Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha munkanélkülin vagyok és...

Ha munkanélkülin vagyok és elutazom a szüleimhez külföldre, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Oda be kell járnom havonta(ahhoz,hogy megkapjam a munkanélkülit)?Volt munkahelyem 2 évig.
2009. márc. 4. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a munkaügyi központot. Nem hiszem, hogy ilyen rugalmasak lennének. Lehet, hogy havonta vissza kellene jönnöd ide.
2009. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az ellátás folyósításának feltétele, a rendszeres együtt működés a munkaügyi központtal. Lehet elháríthatatlan előre nem látható ok amikor az ember nem tud az előírt időpontban jelentkezni, de ezt utólag igazolni kell és az ok megszűnése után jelentkezni. Ez az ok jellemzően betegség lehet, nem tartom életszerűnek, hogy a munkaügyi központ egy hosszabb idejű külföldi tartózkodást méltányol.
2009. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen, szóval megint a magyar idiotizmus, bármennyire is életszerű, bármennyire is oké, egyszerűen csalásra legalábbis hazudásra kényszerítik az embert.


Közben meg az is lehet, hogy külföldön éppen munkét keres meg az is, hogy a beteg szüleit látogatja hosszabb időre, ha már úgy is így járt, hogy most van ideje.


Miért vagyunk mi ennyire bolondok?


Na de nem kell nagy tehetség mondjuk ahhoz, hogy ezt kijátssza bárki, kész kiment a bokád, 8-10 hetes felpolcolás, jegelés, pihenés kell neki, a háziorvosoddal pedig megbeszéled, hogy adjon egy igazolást erre. Szerintem adni fog, mert csak azokat ellenőrzik, akiknél táppénz is jár, de ha neked csak igazolás kell, sztem kiadja simán.


Eddig nekem mindig sikerült megbeszélnem vele, aztán még ő kérdezte, hogy na oké, akkor mennyi időre szeretném ... speciel ő az a kategória aki díjazza ha valaki egyenesen megmondja neki kertelés nélkül, hogy ez meg az a problémája és akkor ad simán igazolást, ha meg elkezd valaki neki szimulálni, annak nem annyira ....

Hát te ismered az orvosodat ... te tudod, de egyszerűen nincs más megoldás, akárhogy is nézzük.

2009. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy napot késtem, aztán már jött is a felszólítás a munkaügyi központból.
2009. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Fel lehet fogni a dolgot, hogy a munkanélküli ellátás jár és ezért nem kell tenni különösebben semmit. Ha nem tudunk havonta megjelenni akkor azt vegyék tudomásul, meg egyébként is egy munkaviszony alatt is odamegyünk ahova akarunk majd bemegyünk dolgozni ha éppen ráérünk. Ilyenkor ez "munkahelyünk" és ezért a minimum feltételeket teljesíteni kell. A háziorvos által adott igazolásról meg annyit, hogy nekem balesetem volt, kórházzal, műtéttel és hosszabb lábadozással. A munkaügynek nem a háziorvos által adott igazolás kellett, hanem a lelet arról, hogy tényleg el volt törve a lábam.
2009. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Persze hogy jár, de úgyis fel lehet fogni, hogy a TB-t én is fizetem nem is keveset, mégis nem tesznek semmit, szóval ebben az országban az ilyen morális kérdéseknek egyszerűen nincs értelme. Másrészt ez egyfajta támogatás amit a te korábban 10-szeresen megfizetett pénzedből adnak, tehát a munkaügyi központ semmiképpen se tekinthető munkahelynek, és oké, hogy támasztanak feltételeket, de a probléma azzal van, hogy sokszor nincs összhangban a realitással. (ez ugyanolyan dolog, mint az egyhavi gyógyszer felírásáról folytatott vita kb anno ... és OEP megmagyarázta a sok eszével, hogy kérem szépen aki beteg az ne menjen nyaralni, és így akkor nem kell egyszerre több havit felírni ... na kb ennyire járnak a valóság talaján sajnos ..., de mint mindent, ezt is ki lehet persze játszani)


Egyébként, ne haragudj, aki írta, hogy a lelet kellett nekik, én biztos kötözködtem volna, ugyanis egy orvosi igazolással be kell érniük, mivelhogy az adatvédelmi törvény szerint (is) az egészségi állapot, betegségek és egy sor más magántitoknak minősül (!!!), azaz nincs joga megismerni másnak, csak a te külön engedélyeddel. Legújabban már pont ezért pl. akár zárójelentésekre is csak BNO kódokat írnak a diagnosishoz, és a betegséget magát nem nevezik néven, a BNO kód úgyis megadja pontosan, de egy kívülálló meg ugye hirtelen nem tud vele mit kezdeni. Ha jól tudom, ezt is az adatvédelmi okok miatt találták ki. Aztán van ahol betartják, van ahol bnem, de ez más kérdés ...


Úgyhogy nincs igaza a munkaügynek ne haragudj, ez akár bűncselekmény is lehet amit írtál, hogy követelik azt, rákényszerítenek, hogy akaratodon kívül a magántitkodat megismerjék. Bizony, van ám ilyen büntetőjogi kategória, hogy "magántitok jogosulatlan megismerése", és itt szépen fel van sorolva, mi az ami feltétlen ide tartozik ... Az más kérdés, hogy az emberek nagy része nincs tisztában a saját jogaival se és hagyja magát, de akár emiatt a munkáltatót fel is jelenthetted volna.


Nem véletlen az se, hogy amikor táppénzes papírt ad ki az orvos, azon is igazolásképpen csak az van, hogy "kód: 8-as", azaz "egyéb" és ennyivel be kell érniük, mivel nincs joguk a magántitkaidban turkálni!!!

Szóval én azért szívesen elveszekdnék azzal, aki ezt tőlem megkövetelné, és szerintem letenne arról, hogy követelje, miután felvilágosítom a jogairól. A munkaügyi központnak ugyanígy semmi köze a magánügyedhez, csak az orvosi igazolást áll jogában bekérni, se zárójelentét se semmi mást NINCS !!!


Csak sajnos a magyar ember valóban annyira tájékozatlan jogi ügyekben, hogy az egyenesen hajmeresztő sok esetben számomra.

Hát ennyi .. hosszúra sikerült, de ez így legalább komplex válasz.

2009. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!