Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen technikai ill. szakmai...

Milyen technikai ill. szakmai felkészültséggel bírnak a magyar rendőrség helyszínelői?

Figyelt kérdés
Hihetetlen technikáról, szakmai felkészültségről "tanúskodnak" a TV-ben látott filmek helyszínelői.(Miami helyszínelők,Helyszínelők..stb)Tudom,hogy megrendezett film (56éves vagyok), de valószínű,hogy az "életben" is valahol itt tartanak.
2009. márc. 24. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyzet nem olyan jó mint a sorozatokban, de inkább úgy fogalmaznék: Katasztrofális...
2009. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát nem túl jó a helyzetük . Biztos forrásból tudom ,hogy most Zala megyében egy helyszínelő van szolgálatban , elég siralmas .
2009. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amerikában biztos ott is tartanak, de ez meg itt Magyarország.

Abban biztos vagyok hogy a sorozatban látott eljárások, eszközök azok valódiak és nem sc-fi-be illők, hanem ezek valóban léteznek, de az már más lapra tartozik hogy hány ország elég gazdag ahhoz -pontosabban hány ország költ erre a területre annyi pénzt- hogy ezt meg is engedhesse magának. Sajnos a rendőrség egészének olyan problémái vannak, ami nem a bűnügyi helyszínelők felszereltségén áll vagy bukik, (bárcsa kazon múlna) hanem kezdjük például ott, hogy nincs elég rendőr vagy hogy nincs elég benzin a járőrkocsikba.

2009. júl. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tejesen mindegy mert úgy is a nyolcosztályos főnök dönt,hogy nyomoznak-e az ügyben,olvass el néhány kilépett rendőrnyomózó által írt könyvet.
2009. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a technológia megvan az USA-ban is, az egyetlen bibije a sorozatnak, hogy olyan mennyiségű vizsgálatot (pl. DNS tesztet) kb. egy hónapban csinálnak még Floridában is, mint amennyit elhasználnak egy rész alatt a sorozatban. Másszóval a sorozat erősen túlzó, mégpedig azért, hogy beletunkolják a Tv-néző átlagértelmiségű (síkhüje) amerikaiba, hogy téged aztán mindenképp elkapnak, ha kiesett egy szempillád a helyszínen.


Itthon egy "helyszínelő" rutinfelszerelése az ujjlenyomat ecsetelő grafitpor, a ragacsos papír meg egy pár gumikesztyű. DNS vizsgálatot elvétve csinálnak (kb. csak olyan ügynél, amit felkap a média.) Értelme sincs, mert nincs központi DNS adatbázis. Ha nem volt az egyén büntetve nincs mihez hasonlítani.

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen kicsi az állomány meg milyen idiótákat osztanak be döntéshozónak.

2009. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!