Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az hogy letitkosítjuk az...

Mi az hogy letitkosítjuk az aktákat egy demokráciában? (80-90évre)?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel magyarországon nincs demokrácia, csak annak nevezett posztkommunizmus.
2009. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az lenne a lényege,hogy a benne lévő kompromitáló adatok csak a 80-90 év után derülhetnek ki,mivel az aktában lévő dolgok,BŰNÖK,akkorra elévülnek?
2009. febr. 19. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Vannak adatok, melyek ha kiderülnek, veszélyeztetik egy szervezet, vagy akár az ország sorsát, jövőjét. Azért titkosítják le, mert várhatóan ennyi idő múlva már nem lesz fontos.

Persze ezzel szerintem is nem kevés visszaélés történik.

Érdekes felvetés, hogy nyilvánosságra hozzuk.

Egyrészt tényleg jó volna tudni, hogy mi is történt. Másrészt fene tudja, hogy tényleg milyen kárt is okoznánk.

Régebben én is úgy gondolkodtam, hogy "zgyanmár, mi fontos lehet benne?!". Majd mikor egy 60 éves aktába belenézhettem, aminek akkor járt le a titkosítása, döbbentem egyet, és rájöttem, hogy nem véletlenül nem láthatja azt bárki!

2009. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

DEHOGY DEMOKRÁCIA!!

Tudod én is elég sokat foglalkozom a kérdéssel, most már magyar szociológusok is (a merészebbek) egyenesen kijelentik, hogy ami magyarországon van annak köze nincs a demokráciához, ha pedig külföldi elemzőket hallgatok meg (volt szerencsém), nos ők teljesen egyértelműnek veszik, hogy .... na mondok egy példát, egy CNN adásban szociológusok úgy fogalmaztak, hogy "Sibéria talán jobbik része, de szó nincs demokráciáóról". Sőt ezt most már egyik volt igazságügyminiszterünk is egy az egyben kijelentette pár hónapja, a BM és az IM összevonása kapcsán, hogy ez is pl. egy abszolút antidemokratikus, sőt diktatúrákat jellemző lépés. Következő lépés az lesz,. hogy "takarékosságból" összevonják a rendőrésget és a bíróságot, és ha márcsak a legkisebb de amúgy teljesen fals gyanú is felmerül, ugyan már minek azt kivizsgálni? Lecsuukni és kész ... elvégre "költségtakarékosság" van, ja persze meg ennek címén sajnos egy igen erős diktatórikus átalakulás.


Úgyhogy nincs itt demokrácia messsziről se, és ez a letitkosítás engem is felháborít. Pontosan úgy van ahogy mondod, szépen nagyon komoly bűncselekményeket letitkosítanak 50-80 évre, hogy egyrészt már ne is érdekelje az embereket akkor, másrészt már úgyse lehet majd vele mit kezdeni. Egyszerűen felháborító, és sajnos egyre jobban tendálunk a diktatórikus berendezkedés felé, nekem iogen komoly aggályaim vannak ebben az országban pár dolgot illetően.

Hadd ne nevezzek meg konkrét személyt, de nem is kell bűncselekménynek lennie, szerinted milyen dolog az, hogy pl. "szerez" egy PhD doktori fokozatot, de aztán amikor kétségbe vonják neki, és elkezdenek kutakodni, majd kiderül, hogy semmiféle doktori fokozata nincs, akkor gyorsan letitkosítják az egész ügyet, majd szemrebbenés nélkül a médiának azt nyilatkozza, hogy erre azért volt szükség, sőt még államérdek is egyenesen, merthogy az ő doktori értekezése olyan témakört érint aminek "joggal" nem szabad napvilágra kerülnie. hahahahahahaa, én olyan jót röhögtem. Magyarul köze nincs a doktori címhez de tudod jobban mutat a neve úgy, és ha bárki esetleg szaglászni akar, akkor még ő követ el bűncselekményt és őt fogják lecsukni államtitoksértés miatt.


Szerinted? Akkor demokrácia van itt vagy mégis minek nevezzük ezt? Egyesek már kimondták, hogy diktatúra, én azt mondom, hogy valóban az ország berendezkedése és működése egyre inkább diktatórikus, de persze gondolod ezt hivatalosan majd bejelentik vagy ?? .... nem lesz itt semmi, a magyar pedig ugye birka volt a történelem során mindig, itt aztán mindent meg lehet csinálni, úgyhogy ezt is ... tudod az a véleményem, hogy ha nálunk valóban lett volna rendzserváltás amolyan véresebb módon, és kitakarították volna a "régi" rendszerben akárcsak egy cseppet is részt vevő embereket, de nullára (!!!), ahogyan mellesleg volt olyan ország ahol tudták ezt így tenni, akkor most nem itt tartanánk. De mit várunk, amíg volt KISZ-vezetők irányítják manapság is az országot (legjobb esteben!!), ill. a régi rendszer élen járó elvtársai a mai nap is jelen vannak a lehető legmagasabb körökben, sokszor akár láthatatlanul is, és az ő markukban van az ország.


Na elkalandozgatok itt, de nem véletlenül, rövid válasz:

amit írtm már, azaz nincs itt semmilyen demokrácia, ilyenen ne is lepődj meg és addig örülj, amíg valami kitalált ökörség miatt pl. nem csuknak le ha éppen az ellntáborhoz tartozol, ugyanis sajnos ismét elérkeztünk az ilyen jelenségekhez.

Hajrá magyarország .... így tovább, hajrá Únió, és az az Únió meg olyan baromi jót röhög rajtunk ... Szerinted kell ehhez bármi msgyarázat? Na tudnék mesélni, hagyjuk ... Üdv

2009. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Demokrácia nem is létezik.

Nem csak nálunk, de máshol sem.

Elvi képtelenség. A demokráciát, mint társadalmi berendezkedési formát, lehetetlen kivitelezni.


Ugyanis a demokrácia lényege, hogy az emberek egyenlőek jogilag, de gazdaságilag nem.

Namármost ha valaki gazdaságilag különbözik a másiktól (pl. egy milliomos a koldustól), az nem fogja soha a büdös életben eltűrni, hogy a koldus döntsön az ő sorsáról.

Másrészt az emebrek mindig is arra törekszenek (mint minden élőlény), hogy több legyen a másiknál, több jusson neki. Na, ez már alapból üti a demokráciát.

Harmadrészt pedig a demokrácia is voltaképpen diktatúra. Csak nem egyszemélyi.

Egyszemélyi diktatúrában egy ember "diktál". Király, császár, diktátor, akármi.

A demokráciában elvileg mindenki diktál.

Viszont olyan soha nincs, hogy mindenki egyformán gondolkodjon. Így lesz, aki így gondolja, és lesz, aki úgy. Teljes egyetértés soha nincs.

Így mindig a többség akarata érvényesül. A kisebbség meg így járt.

Ergo a demokrácia - még ha meg is valósul - akkor sem demokrácia, hanem a többség uralma a kisebbség felett.

Tehát többszemélyes diktatúra.


Mellesleg nem csak nálunk ilyen a helyzet. Máshol is ugyanígy irányítják a háttérből a dolgokat.

2009. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

"Viszont olyan soha nincs, hogy mindenki egyformán gondolkodjon. Így lesz, aki így gondolja, és lesz, aki úgy. Teljes egyetértés soha nincs.

Így mindig a többség akarata érvényesül. A kisebbség meg így járt. " -------


---


Igen de a lényeg pont ebben van, hogy a sokféleséget minden egyes egyede a közösségnek tudja tolerálni, tiszteletben tartani, és ha nem is ért vele egyet, akkor is egyenértékűnek elfogadni.

Tény, hogy tökéletességében nem lehet kivitelezni, de ismered a mondást, hogy ennél jobbat még nem találtak fel sajnos, az más kérdés, hogy aztán ha most ezt magyarországi viszinyiokra vonatkoztatjuk, akkor tudja fene minek lehetne nevezni azt ami itt van, ez amolyan félresikeredett diktatórikus demokrácia :-)

2009. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"de ismered a mondást, hogy ennél jobbat még nem találtak fel sajnos"


De bizony találtak már fel ennél sokkal jobbat is, ami még kivitelezhető is.

Csak sok ember azt képzeli, hogy a demokrácia az egyetlen járható út. Pedig korántsem.

Persze ha ezt sokat hangoztatom, akkor eltesznek láb alól, vagy börtönben végzem ... az egyenlőség és a szabad véleménynyilvánítás nevében. mert a demokrácia ebből a szempontból is olyan, mint bármely diktatúra. Csak bizonyos kötöttségekkel enged a szabad véleménynyilvánításnak. Pl. próbálj meg egy horogkeresztes zászlkóval felvonulni. Egyből mész a sittre. Ez nem demokrácia - mert olyan nincs.


"Szabad országban, szabad ember azt csinál, amit szabad."

:)

2009. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, igazad van, én ezt azzaél módosítanám, hogy szabad országban mindenki azt csinál amit akar azzal az egy kikötéssel, hogy másiknak ne okozzon kárt. Ennyi.

Kriszti

2009. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Krisztikém, akkor nem értetted a lényegét:

"Szabad országban, szabad ember azt csinál, amit szabad."

Ez nem azt jelenti, hogy mindent szabad ami nem okoz másoknak kárt, hanem azt, hogy csak azt szabad, amit a rendszer megenged! (Tehát voltaképpen diktatúra.)

Van az idézetben némi irónia.


Ha én felvonulok az utcán az említett horogkeresztes zászlóval, és közben SS indulót éneklek, akkor lecsuknak. Pedig ezzel a légynek sem ártottam. És ez történne minden demokráciában.

Ergo vagy a demokrácia nem a szabadságról szól, vagy nem szabad ország az, amelyiket ma demokratikusnak neveznek.

Remélem így már érthető.

2009. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!