Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem egységesíti a...

Miért nem egységesíti a kormány a nyugdíjakat? Miért van az egyiknek 40 000 a másiknak 300 000 ft nyugdíja?

Figyelt kérdés
Énszerintem ezen sokat lehetne spórolni, és nem az járna rosszul aki dolgozik, és a sok kisnyugdíjas is örülhetne nem?
2009. febr. 25. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Miért kapjon ugyanannyit aki után havi 100.000-t raktak bele a nyugdíjkasszába, mint aki után csak 10.000-t? Ez olyan, hogy akkor kapjon mindenki ugyanannyi fizetést, akár utcaseprő, akár mérnök, akármi.
2009. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A bérek se egyformák, és a bérekből nem fix összeg megy a nyugdíj kasszájába, hanem százalékos összeg, ez azt jelenti, hogy akinek több a fizetése, az több nyugdíjra számíthat, akinek kevesebb, az kevésre. A munkaévek alatt levont nyugdíj előleg lesz később a nyugdíj, illetve aki most már magánnyugdíjpénztáras, neki az lesz inkább a mérvadó, mert az államira kevesebbet vonnak, a nyugdíjpénztárnál ez minimum a bruttó bér 8%-a, és pár éve már kötelező belépni. A szüleimnek még nem kellett, ők az államit fogják kapni.
2009. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Én 65-ös vagyok és előfordulhat hogy én még nyugdíjat sem fogok kapni ,hiába fizettem a nyugdíjjárulékot, a rendszer előbb utóbb összeomlik.Akkor ez igazságos?
2009. febr. 25. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazság, de valamit tenni kell.

Talán, ha ahhoz segítenék az embereket,hogy szüljenek és nem a fordítottjára, akkor talán idővel jobb lenne...de sajnos nem efelé haladunk.

Mivel tényleg %-os a nyjárulék befizetés, azért a nyj folyósítást ebből kalkulálják. Azért ez ok, mert nem lenne jó, hogy ha Te ugyanannyit kapnál mint az aki sokkal sokkal kevesebbet fizetett hajdan be.

2009. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha belépsz nyugdíjpénztárba, akkor tudsz félretenni.
2009. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha arra ösztönöznék az embereket, hogy minél több gyereket vállaljanak, akkor egy idő után mégjoban túlnépesedne a Föld. Így is rengeteg ember van.

Vajon meddig lenne járható út? 10milliárdig? 20milliárdig? Vagy Magyarország esetében 20millióig? 50millióig?

És utána mi lesz? Mi lesz, amikor már egyszerűen nincs mit enni, és a saját mocskunkban élünk?

Mert a probléma akkor is előjön majd! Egyszer abba kell hagynunk a mértéktelen szaporodást is, mert nem járható út. Lehet, hogy most pillanatnyilag megoldaná a nyugdíjproblémát a szaporodás, de csak EGY IDEIG.

És utána? Koppanunk egyet, majd elhallgatunk?


A nyugdíjproblémákat most kell megoldani, nem pedig halogatni a megoldást.

Szerintem a magánnyugdíj rendszer, ha rendesen csinálják, egész jó lennne. Mindenki annyi nyugdíjat kapna, amennyit befizetett.

Ha valaki mindig minimálbérre jelentette be magát (pl. vállalkozó), miközben százezreket rakott havonta zsebre adómentesen, az kapjon csak a minimálbér után nyugdíjat, és ne más befizetett pénzéből éljen.


A legjobb út szerintem az lenne, ha itt is biztosítótársaságok lennének. Nem egy-kettő, hanem jóval több (természetesen állami felügyelettel és fedezettel). És mindenki kiválasztaná a neki megfelelőt. Így nem kellene az államnak adni a pénzt (nem nyúlnák le a politikusok és nem menne el a bürokráciára), és mindenki annyit kapna, amennyit be akar fizetni. És én azt mondom, hogy ne legyen kötelező sem. Aki akar, fizet. És annyit, amennyit akar. Döntse el mindenki, hogy neki mi a jó, mi az előnyös. Ne az állam mondja meg az embereknek, hogy "neked 8%-ot kel fizetned, és punktum".

Mindenki szabadon eldönthetné, hogy most tartalékol öreg korára, vagy másra költi a pénzét.


Csak azért írtam ezt le, mert a kérdésre már válaszoltak. Igen, azért nincs mindenkinek ugyanaz a nyugdíja, mint a másiknak, mert nem ugyanannyit adott bele.

2009. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogyne. Jelenleg is az állam egyik legnagyobb éves kiadása, hogy a nyugdíjrendszer brutális deficitjét kiegyenlítse. A jelenlegi nyugdíjasok örüljenek amíg kapják, a leendőek meg imádkozzanak, vagy mint előttem is írták, gondoskodjanak maguknak nyugdíjról. A magyar nyugdíjrendszer a jelenlegi formájában a legoptimistább becslések szerint is legkésőbb 30 év múlva összeomlik, és nem lesznek nyugdíjak, mivel nem lesz miből fizetni.
2009. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Egyébként hol az igazság?Az egyiknek sínadrág-síbakancs a másiknak se nadrág-se bakancs.Elmegy a Paraszt dolgozni 3müszakba nettó 60 000ft-ért fizetne szerencsétlen több nyugdíjjárulékot ha őt is megfizetnék!De az a baj,hogy kizsákmányolják a munkásokat

,mert ha nem tetszik van helyetted más!

2009. febr. 26. 08:30
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként direkt írtam hogy paraszt,mivel a romák nem fognak három műszakban dolgozni.Persze tisztelet a kivételnek!!!A falunkban él egy roma család az inkább él a közeli szemétbányából mert azt mondta neméri meg elmenni dolgozni.A párom hívta dolgozni erdőbe azt mondta pont nemér rá.Egyébként semmi dolga csak mindig akkor mikor dolgozni kellene.És ilyeneknek vesz az állam lakást!!!Csak azért mert intézetbe nőt fel.
2009. febr. 26. 08:44
 10/14 anonim válasza:
Mert nem Lengyelországban élünk!
2009. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!