Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányokat miért kell...

A cigányokat miért kell romázni? Ja és ha azt mondom, hogy cigány az miért sérti őket, hiszen azok, vagy már nem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 09:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Ez olyan, mint a néger. Nem mondhatod hogy néger, csak azt, hogy afro-amerikai (akkor is ha echte afrikai az illető). [én amúgy a négerben semmi kivetnivalót nem találok]

Vagy olyan, mint a süket emberek. Nem mondhatod hogy süket, csak azt hogy siket. Ne kérdezd miért, magukra veszik, sértve érzik a süket megnevezést. Én ebben sem találok kivetnivalót. De lehet azért mert eszembe sem jutna gúnyolódásból azt mondani hogy süket, mert ez egy állapot, nem pedig gúny tárgya.

A lényeg: az afro amerikai is néger, a siket is süket, és a roma is csak egy cigány. Unatkozó emberek nem tudnak már mit kitalálni.

Bár ha jobban belegondolok: mondják rám azt hogy fehér vagyok, csak azt ne hogy sápadtarcú :)

2009. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
cigány = bűnöző
2009. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Arra lettem figyelmes a médiában,hogy eddig romát mondtak,most meg cigányt.Egyre többször kapom fel a fejem erre a szóra.Nem tudom mi változott,talán a roma szót tényleg csak unatkozó jogvédők vezették be,hiszen a cigányok is cigánynak hívják magukat.

Pl:Azért mert Cigány vagyok?Így hangzik a gyakran emlegetett mondatuk.

Nekem a cigány szó nem egyenlő a bűnözővel.Sok helyes cigány családot ismerek,sőt tisztelem is őket,és az utcán előre köszönök.

2009. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Én dolgoztam általános iskolában, nem egyszerű környéken, bőven voltak cigánygyerekek a tanulók között, ők is és a szüleik is így nevezték saját magukat, semmi sértőt nem láttak benne.. Innentől kezdve szerintem ezt az elnevezősdit a politika, a média fújta fel.
2009. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Ja hát dehogy van cigánybűnözés és dehogy vannak egyáltalán cigány bűnözők, nézd meg akár csak a mai híradót, mindössze két brutális dolog egy nap alatt. Így szépen-lassan de biztosan ki lehetne őket vonogatni a társadalomból, mert megvallom, én is dolgoztam olyan helyen ahol sok cigány volt, és ellenben nem ismertem olyat aki eg yaz egyben olyan civilizált lett volna mint egy fehér ember. A legjobbik is csakis addig tudott viselkedni egyáltalán ameddig egyedül volt, na aztán ha a társai közé került, akkor vége volt mindennek, a bandában rejlik ez erejük ...
2009. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez a süket-siket pedig már egyenesen felháborítóan idegesítő. Ki az isten akar azzal sértegetni, ha egyszer süket? ha ők nem vetik fel ezt mint problémát, nekem eszembe se jut, hogy ezzel sértegessem, hsizen nem tehet róla, kész oké, de most mennyivel szebb az, hogy siket? Nekem nagyon idegenül hangzik maga a szó is. És korántsem olyan különbség, minthogy buxi vagy meleg, az valóban durva különbség, na de egy süket-siket hát szerintem csak csináljuk itt a fesztivált, mintha nem lenne fontosabb dolgunk.
2009. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Tisztelettel szeretném megkérdezni, a válaszom melyik pontja volt esetleg elnagyolt, vagy hasztalan, vagy nem a kérdésre válaszolta, vagy hülyeséget beszélek, és azért lettem lepontozva? Első válaszoló.
2009. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Erre én is kiváncsi lennék!!
2009. febr. 28. 11:27
 9/27 anonim válasza:
80%
szerintem itt cigánykérdés van és nem néger vagy siket hiszen ők nem okoznak gondot! Viszont a cigányok lusták dolgozni nem szeretnek igénytelenek és agresszívak hogy minek nevezik magukat teljesen mindegy úgyis cigányok maradnak
2009. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Én meg a harmadik vagyok.Baj hogy vannak cigányok akiket tisztelek.Ha lepontoztok akkor is tisztelem a férjem munkatársát és családját.Mégpedig azért mert bár állami gondozottak voltak mégis vitték valamire,szépen nevelik a gyerekeiket,és a legnagyobb lányuk rendőrtiszti főiskolára jár.Ennyit a cigányok=bűnözők-ről!
2009. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!