Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákia végleg le fog...

Szlovákia végleg le fog minket hagyni gazdasági téren?

Figyelt kérdés

2011. szept. 1. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

FOG???


Szerintem már rég lehagyott... :-(


Pedro

2011. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Szlovákia a 2000-es évek közepén lehagyta Magyarországot, mert jobboldali gazdaságpolitikát vezetett be, miközben itt a baloldal tombolt.


Itt is lehetne jobboldali gazdaságpolitikát folytatni és gyorsan fejlődni, csak akkor nyöszörögnétek, hogy a kormány kiszúr a "kisemberrel". Emiatt a kádárizmus-kisemberizmus miatt nem lesz itt soha fejlődés.

2011. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Ugyan, dehogy.. Mondj egy komolyabb szlovák üzletláncot ami mondjuk úgy több országban is megy. Nekünk több ilyen is van. OTP, MOL, CBA csak ami így csipőből eszembe jut.


Itt van az országok listája GDP szerint, tessék: [link]


Jóval mögöttünk "nagy meglepetésünkre". Nem a gazdasággal van nekünk problémánk, hanem azzal hogy úgy sírunk folyton mint valami ajvékoló zsidó, de komolyan. Mindenki folyton azzal jön, hogy így ilyen szar, úgy olyan szar és ebből elegem van. Ráadásul nem is tények alapján hanem csak olyan légből kapott feltételezések alapján pont úgy mint most.

2011. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Jóval mögöttünk "nagy meglepetésünkre".


[link]


Akkor itt nézd meg drága barátom. Szlovákia kisebb és kevesen laknak ott, ezért értelemszerűen az össz GDP kevesebb. Ám 1 főre leosztva csupán 25%-al több nekik.

2011. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Vagyis 20, nem 25.
2011. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:53


Egy főre kell nézni, nem összességében, mert úgy meg Románia is előttünk van, hehe.

2011. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Akkor itt nézd meg drága barátom. Szlovákia kisebb és kevesen laknak ott, ezért értelemszerűen az össz GDP kevesebb. Ám 1 főre leosztva csupán 25%-al több nekik.

"


Ebben igazad van, csakhogy ez nem számít. Kína a világ legerősebb hatalma az egy főre leosztott GDP-ben pedíg leghátul kullog már ha érted mire célzok. Nem az egy főre eső az ami eldönti a dolgokat.

2011. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de amit én linkeltem, az a vásárlóerő alapján számított személyre leosztott GDP. A tied meg csak simán, hogy mennyi árut és szolgáltatást állít elő az ország.


Tehát naná, hogy magas Kína GDP-je, hát mindent ott állítanak elő. De az emberek élete elég szar, úgy tudom, pár centes órabér és hasonlók. Emiatt van az én listámon hátrébb.


Az enyém konkrétan azt mutatja egyszerűen fogalmazva, hogy átlagosan egy jómunkásembernek Szlovákiában több pénze van, mint egy magyar jómunkásembernek. A tied meg azt, hogy Mo. több árut és szolgáltatást állít elő. Na de csak egyharamaddal, pedig Mo. kétszer akkora, és kétszer olyan népes, mint Szlovákia.


De engem, meg téged, meg mindenkit az egyén, az emberek jóléte érdekel nem? Ez alapján pedig sajnos Szlovákia vezet.

2011. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

:D:D:D nézzük meg az országod bruttó nemzeti termék szerinti listáját és .... :DDDD még ezt a balf*szt


az ilyennek a kezébe kéne nyomni egy közgáz és egy politológus diplomát és hátha nem tenne fel ilyen hülye kérdéseket.. (persze erre a célre létrehozni papíron egy "egyetemet" szuperprohájszkill embereknek és ezerért lehetne árulni a papírt, szigorúan teszveszen.... :)

2011. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Végleg lehet hogy nem, de egyelőre igen.
2011. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!