Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért volt jó belépni az...

Miért volt jó belépni az Unióba? Kiknek az érdekét szolgálta ez?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

1: Az Únió érdekét (ingyen piac, konkurrencia letörése).

2: Annak a pár embernek az érdekét, akit ezért az Únió... khmmm... "meggyőzött" + azokét, akik úniós tisztséget tudtak vállalni + azokét, akik az úniós pénzeket szétosztják.


Ennyi.

Elvileg az lenne a célja, hogy egységes állam legyen Európa. De soha nem lesz az, annyi a belharc. És láthatod: nem fejlesztenek nálunk semmit - csak amit magunknak kihacolunk.

És most már 3-4-szer annyit fizetünk be, mint amennyi az úniós támogatás.

2009. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%

Sokban egyetértek az előző válaszolóval (csak nem "úniónak írjuk, hanem uniónak). És igen, több politkusnak (MSZP-snek és fideszesnek egyaránt) igaza van, amikor azt hangoztatja, hogy a régi uniós tagállamoknak új piacra van/volt szükségük, ezért "kebeleztek be" minket.


Másrészt már csak egy egységes, nagy Európa számíthat a nemzetközi politikában nagyhatalomnak olyan fejlódó vetélytársak mellett, mint például India vagy Kína.

2009. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát hogy nekünk miért azt nemtom, mert továbbra is teszünk magasról mindenre.


Nekik viszont azért jó, mert azóta van kin röhögni ... na meg van kit mutatni elrettentő példaként. És ez nem vicc, az a gond.

Kriszti

2009. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy egyszer nálunk is legyen stabil valuta, euró. És ne menjen összevissza az árfolyam, mint most. És ne szívjanak annyit azok, akik devizában vették fel a hiteleket.
2009. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
zsidóknak jó.. piac
2009. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy legyen valami értéke a pénzünknek.
2009. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha emlékszel rá, akkor népszavazás volt róla. Az emberek elsöprő többsége igennel voksolt, tehát valószínüleg úgy gondolták, hogy az érdeküket szolgálta. Különben a "nem" mellé tették volna az X-et.

Tehát azoknak az érdekét szolgálta akik igennel szavaztak.

2009. febr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
90%

Az előttem szólónak üzenném:azért tettem az x-et az igenhez

mert azt mondták,ha csatlakozunk ugyanannyit keres majd egy esztergályos itthon, mint Németországban.(nem vagyok esztergályos)

2009. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát a mi érdekünket nem szolgálta, az biztos! A melós kisemberét nem! Én nem-mel szavaztam akkor, ha most lenne a szavazás akkor is nem-mel szavaznék, mert semmi értelmét nem látom az unió-nak! Egyébként az unió egyenlő egy diktatúrával! Vannak jó pozicióban lévők, akik diktálnak, a többi meg csak engedelmeskedik nekik!
2009. febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

"azért tettem az x-et az igenhez mert azt mondták,ha csatlakozunk ugyanannyit keres majd egy esztergályos itthon, mint Németországban"

Nem, nem mondott senki ilyet. Maximum a környezeted mondhatta, de hivatalosan senki. Te meg bedőltél ezekszerint a rémhíreknek.

Bár ha tudsz erre példát, akkor légyszives oszd meg velünk mondjuk egy link formájában.


Mellesleg nem piacnak kellettünk. Piacnak az Unió nélkül is megvoltunk. Nekik nem több és nem kevesebb a pénzük attól, hogy tagok vagyunk-e. Ugyanis ami kimegy az országból, ugyanaz be is jön. Más kérdés, hogy nagyjaink meg a "jóságos" vállalkozók azon pénzek egy részét lenyúlják, de attól az Unió még adja.


Mellesleg elég komoly viták zajlottak annakidején Unión belül, hogy felvegyenek-e, vagy ne. Sok múlott ekkor a németek nyomásán, hogy kiálltak mellettünk.

2009. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!