Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Másnak is lenyúlta a kormány...

Másnak is lenyúlta a kormány a magánnyugdíj reálhozamát?

Figyelt kérdés

OTP-nél voltan magánnyugdíjtag, év elején kapott értesítő alapján elég szép reálhozamot hoztak össze. Nemrég megjelent az OTP weblapján mennyit fognak utalni és döbbenten láttam hogy a reálhozam kb 25%-át kapom meg. Bementem a bankba megkérdezni hogy miért és közölték, hogy a kormány átszámolta, kiszámoltak egy szerintük reális reálhozamot és a többi pénzt meg behúzták!

Mással is előfordult vagy csak a bank szórakozik velem vagy tényleg elszedi a kormány a reálhozam 75%-át????


2011. júl. 21. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Le. Mindenkiét.
2011. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
A kormánytól kitelik.
2011. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Igen már a bkv-nál van.
2011. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogyan? Nem értem.

Én is az OTP-nél vagyok, most megnéztem a honlapot mégegyszer. Két adat van, a "kifizetendő összeg" és a "reálhozam". Nekem ugyanannyi. Neked nem?

Igen, van még egy "tagdíj kiegészítés" is, de nekem nem volt.

2011. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem! a 2010 december 31-ig összegyűlt reálhozamom és a most kifizetésre szánt reálhozam között van eltérés! 7 hónap alatt eltűnt a 75%-a!
2011. júl. 21. 21:38
 6/12 anonim ***** válasza:

"év elején kapott értesítő alapján elég szép reálhozamot hoztak össze."


Ez gondolom az előtt volt, hogy el kellett döntened, hogy visszalépsz vagy maradsz.


" döbbenten láttam hogy a reálhozam kb 25%-át kapom meg. "

Ez pedig utána.

2011. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 napietus ***** válasza:
90%
nem a kormány nyúlta le, hanem maga a pénztár. én AXA-nál vagyok, kikértem, hogyan jött ki a kiutalandó összeg, mert jelentősen eltér az év végén jelzettől. jahát más időponttal számolták, mindenféle költségeket levontak (amit gonodolom csak elég körülményesen tudnának alátámasztani stb.) én jeleztem a pszáf-nak. tedd ezt Te is.
2011. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 doboszoli ***** válasza:

Kezdek azon gondolkodni, hogy a kis megtakarításomat visszavarrom a párnába, mint öreganyám anno.

Kamat nincs, de biztonság van.DD)

2011. júl. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Nem! a 2010 december 31-ig összegyűlt reálhozamom és a most kifizetésre szánt reálhozam között van eltérés! 7 hónap alatt eltűnt a 75%-a!"


Két dolog van: előszer, az otp-s ügyintéző marhaságot mondott, olyan nincs, hogy a kormány újraszámolta a reálhozamot.

A másik, hogy nem a december 31-i állapotot, hanem a május 31-i állapotot kapod meg, a kettő között igenis nagy eltérés lehet. Örülj, hogy nem nagyobb, ha végiggondolod, milyen intézkedéseket hozott a kormány, és végignézed, hol tartanak az árfolyamok.

Valószínű ezt nem tudta az otp-s, és ezért mondott hasból valamit.

2011. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó szar ez az ország :@
2011. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!