Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki és hogyan éli meg, vészeli...

Ki és hogyan éli meg, vészeli át a válságot?

Figyelt kérdés

Itt nem olyanok válaszaira lennék kíváncsi,akiknek nincsen hitelük,vagy esetleg a keresetük százezer fölött van. Mert ismerek sok olyan családot, ahol örököltek és nincsen hitelük ,megkeresik ketten havonta a 350.000 forintot és sírnak mint a kisegér. Vagy vannak olyanok,akiket apuci,anyuci segít és mégis panaszkodnak,hogy jaj de rosszul élnek amellett,hogy a szülők a fenekük alá tett egy házat,kocsit stb.

Az igazi rászoruló emberek válaszai érdekelnének, akik segítség nélkül belevágtak lakáshitelbe vagy albérletben élnek, semmi segítség nélkül próbálnak talpon maradni és akiknek 60-90 ezer forint a keresetük.

Tudom,hogy mindenkinek a saját maga baja a legnagyobb baj,de azokat sajnálni nem tudom,akik örököltek vagy a szülők segítik ,esetleg jól keresnek,mert az ilyenek is tudnak ám panaszkodni,de rendesen.


2009. márc. 4. 00:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Még egy dolog eszembe jutott. Van egy jó ismerősöm,ök a feleségével örököltek egy nagy kerttel rendelkező 70 nm-es szép összkomfortos házat. Semmit nem kellett tenniük a házért csak kinyújtani a karjukat érte,minden mást a család rendezett. Hozzáteszem fiatal párról van szó. Unalmukban kicseréltették az ablakokat (ehez hitelt vettek fel),tetőt és egy kerti fürdőmedencét is csináltattak maguknak,plussz két kocsit is vettek készpénzre. A fizetésük 400.000 forint volt havonta kettőjüknek. Egy kis idő után sírni kezdett nekem a srác,hogy milyen rossz nekik,mert sok havonta az a 60.000 törlesztés a banknak. Miére én felháborodtam és beolvastam neki,hogy ő csak ne sírjon,mert sok ember megirigyelné a fizetésüket,az életüket,mert sokan éhbérért dolgoznak ,tele hitelekkel és alig tudnak megélni,mert fizetik a lakáshitelt,esetleg az elmaradt számlákat törlesztik és mindezt összesen 120-140.000 forintból és nem 400.000 forintból. Persze nem tetszett az igazság a srácnak,hogy beolvastam neki. És sajnos sok ilyen vagy Magyarországon. A többi ország nem érdekel,mielőtt valaki kijavítana,hogy más országokban is vannak ilyenek. én itt élek Magyarországon és nem külföldön,tehát az ottani bajok engem nem érdekelnek.
2009. márc. 4. 00:26
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Senki nem tehet arról hogy örököl. Ha valakinek jobb munkahelye van, de úgy hogy tisztességesen dolgozik, akkor ő meg is dolgozik azért a pénzért. Abban igazad van, hogy ne sírjanak azok akiket nem érint totálisan a válság.

Nekünk nincs lakáshitelünk, de 8!!! év alatt építettük fel a házunkat. Minden pénzünket erre kuporgattuk, és éppen hogy készen lettünk a télen. De ugyanúgy félretettük a pénzt, mintha a banknak fizettük volna, csak kamat nélkül, és nyugodtan aludtunk, mert akkor csináltunk valamit a házon, amikor összegyűlt valamennyi pénzünk. Az első 2 évben egyébként beton volt a talaj és rezsón főztem, csak megjegyzem. ili

2009. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Igan nekem sincs hitelem, de talán meghallgatod a helyzetem. Én még itthon lakom, most végeztem az egyetemen. Sajnos a lehető legrosszabb szakon végeztem, válság előtt sem igazán találtam munkát, most meg már esélyem sincsen rá. Valami teljesen mást kell majd dolgoznom. Anyuéknak sincsen hitelük,viszont egyre jobban össze kell húzni a derékszíjat. A boltba az árak egekbe szöknek, és a közüzemi díjak is nőnek, nálunk már csak19-20 van, és bizony elég sokat fázunk., éjszakára még lejjebb vesszük. Most anyuéknál fenyeget a munkahely megszűnéssel, és hiába van anyunak keresett szakmája, csak 52 éves, nem őt fogják felvenni, ahová a fiatalt is fel lehet. A 80 nm2-s családi házunk ha hiszed ha nem iszonyú rezsiköltséget felemészt, 30 éves tehát egy alapos tuning is ráférne. ÉS még ráadásul én is itt élősködök a nyakukon:( DE ennek ellenére nem siránkozok, mert rengeteg ember sokkal sokkal rosszabb helyzetben van, egyik napról él a másikra vagy válik földönfutóvá, ehhez képest a mi életünk viszonylag biztos. Hát ez a helyzet minálunk. Ja , és apunak meg anyunak kicsivel 150 körül van a keresete fejenként. Ja, még valami hitellel kapcsolatban, anyuéknak, csak két hitelük volt, anno 30 éve mikor felépítették a házat, meg kb 10 éve mikor a kocsit vettük. Anyukám semmiféle mást hitelt nem engedett felvenni, inkább kuporgatott és később lett meg az áhított vagy szükséges dolog.

És még valami, igen igazad van, aki a legjobban sír, attól kell elvenni, mert ott van a legtöbb pénz.

2009. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez a válság is csak egy köntörfalazó mese !! Én nem tudom elképzelni hogy 2010-2011 re jobb lesz.Azt hiszitek lejjebb fognak ugrani az árak pl:100 forinttal leugrik a kenyér ára vagy 30 ezerrel feljebb csúszik a fizetésünk ? Vagy a felvett és több 10-20 ezerrel megemelkedett hitel törlesztőnk egyszer csak vissza megy a régen felvett ősszegre ? Vagy 80 ft val le ugrik a bkv jegy ára ? Vagy mint gondoltok mi lesz ? Ez csak rosszabb lesz .Érdekes módon itt MO.on vagy válság van vagy megszorítás .Mikor jelentik be hogy pl : Most aranykorszak van és dőlni fog mindenkinek a pénz ? SOHA.Egy lakástörlesztőt megértek énis mert élni kell de hogy a MO.lakosságg többsége a plazma tv-t meg a zsír új autót is részletre vesz meg szinte már a pelenkát is csak hogy elmondhassa nekem jobb van mint a szomszédnak.Sokan felveszik a drága törekvőtöket a kicsit preztizesebb kocsikra pl: Audi,opel csak azért mert Suzukiba nem ülők mert szar meg a csicska szomszédnak is az van.Ez itt a baj mindenki mást akkar kívülről mutatni belül meg fogja a fejét hogy miből törlesszen és csak divatozik.Van ismerősöm megvették a 406 ós 130 lóerős Peugetot hitelre vagánykodnak és Marlborot szívnak de az internetet már kikötötték náluk meg 1,5 hónapig nemvolt fűtés ,de a kaját még a Gastroyaltól rendelik.Ez Magyarország ha nem divatoznánk és jó lenne nekünk egy Megbízható kis Suzuki egy olcsóbb 72 cm es tv egy 10 ezres(Nem N95 őt kapna a 15 éves meg új telefon 2 havonta ) mobiltelefon egy kisebb lakás és ésszerűen próbálnánk élni nem mondom hogy jobb lenne a helyzetünk de az a 20-30-40 ezerrel kevesebb hitel törlesztő (ami csak divatos cucc) jól jönne az asztalra minden hónapban.17/f
2009. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jól látod a dolgokat 17 éves fejjel. Ez pont így van ahogy leírtad. Végre valaki,aki lát is és nem csak néz!


Egy rövid valós történet. A párom kolléganője csak azért gürcöl a munkahelyén,hogy a pici kis elkényeztetett lánya ne holmi vacak kínai piacos cuccokban járjon,hanem minimum a farmer legyen 20 és 40.000 foorint között. Az apuci jól keres és jól is él a család,de az anya megtehetné,hogy otthon marad és vezeti a háztartást,de az elkényeztetett kis cafka miatt megy és csinálja a munkát. A kislány meg dicsekszik és lenézi a nála szerényebb sorsú osztály,illetve iskolatársait. Ilyen is van. De vannak tényleg olyanok,hogy ennivalóra alig jut,de azért villog és megveszi magának a jobb cuccokat,nehogy megszólja bárki is. Akkor inkább nézzenek le,szóljanak meg,de senki kedvéért nem veszek magamnak drága ruházatot,vagy nem cserélem le senki kedvéért a 12 éves autómat mert azt mondják rá,hogy öreg és hogy néz ki. Az szégyelje magát,aki megszólja azt,aki spórolni akar és nem megjátszani magát. Mert ahogy olvasom külömböző témákban,hát ide is jár sok olyan nagyképű,aki kifelé dicsekszik,befelé meg jajgat.

2009. márc. 5. 01:05
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Én anyámmal élek, havi 80.000-t keres. Megélünk belőle. Minden nap van mit enni, nem fázunk, van internet. Nem mondom, hogy minden hónapban új ruhákat veszünk, de szerintem tisztességes módon megélünk belőle. (anyám, és és a húgom) És hogy miért? Mert nekünk volt annyi eszünk, hogy nem vettük meg a legújabb autót 2.500.000ért, meg plazmatévét, meg egyéb presztízskiadások természetesen részletre. Azért, mert mi fel tudtuk fogni, hogy mennyit tehetünk meg. Addig nyújtózunk, amíg a takarónk ér. A legtöbb magyar azonban ehelyett csak azzal foglalkozik, hogy kifele mutassa a nagylábon élőt, miközben meg otthon sír, hogy sok a törlesztő. Persze ez nem vonatkozik azokra, akik az anyagi helyzetüknek megfelelő lakást vásároltak, és amiatt vannak most sz@rban.
2009. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak,hogy megértsék azok is,akik örököltek,hogy miért nem sajnálom őket. A legtöbb átlag család mivel semmi induló tőke nem volt,így kénytelenek voltak szoc.pol támogatást igénybe venni és így bevállalták a szinte lehetetlent,hogy fizessék az oly divatossá vált lakóparki lakás törlesztését,ami 90-130.000 forintig terjed. Hangsúlyozom nem kapott az ilyen család semmiféle támogatást,nem örököltek és beválalták a hitelt húsz-huszonöt évre. Tehát fizetik a banknak a törlesztőt átlag keresetbőlkét kereset öszesen 120-150.000 forint és mindent ebből állnak a víz,villany,gáz számlákat ,ennivalót vesznek stb és nem sírnak úgy mint egy olyan család,akik örököltek,semmi hitelük nincsen és mégis jajgat az ilyen családok többsége,hogy ó de rossz nekik,mert ilyen sok a számla ,olyan sok a számla,de akiknek plussz ott van a drága laKÁSTÖRLESZTÉSE,az meg hallgasson mert minek verte magát adósságba címszóval sokan leintik az ilyeneket.

A sógornőm is több milliót kapott a szüleitől és abból vettek házat,majd eladták,építetek egy nagyobbat és jobban sír annál,aki 20-25 évig fizeti a lakását. Pedig rendesen keres és máig támogatják 34 éves létére a szülei. Szóval az emberek többsége telhetetlen és mohó.

2009. márc. 5. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
De te elítélsz mindenkit aki örököl, holott nem mindenki sír aki így tett szert pénzre. Nem kell mindenkit egy kalap alá venni, azért mert egy ismerősöd ilyen. ili
2009. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De egy kalap alá kell venni mindenkit,mert sajnos tapasztalatból írom le azt amit és nem kitaláltam. Tíz hitel nélkül élő ember közül kilenc biztos,hogy jobban sír mint az,akinek hitele va. Tíz olyan emberből aki örökölt kilenc biztos,hogy jobban sír mint az akinek hitele van és még sorolhatnám. Nem csak az én ismerősi,rokoni körömben vannak ilyen nyafogós emberek.

A volt munkahelyemen egy srácnak több ingatlan is volt a tulajdonában és azokat kiadta albérletbe,de jobban nyafogott mint a takarító,aki alig kapta meg a 70.000 forintját. És igen is az emberek többsége szeret nyafogni akkor is ha nincsen rá szüksége mert jól él.

2009. márc. 6. 02:24
 10/10 anonim válasza:

Így fél év távlatából de azért én is komentelném a dolgot.... .Ember ez a masszív irigység ami süt belőled.... Am. az ilyen tipikusan azon emberek akik szartak az egészre nem tanultak nem dolgoztak azért hogy nekik jobb legyen. Van 1 diplomámat van egy fél kft-m, 600e ft jön le havonta mint fizetés + a kocsit + lakást fizeti a kft. Ja most biztos én is köcsög szemét vagyok mert nekem mért megy jól, ehhez hogy ezt megtehessem napi 12órát minimum dolgozok, a barátnőmmel jó hogy ha heti 2 napot együtt vagyunk a többi esetben gyakorlatilag csak együtt alszunk. Ja igen ellenben jól éllek, de a válságot mi is érezzük mind a kft-ben, mind otthon, hogy 2 éve még könnyebben ment. Ezzel ellenben nincs otthon 3 plazma tévé és nem járulunk nyaralni évi 15x ellenben van tartalék pénzünk. Úgy hogy a sok magát sajnáltató embernek üzenem hogy be kell ülni az iskola padba, tudni kell egyedit alkotni és tudni kell mindent feláldozni, mert hogy ehhez hozzá tartozik hogy a kezdetben semmiből ki indulva marha sok nélkülözés árán lehet elérni bármit is, ja de hogy ez sokknak nem megy hogy feláldoznak dolgokat hogy céljaik legyenek, ha nem elvannak a mocsárban és sírnak hogy nekik szar, vagy pedig képtelenek bármit is alkotni, akkor meg megint ott vagyunk hogy ne azokat utáljuk akik jól keresnek.


üdv

2009. nov. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!