Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért van az hogy március 15...

Mért van az hogy március 15 én rendbontások vannak? Kinek a hibája ez? Ki a hibás?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Utálatos dolog hogy mindig hibást keresünk, mikor csak magunkba kellene nézni.


Az a hibás a robbangatásért aki robbant. Senki más nem hibás érte, csak is ö.

2009. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkori felelös kormányunké. Nem csak ahoz kel érteni, hogy kilöni a tüntetö szemét, hanem hogy létbiztonság legyen. nagyon sok elkesered emberek vannak és azért mennek tünntetni! No megg vannak a kormány áltasl felbérelt PROVOKÁTOROK is. Nyugodtan lelehet pontozni. De ez igyí van
2009. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék még tőbb választ kapni!
2009. márc. 15. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hibás nincsen, csak felelősök. Abba pedig mindannyian beletartozunk, én legalábbis úgy érzem, felelős vagyok érte, hogy mi van az országban. Nem azért, mert hülyeségeket csináltam volna (bár csináltam egy párat, nem tagadom), hanem egyszerűen azért, mert itt élek, magyarnak születtem, úgyhogy köteles vagyok a hazámért felelősséget vállalni.


Nem voltam sosem rendbontani, sem tüntetni, mert egyáltalán nem olyan a természetem. De egy adott időben nem láthatjuk pontosan, hogy jól cselekszünk-e. Lehet, hogy 30-40 év múlva azt kérdezik tőlem az unokáim, hogy miért nem tettem valamit, amíg még lehetett. De az is lehet, hogy a mostani elégedetlenkedők gondolják majd akkor, hogy butaságot csináltak. A történelem fogja eldönteni.


Ha jól érzem a kérdésedből, elszomorít téged ez a helyzet. Ha hibásokat keresel, kezdd azzal, hogy megkeresed, mi a te személyes teendőd a hazád iránt. Próbáld meg kihozni magadból a legjobbat, és tedd, amit a hazád érdekében a legjobbnak érzel. Ne hagyd, hogy becsapjanak közben.


Ha zavar, hogy rendbontások vannak, ünnepeld meg úgy március 15-ét, ahogy szerinted méltó lenne. Ha egyetértesz a "rendbontókkal", menj és segíts nekik. Ha nem tetszett, amit a rendőrség csinált tegnap, támadd meg a jogszabályt, ami alapján eljártak, az Alkotmánybíróságon. A lényeg, hogy csinálj valamit! Képzeld el úgy, mintha az ország egy szekér lenne, ami beleragadt a sárba. Mi döntjük el, merre megy, és nincs előre vagy hátra. Vannak, akik az egyik irányba akarják tolni, de vannak, akik a másikba. Ők mindannyian JÓT akarnak, a szándékuk az, hogy menjünk már valamerre innen. Egyedül az otthonülő siránkozók nem használnak a szekérnek semmit, csak növelik a súlyát, és emiatt nehezebb bármerre kimozdítani a sárból. Ha mindenki leszáll és valamelyik irányba elkezdi tolni, előbb-utóbb elmegyünk valamerre.

2009. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha másképp definiálnánk a rendbontást, kevesebb lenne.

De rendbontás ma: a fütyülés(!) a kiabálás, bármilyen tárgy(cumis üveg, tojástartó, kulcs mobil, bicska, desodor) magadnál tartása. Rendbontás, ha balra akarsz manni a téren, vagy ha jobbra. Rendbontás, ha ott maradsz. Rendbontás, ha ki akarsz menni az Ország Háza elé. Ha a fejedre teszed a csukjádat, ha EU-s pólót veszel fel.Nem rendbontás, ha otthon maradsz, s nézed a tv-t.Rendbontás (elítélhetnek) ha mondjuk III:13-án beírod a netre, hogy "úgy megdobálnék valakit"

Azért van (csak) ennyi rendbontás, mert az emberek félnek. Különben több lenne, s felbotanák ezt a rendet.

Annak a hibája,aki fenntartja ezt a rendet. Senki sem tud olyan rendszabályoknak megfelelni sokáig, amik ellene vannak.

Ha neked azt mondanák, mondjuk a szüleid: Otthon maradsz, csendben maradsz, nem szólsz semmit, nincs véleményed! Nem jössz ki a szobádból, csak ha előre kéredzkedsz, s mi megengedjük!(de ritkán engednék)Majd mi megmondjuk mi a rend!S alapszükségleteid alatt tartanának, míg ők jól élnek, s azt tesznek, ami eszükbe jut, akkor mikor akarják - meddig tudnád ezt a rendet úgy betartani, hogy a büszkeséged, s az emberi tartásod ne sérüljön?

Szerintem hamar kitörnéd az ajtót. Remélem.

2009. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Most látom, szegény magyarok Henry Potter (kezdeti) szintje alatt élnek. De mi nem mehetünk mind varázslóiskolába.

Milyen hasznos lenne pedig.

2009. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor Petőfi egy koszos rózsaszínű selyemkabátban nekiállt lázítani a csőcseléket, és betört a többi suhanccal a nyomdába, és lefoglalta a nyomdagépet, az nem volt rendbontás?

S rendszertől függetlenül hogy ünnepli őt minden hatalom azóta is! (Nagyon helyesen)

2009. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon őrülők hogy ennyi válasz érkezett! Kőszőnőm!Igazat nem tudok adni senkinek mert nem igazábol tudom a választ a saját kérdésemre!
2009. márc. 16. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nő az elnyomás vagy a nyomor, mindig szaporodik a rendbontás. Ahol jólét és szabadság van, (vagyis jó a rend) ott kevesen akarnak rendet bontani.

Nem elég az anyagi jólét, a léleknek is meg kell kapnia ami jár. Nézd meg az íreket, mióta bontják (hasztalan) a rendet! Ha kívülről jön az a rend, mint az iszlám világba, az se jó.

Később egyes rendbontókat bűnözőknek neveznek, másokat hősöknek, s ünnepeljük őket. De ehhez kell 50 vagy 150 év.

Nem is az a kérdés, hogy ki a hibás, hanem hogy mit tehetnénk, hogy jobb legyen, hogy mindenki elégedett legyen? Hogy én mit tehetek?

Meg kell hallgatni mindkét oldalt, és többféle adót nézni(különböző hozzáállásút) vagy újságot elolvasni, akkor egy idő után összeáll, hogy Te hol látod a hibát.

De legjobb a hétköznapi embereket kérdezni.

2009. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki az én adóforintjaimból létre hozott értékeket szándékosan rongálja, töri-zúzza közönséges bűnöző.

Egyszerűen közmunkára ítélném: aknaszedés.

2010. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!