Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar állampolgárok miért...

A magyar állampolgárok miért szeretik jobban a kinai "rokonokat" mint a külhoni magyarokat?

Figyelt kérdés

Egy kinai 1,5-2 év alatt már állampolgát, én meg lassan 4 éve élek itt és még csak most csinálom a letelepedésit.

Hogy is van ez?


2008. jan. 27. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Figyelj, sajnálom a rossz tapasztalataidat, de azt gondolom tudod, hogy ezek nem azon múlnak, hogy valaki kínai-e vagy magyar. Ha annyira itt szeretnél élni, miért nem kezdted el előbb intézni ezt a dolgot? És miért feltételezed mindenkiről, hogy utálja a külhoni magyarokat? (az előző kérdéseidből kiindulva). Ha pedig így gondolod, akkor miért akarsz olyan helyen élni, ahol - szerinted - csupa ellenséggel vagy körülvéve?

Azon lehetne vitatkozni, hogy miért kell a határon túli magyaroknak ugyanúgy kuncsorogni az állampolgárságért, mint mondjuk a kínaiaknak, de ez bürökrácia, nem utálat.

2008. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1) Elkezdtem időben mindent, de már visszautasitották a letelepedésimet és most ujra azzal próbálkozom!

2) Hogy miért feltételezem, hogy nem szeretik a külhoni magyarokat itt az anyaországban? Mert ez a tapasztalatom! 10 emberből 8 lenézett, kigúnyolt, haza küldött miután megtudták, hogy nem magyar állampolgár vagyok.

3) Azért szeretnék és szeretek itt élni, mert magyar vagyok. Ahová születtem, nem beszélhetek az anyanyalvemen, mert semmibe vesznek, és ott munkát sem adnak szivesen a "származásom" miatt. És szeretem Magyarországot.

4) Csak azért tettem fel a kérdést, mert tudni szeretném, hogy pontosan és őszintén mi a véleményetek!!!

2008. jan. 27. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem szeretjük őket egyátalán, mármint a kínaiakat! Nekem is van egy munkatársam, aki áttelepült, és már elég régóta folyik az ügyintézés! Sajnálom! Meg ahogy elmondta, olyan kérdéseket is feltesznek, hogy csak les az ember pl. hol és mikor házasodott össze az anyai nagymamája stb... Eszméletlen! De tényleg! Kitartás! Büszke vagyok az ilyen emberekre!
2008. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Hu nekem van egy Roamiabol attelepult ismerosom aki 1 (azaz EGY) het alatt mindent megkapott...meg a magyar utlevele is a kezeben volt...aztan tovabb allt - mert neki meg Romaniabol nem sikerult.

Nagyon sajnalom! A kinai velemenyeddel nagyon egyetertek! Mellesleg erzeketlen, gusztustalan retkes egy nep. Biztos van koztuk is kivetel, de nem tul gyakori.

2008. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Én is külhoni magyar vagyok. Te is ismered a fajtánk. Még otthonról. A másik ürüléke édesebb, azt szívesebben esszük. Nincs ez másképp Magyarországon sem. Mellesleg, nem kell mellre szívni a magyar hülyeséget, csak tudni kell magunkat túltenni rajta, és nem utolsó sorban orvosolni.
2008. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom miért letelepedésit kérsz,miért nem az állampolgárságot céloztad meg?Igaz hogy még '90-ben volt,de akkor néhány családot mi pátyolgattunk,jártunk utána a dolgaiknak,és rögtön állampolgárságra adtuk be a papírokat,és mindegyik 1-1,5 év után meg is kapta.Ebbe minden beletartozik,már nincs szükség letelepedésire.Vagy már próbáltad és ez megváltozott?Ha nem,feltétlenül nézz utána,ez sokkal előnyösebb.Arra ne figyelj,hogy rosszindulatú emberek is hozzászólnak,sajnos ilyenek is vagyunk.Sok sikert a magyarok között.
2008. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Itt a válasz, remélem megmagyaráz sokmindent.Én pl.Ausztráliába készülök, minél messzebb Európától. [link]
2008. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
81%
Szerintem,olyan helyet kell találnod az országban,ahol nincs ilyen előítélet.Nálunk több külhoni magyar telepedett le és be is fogadták Őket.A legjobb barátaim 9 éve élnek itt,nagyon nehéz volt az út.Mindenkinek meg kell érte harcolni,ne add fel!
2008. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Kérdezd meg ezt a kormányt! Én automatikusan megadnám minden határon túli magyarnak a kettős állampolgárságot! Ez a minimum! Nem kellett volna 2004.decemberében ezen cirkuszolni,és a nemre buzdítania a miniszterelnöknek.
2009. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!