Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek mi a munkája és ni a...

Kinek mi a munkája és ni a legmagasabb végzettsége? Illetve (ha nem indiszkrét) mennyi ahhoz a bruttó fizetése?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege, hogy jobban jár e az ember ha magasabb a végzettsége. Bár lehet nem a fizetés lesz a több, hanem a lehetőség.
2011. júl. 6. 16:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
A magasabb végzettség nem jár eleve magasabb bérrel, viszont nagyobb lehetőségekhez nyit kaput. Nem csak a végzettség számít, hanem a gyakorlat illetve a kreativítás. Én inkább kreatív párti vagyok. Egy kreatív szakember hihetetlenül sokat tud lendíteni egy vállalkozás sikerén. A mai világban egy kissé átértékelődött az iskolai végzettség megítélése. Ma, a versenyszférában inkább a rátermettséget és a kreativitást veszik előrébb, a dokumentumokkal szemben. Mert a cég nem a papírodtól lesz gazdagabb, hanem a benned rejlő lehetősségektől! Na, a pénz ennek a függvénye, de profi szakemberek akár milliós pénzekkel is hadonásznak havonta :)
2011. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A végzettség ma már nem ér lószart sem, az számít mit tudsz megcsinálni.
2011. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Konkrétumokat nem mondok magamról, de arra már rájöttem, hogy sajnos 90%-ban nem a szorgalom és a végzettség számít, hanem hogy mennyire "élelmes" az ember, mennyire tud "ügyeskedni", mennyire képes kihasználni a lehetőségeket, vagy akár visszaélni velük. Illegálisan, adófizetés nélkül többszörös jövedelmet lehet elérni, mint legálisan. Sajnos ez a mai valóság.


Azt is konkrétan tudom, hogy a jövedelmem (ami csak legális) az apeh statisztikája szerint a legmagasabb 3-4%-ban van, eszerint gazdag ember lennék, de a valódi nettó jövedelmeket tekintve nem sokkal vagyok az átlagos szint felett.


Ha ezekkel a dolgokkal tisztában lennének az emberek, nem a médiatörvény meg hasonló marhaságok miatt bohóckodnának, hanem adócsökkentés érdekében lennének óriási tüntetések. Bár lehet hogy ebben tévedek, mert az emberek legalább fele illegálisan, adófizetés nélkül szerzi a jövedelmét, és nekik remek a mostani helyzet.

2011. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A végzettség ma már nem ér lószart sem, az számít mit tudsz megcsinálni."


Viszont az álláshirdetésekben benne van a végzettség az adott területhez. Pl programozó. Ott nem a diploma számít hanem a szaktudás, viszont elvárás a papír.

2011. júl. 6. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Programozónál tipikusan mindkettő számít. A szaktudást könnyű leellenőrizni, kérnek 2-3 munkát. A papír azért jó, mert egy botcsinálta programozó általában a bonyolultabb problémák alapjánál akad el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő matematikai ismeretei.


Egyébként szerintem mindkettő fontos. A végzettség is, hiszen az iskolában sok mindent megtanítanak, amit máshol nem tanulnál meg. De a tudás is, hiába van papírod, ha nem értesz a szakmához, akkor munka nélkül maradsz, esetleg elmész titkárnőnek.

2011. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökként havi félmilliót keresek nettóban.
2011. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Gépészmérnök, egy gyár vezetője és tulajdonosa, havi 1 200 000 nettóban, plusz év végi nyereség 10-15 millió között.
2011. júl. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Kolopele, te korábban technikusi végzettséget jelöltél meg, amikor a diplomák szükségességéről ment a vita.

Mikor végezted el az egyetemet?

Esetleg egyik alkalommal ferdítettél?

Kitaláljam melyik alkalommal?

2011. júl. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőt elvégeztem kedves doboszoli, de a te kedvedért ugye nem kell halál pontosan megismételnem magamat minden kérdésnél? Semmi jelentősége nincs hogy nem írtam oda a technikusit is, főleg hogy nem ezeknek köszönhetem azt hogy most itt tartok. Amit én megcsináltam azt nem tanítják sehol. Lassan rászánom magam hogy küldjek neked privátba egy kis leírást, már megtettem másnak is, az nem számít reklámozásnak. Érdekes hogy mennyivel emberibb hangvételű egy e-mail. Ott normálisan el lehet beszélgetni valakivel úgy hogy ne szóljon be senki közben. Egyébként 4 év gimnázium, egy év technikusi minősítés, majd utána a gépészmérnöki. 49 éves leszek nem sokára, gondolom egyszerűen ki tudod számolni.
2011. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Próbálj emlékezni.

Azt hangoztattad, hogy a diploma nem bizonyít semmit, Te is technikusként lettél gyáros, stb.

Még cikiztelek is, hogy kizárólag technikusokkal megy szembe német milliárdos, nem senkiházi mérnökökkel.

A kettő eléggé ellentétes a "halál pontossal".

Vagy szeletív memória. Szívesen megkeresem a kommentet.

2011. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!