Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kb. hány millió román él...

Kb. hány millió román él jelenleg a Romániához csatolt terülteteken?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy papíron kb. 1,5 millió magyar él ott, igaz nem lepődnék meg ha az igazából 2 milla lenne, de akkro mégis mennyi Erdélyben a román?
2011. jún. 15. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7 millió
2011. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15 millió.
2011. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik? 20 milla össz vissz Románia lakossága, akkor kétlem, hogy 15 millióan laknának a hegyes ritkán lakott területeken :-/
2011. jún. 16. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:

A 22 millióból

- kb. 4 millió a cigány (most hivatalosan 1, valójában 4, ha megszűnne Románia, akkor 8 millió vallaná magát cigánynak)

- 2,5 millió magyar. Nem értem miért mondják sokan az 1,5 milliót, amikor ez a szám a hivatalos román statisztikai szám - erről nem kell többet mesélni. Ha a katolikus, református és unitárius egyházak azon magyar családjait (és családtagjait) összeadjuk, akik egyházi adót fizetnek, akkor 2,3 milliót kapunk. De sok van, aki sehova sem fizet egyházi adót. Ha ma Erdélyt Mo-hoz csatolnák, akkor újabb 2 millióval gyarapodna az erdélyi magyarok száma - mégpedig azokkal, akik félelemből, karriervágyból stb. románnak vallották magukat, de etnikailag ténylegesen tiszta magyarok.

még egy millió lehet a megmaradt németek, oroszok, lipovánok, törökök, bolgárok stb. száma

2011. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem hozzátenni a lényeget:

-hivatalosan 19 millió román él Romániában

-valójában 13 millió

-ha Románia megszűnne és a területét felosztanák a környező országok között, akkor kb. 6-7 millió vallaná magát románnak.

2011. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Érdekes adatok, sajnos tényleg sok cigány van romáiába, sajnos a kérdésemre még mindig nem találtam választ. Ugyanis az volt a kérdésem, hogy hány millió román lakik Erdélyben, hangsúlyozom erdélyben!!!! Azaz a románok alatt én a román anyanyelvűeket értem, legyen az fehér-ázsiai-nigger vagy bármi... Szval hány milla román van Erdélyben?
2011. jún. 19. 20:36
 7/12 anonim ***** válasza:
mi az hogy fehér-ázsai-nigger basz-d meg?
2011. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem érdekel most a bőrszín és a különböző rasszba sorolás mint pl cigány stb, hanem csak annyi érdekel, hogy hány millió román anyanyelvű fazon van kb. erdélyben...
2011. jún. 20. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-17 12:14


És mi a vélleményed Szlovákia, Kárpátalja, Szerbia lakoságáról?

2011. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azokat az adatokat ismerem, egyedül Erdélynél van űr a tudatomba azzal kapcsolatban, hogy hány milla román él ott?
2011. jún. 21. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!