Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A politikusok, az egyenlőségi...

A politikusok, az egyenlőségi aktivisták és a liberálisok mikor veszik már észre, hogy a "politikai-korrektségnek" több kára van, mint haszna?

Figyelt kérdés

Ha nincsenek politikai korrektség törvények akkor mi történik?


-Pár nem éppen intelligens gondolkodású kisebbségi megsértődik azért, mert egy-két "beszólósabb" személyiségű többségi beszól neki, amiért mások a tulajdonságai és szokásai, mint a többséginek. Emberek vagyunk, ahogy a kisebbségi is. Tőle is elvárható, hogy civilizáltan kezelje a helyzetet és emelt fővel viselje a kritikát, akár jogos volt, akár nem.


Ha vannak politikai-korrektség törvények akkor mi történik?


-Egy opportunista, haszonhúzásból megélő kis ravasz csoport észreveszi, hogy ha egy embernek nem bírják a képét, akkor el kell terjeszteni róla pletykákat, hogy intoleráns a kisebbséggel szemben, leindiánoz indiánokat, lecigányoz cigányokat és a törvény máris gondoskodik róla, hogy további élete el legyen lehetetlenítve



És ez az egész törvény minek jött létre egyáltalán? Mert pár gyerekes gondolkodású kisebbségi nem bír emelt fővel viselni akár jogos, akár jogtalan kritikát.


A kisebbségi viszont bűntetlenül sértegethet, kritizálhatja a többségit.


2011. máj. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

"A kisebbségi viszont bűntetlenül sértegethet, kritizálhatja a többségit."

Az hagyján. De nálunk még a többségi is büntetlenül sértegetheti, kritizálhatja a kisebbségit. Erre varrj gombot!


Pedro

2011. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 józsibarát ***** válasza:
100%

Észre vették már régen. Nem hülyék ugyanis, hanem gazemberek. Nekik így jó, mert

- NEKIK így megvan a szabadságnak az a foka, amit élveznek,

- lassan-lassan agymosott hülye egyedek halmazává válik a társadalom, akiknek sokkal kevesebb befektetéssel lehet eladni a legújabb "intelligens" mosóport.

2011. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen törvényről beszélsz. A politikai korrektséget nem törvény írja elő, ez csak egyfajta illemszabály lenne, illetve volt, mert sajnos Magyarországon ez már teljesen elhalt. Vagy te nem így látod? Lehet még fokozni a napi tahóságot?


Szóval én nem értek egyet veled. Szerintem abból a durva, primitiv, prosztó stílusból, ami Magyarországon a közéletben elharapózott, sokkal több kár származik, mint abból, ha a cigány helyett mondjuk azt mondom, hogy kisebbségi vagy roma. Persze ez is tud időnként nevetséges lenne, de szerintem kevésbé káros, mint az, hogy a kormányszóvivő pofátlanozik, mások meg fröcsögve cigányoznak. Ez csak agressziót szül. A szóbeli agresszió átmegy hétköznapi durvaságba, majd agresszióba. Nekem ez nem hiányzik.

2011. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ennek a politikai korrektségnek az a legnagyobb hátránya, hogy mész az utcán, kék vagy. Jön veled szembe egy piros. Nemrég volt egy eset, hogy a pirosok önkormányzata kitalálta, hogy sértő dolog pirosnak hívni a pirosokat, mátol bíbornak kell hívni őket.


A piros aki az utcán veled szembe jön valamiért nem bírja a képed. Ahogy meglát téged, bemegy a rendőrségre vagy az Ombudsmannhoz és elpanaszolja, hogy "lepirosoztad".


Bizonyítsd be a bíróságon, hogy nem sértegetted!

2011. máj. 22. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Most már talán értem a problémádat, de erre is azt mondom, hogy nem valós. Durva, csúnya, sértő beszédért, vagy azért mert a pirost pirosnak hívom, Magyarországon még senkit nem ítéltek el, nem büntettek meg. Vagy tudnál valamilyen konkrét példát mondani arra, hogy ezért valaki hátrányt szenvedett? A legnagyobb hátrány annyi lehet néha, hogy egy-két újságíró kritizálja a szöveget. Ettől meg ne tessék megijedni!
2011. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azt mondom, hogy míg a politikai-korrektség-mentesség hátrányait ki lehetne egyszerűen küszöbölni azzal, ha az emberek vastagabb bőrt növesztenének és nem kapnák fel a vizet holmi irracionális, hangos ócsárlásokon, addig az ilyen "polkorrekt" törvényekkel könnyen vissza lehet élni, mint ahogy a példámban írtam.
2011. máj. 22. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
71%-osnak adok igazat, a politikai korrektség tényleg nem egy kőbe vésett dolog, csak egyfajta etikai kódex. Ma is van a parlamentben egy párt, amit nem érdekli ez a korrektség, mégsem történt semmi hátrányos megkülönböztetés vele szemben. Pirosokról és bíborokról beszélsz, de minek? Van ilyen törvény? Nem nevezhetsz cigánynak egy romát? Ha ez így lenne, akkor az ország 99%-át el lehetne ítélni. Mutass már nekem egy példát "polkorrekt" törvényre!
2011. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem értem mi a problémád. Az egy másik, hogy valószínűleg nem is létezik csak a fejedben.


"És ez az egész törvény minek jött létre egyáltalán? Mert pár gyerekes gondolkodású kisebbségi nem bír emelt fővel viselni akár jogos, akár jogtalan kritikát."

Általában senki nem viseli a jogtalan kritikát nem csak a kisebbségek. Pl: jogtalan kritika rád (gondolom), hogy egy gyilkos vagy, akinek börtönbe a helye és rohadjál meg. Viseld emelt fővel ha megy az újságba;) De a jogos kritika se az gondolom, mikor valaki törvénysértést követett el és jogos kritikával mondom, hogy ilyet nem szokás csinálni, mert azt jelenteni kell a rendőrségen nem jogos kritikákat mondani. Hanem gondolom itt az a jogos kritika, hogy valaki törvénysértést követett el és megvádolom vele azokat (szerinted jogos kritika) által, akik nem követték el azt csak hasonlóak (szín).

Mint írtam nem értem a problémád, de a fenti példa alapján te vagy a "gyerekes gondolkodású", de örülök, ha jól viseled a jogtalan kritikát, bár attól tartok hamarosan kiderül, hogy a jogosat se.

2011. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!