Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én nem értem ezt a...

Külföldi kérdése:

Csak én nem értem ezt a szabadkőműves dolgot?

Figyelt kérdés
Párszor már megpróbálták dilettánsok elmagyarázni, hogy pontosan mi is a szabadkőműves rend és mi a célja, de mindenki mást mondott, és annak, amit elmondtak, szerintem nincs semmi valóságalapja.
2011. febr. 19. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
2011. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

wiki e témában nagyon kevés

ajánlom drábik jános könyveit

angol nyelven van sok minden e témáról

a jótékonykodás stb. a látszat

2011. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Röviden és tömören zsidó összeesküvőknek lehetne mondani, de ez így nem teljesen igaz.
2011. febr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 23:58

Szerintem pont rád gondolt a kérdező a dilettáns jelző alatt :)

2011. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Drábik? az egy közgazdasági lúzer!
2011. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

akkor bogár lászló is lúzer?

miért?

2011. febr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Csak én nem értem ezt a szabadkőműves dolgot?"


Nem. Egy csomóan nem értik, mert amikor normális helyen olvasnak róla, akkor meglepődnek, hogy nincs ott szó semmiféle kútmérgezésről, összeesküvésről meg világuralmi törekvésekről. Úgyhogy átmennek a kurucinfóra meg a mindenféle elmebeteg oldalakra, összeolvasnak mindenféle hülyeséget, és akkor már tényleg nem értenek semmit :))))


"annak, amit elmondtak, szerintem nincs semmi valóságalapja"


Ezért nem dilettánsoktól kell érdeklődni, hanem mondjuk szabadkőművesektől vagy a szabadkőművességgel foglalkozó történészektől stb.


Menj fel szabadkőműves honlapokra, olvasd el az ismertetőiket, van könyvajánlatuk is.


Ha már az alapfogalmakkal tisztában vagy, egy érdekes forrásmű a "Morals and Dogma", letölthető, ingyenes (mivel régi könyv), óriási mennyiségű szabadkőműves filozofálgatás és szimbólummagyarázat van benne, a szabadkőművesek körében "félhivatalos" státuszban van bizonyos helyeken (értékes forrásmunka, de messze nem 100%-ig kötelező, ami benne van).

2011. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

ma 00:54


Bogár László egy dilettáns kommunista közgazdász. Drábik pedig egyszerűen a bogaras, különc elméletek gyűjtője.

2011. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

azt írtad, hogy annak amit elmondtak szerinted nincs semmi valóságalapja.

a valóságot azt tényleg csak egy beavatott tudná Neked elmondani, de mint tudjuk Ő meg nem fogja, hiszen titkos társaságról van szó és ha jól tudom kizárás jár érte. olvastam pár könyvet ebben a témában és elvileg ami nekem lejött róluk az, hogy egy olyan titkos társaságról van szó, akik különböző tudományokat tanulmányoznak és fejlesztenek, azért hogy a megszerzett tudásukat felhasználják a többi ember megsegítésére, fejlődésére. És mindezeket a dolgokat a tagok anyagilag is támogatják. Nekem mint cél tetszik a dolog csak az nem, hogy miért kell az emberek elől elzárni a tudást. Egyik az, hogy sokkal több ember tudna dolgozni a megoldásokon, fejlesztéseken, sok tehetséges ember van, akit nem választanak be az "elit közé". A másik hogy pl. engem is nagyon érdekelne az a több ezer éve felhalmozodótt tudás, amit ők megismerhetnek, én meg nem. Érdekes lehet olvasgatni azokat a tudományokat, amiket még az ókorban jegyeztek le és ezzel biztos nem vagyok egyedül, ehelyett tanulhatom történelem órán a ki tudja ki által kreált okosságokat, amik vagy igazak vagy nem.

2011. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ha csak jó és hasznos amit csinálnak akkor miért titkolóznak

miért nem fedik fel magukat


miért tilos katolikusoknak sz-nek lenniük?


miért üldözték őket sok államban?

2011. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!