöm, kérdező, hogy megismertetted velem ezt a szót, szerintem is nagyon jól jellemez sok embert!


A média hatása ez szerintem, és a sznobságra hajlamos embereknél úgy vettem észre gyakrabban jelentkezik az ilyesmi.


Az emo kultúrát (meg sok, nyugatról érkező mainstream divatot) is fel tudnám hozni példának, legalábbis amennyire én megismertem őket. Közöttük is szerintem nagyon sokan nem büszkék a magyarokra, szégyellik magukat amiért magyarok, és arról ábrándoznak hogy külföldön mennyivel jobb lehet az élet, és hogy külföldön nem nevetik ki őket ezért az öltözködésért, mert ott az emberek sokkal toleránsabbak, haladóbb gondolkozásúak.


Persze a sovinizmust is mélyen megvetem, és az szerintem mégnagyobb baj, mint ez a xenofilia.


A sok amerika-mániás mellett, egy barátomat is fel tudnám hozni példának, aki mióta nyíregyházáról pécsre költözött, azt állítja, hogy képtelen lenne pécs után nyíregyházán élni, és hogy itt olyan (már már mágikus) energiák áramlanak a városból, amik teljesen lehúzzák és sötétségben tartják az embereket.

A barátnőjével beszélgettem erről, aki szintén nyíregyről pécsre ment fel, őszerinte is szép város Pécs, de ott is ugyanúgy megvannak a hülyék, és csak egy szép város, sok pénzzel, ennyi.

Én meg nemrég debrecenbe költöztem, tényleg jó dolog a levegőváltozás, meg szebb város debrecen is mint nyíregyháza, de attól még nyíregyházát is nagyon szeretem, meg a nyíregyházi embereket, és nyugodtan tudok alkotni nyíregyházán is.


A szomszéd kertje mindig zöldebb effektus is talán ide tartozik.


De végülis valamilyen szinten egészséges, ha az ember vágyik megismerni más kultúrákat.

2010. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

"Nincs olyan, hogy "rasszok". Az emberiség különféle tagjai azért néznek ki máshogy, mert más éghajlatú vidékekre vándoroltak, mással táplálkoztak, mások voltak a fényviszonyok. De ezzel nem függ össze az ember személyisége, viselkedése."


Te sem jártál biológia órán :D Ha így lenne, ahogy mondod, akkor a negrid rasszhoz tartózó amerikaiak (afroamerikaiak) már rég kifehéredtek volna, hiszen már több száz éve más éghajlaton élnek. És a rassz sokszor összefügg a viselkedéssel, bár ennek inkább kulturális hagyományai vannak (pl. a négerek jobban vonzódnak a teltebb nőkhöz). Vannak rasszok, ezt tagadni hatalmas tudatlanságra vall...


A kérdésre válaszolva, szerintem félig igaz-félig nem. Azok között nagyon népszerű ez, akik az USA-beli kulturális olvasztótégelyt majmolják. Sok lányismerősöm inkább négerekkel létesítene szexuális kapcsolatot, mert az olyan "egzotikus". Ebben az esetben nem az adott ember személyisége, hanem a rassza dominál. Viszont szerintem nem ez a jellemző Európában, inkább a képességek dominálnak (lásd Angliában tárt karokkal várják a magyar orvosokat, mert elég magas a tudásuk, és nem hajtanak a nagyobb fizetésért (hiszen a Magyarországihoz képest így is többszörös).

2010. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Jameg, még az jutott eszembe, ami nagyon idegesít :D amikor, ilyeneket mondanak magyarok, hogy: "jaj, ez tipikus magyar gondolkodás, ha nekem se jó akkor másnak se legyen" - de használják ezt több dologra is, nem csak irigységre, de van bármi megvetendő dolog, az magyar gondolkodás. Persze ez egyben azt is jelenti, hogy ő, a magyarokkal ellentétben, a külföldiekhez hasonlít, ő felismerte, és levetkőzte a magyar nép kicsinyes természetét. :P
2010. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
39%

"Te sem jártál biológia órán :D Ha így lenne, ahogy mondod, akkor a negrid rasszhoz tartózó amerikaiak (afroamerikaiak) már rég kifehéredtek volna, hiszen már több száz éve más éghajlaton élnek. És a rassz sokszor összefügg a viselkedéssel, bár ennek inkább kulturális hagyományai vannak (pl. a négerek jobban vonzódnak a teltebb nőkhöz). Vannak rasszok, ezt tagadni hatalmas tudatlanságra vall..."


Manapság ezeket nem rasszoknak nevezik, és a négerek akik az USÁ-ban élnek azok azért nem fehéredtek ki, mert egy ilyen változáshoz nem párszáz, hanem többezer év kell, de, ha több ezer évig élnének négerek egy amerikai vagy európai éghajlatú kontinensen akkor kifehérednének.


A kultúrális szokásokat, minthogy a teltebb nőket szeretik meg ne keverd bele, mert az meg nem a genetika része, hanem azt, hogy mit tapasztal élete során.


Ha valamennyit is konyítanál a biológiához, meg csak úgy általánosságokban a tudományokhoz, akkor ezt a két alapszabályt biztosan ismernéd:


1. Az ember által kitalált dolgoknak semmi köze a tudományos tényekhez, így a kultúra sem magyarázható tudománnyal, főleg nem genetikával.


2. A látható genetikai változásoknak nem párszáz, hanem többezer (vagy mégtöbb) év kell.

2010. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
45%

Ennél nagyobb baromságot nem is mondhattál volna. :D

Pont, hogy a xenofóbia az egyre jellemzőbb. Az idegenek gyűlölete.

A xenofília max. a politikusokra fogható rá, de ők is inkább csak a pénz és a hangzatos eszmék miatt csinálják.

2010. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!