Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szegény emberek nem tehetnén...

A szegény emberek nem tehetnének semmit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan vannak akik nem keresnek annyit hogy elég legyen a számlákra, mindenre. Például egy normális élethez ez a mostani a minimálbér nem elég.

És egyre csak rosszabb lesz, kevesebb lesz a fizetésük mikor többnek kéne hogy legyen. Na de a kérdésem az, hogy nem lehetne tenni valamit? Csak otthon ülni és sajnálkozni lehet? Nem lehetne összefogni és felszólalni vagy nem tudom mit, én nem értek hozzá, de rossz azt látni hogy mindig minden csak a gazdagoknak jár. Valamit nem tehetnének ezek az emberek, hogy jó irányba is változzanak a dolgok? Vagy már csak az marad, hogy itt kell hagyni Magyarországot, ha nem akarnak nyomorogni, nélkülözni? Tényleg nincs más megoldás?


2011. szept. 18. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországról eddig is minden történelmi korban tömegek indultak nyugatra egy kis batyuval, és általában jobban jártak, mintha maradtak volna.

Aki itthon marad, az próbálhat csalni, lopni, hazudni, síbolni az államtól, lelkifurdalás nélkül, mert ha az állam neki ellensége, akkor a szegény ember is úgy küzd ahogy tud.

2011. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"Vagy már csak az marad, hogy itt kell hagyni Magyarországot, ha nem akarnak nyomorogni, nélkülözni? Tényleg nincs más megoldás?"


Tényleg nincs. Magyarország egy rothadó, süllyedő hajó - és ezt nem azért mondom, mert "magyargyűlölő" vagy "idegenszívű" lennék, hanem azért, mert objektív vagyok. Tény, hogy vannak nagyon kedves, értelmes, jó fej emberek is itt, csak sajna a legtöbbször nem ők kerülnek vezető és felelősségteljes pozíciókba. Ebből következően pedig egyre csak romlik a helyzet. Ezért megyünk el mi is, amint összejön rá a pénz, és vissza se nézünk, max. majd néha látogatóba.

2011. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
5%

Az én javaslatom:


Ne az országgal foglalkozz, hanem magaddal és a családoddal.


Akinek nincs pénze annak azért nincs, mert mástól (kormánytól ,minisztertől, szerencsétől, szülőktől, munkaadótól, a buszsofőrtől, időjárástól, stb...) várta a megoldást, nem pedig saját magától.


1., hozz egy döntést, hogy rendbe hozod a dolgaid, az anyagiakat is beleértve

2., tedd bele a szükséges tanulást

3., légy hajlandó bele tenni azt a munkát, ami szükséges

4., ne add fel! menj át a nehézségeken, tanulj belőlük

5., fókuszálj a sikeres emberekre, lesd el mit csinálnak ők

6., cseréld le az ismerőseid, a sikertelenekre, nyavajgókra ne fordíts figyelmet, ők rossz irányba vinnének.

7., légy becsületes, azt tedd másokkal, amit te is várnál, hogy veled tegyenek

8., TV-t ne nézz, híreket ne olvass. Helyette képződj, tanulj

9., Tanuld meg hogy tudhatod meg egy emberről már jó előre, hogy mennyire megbízható, mire számíthatsz nála. (L. Ron Hubbard- A túlélés tudománya)

10., elemezd ki folyamatosan az elért eredményeket, akár pozitívak akár nem. A sikeres dolgokat erősítsd meg, a sikertelenekkel hagyjál fel.


ha mindezt végigcsinálod, másképp fogod látni a világot.


Jelenleg is számtalan lehetőség van. Csak nem ott ahol te keresed.....

2011. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erre csak ezt tudom mondani:


[link]

2011. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Akinek nincs pénze annak azért nincs, mert mástól (kormánytól ,minisztertől, szerencsétől, szülőktől, munkaadótól, a buszsofőrtől, időjárástól, stb...) várta a megoldást, nem pedig saját magától. "


Az, hogy elmegy az is egy megoldás. Nem mástól várja a megoldást, hanem magától.

2011. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szegény emberek tehettek volna már valamit, el kellet volnameni szavazni. Remélem tanultak ebből és legközelebb már elmennek és nem szavaznak tejhatalmat egy patkánypártnak.
2011. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"9., Tanuld meg hogy tudhatod meg egy emberről már jó előre, hogy mennyire megbízható, mire számíthatsz nála. (L. Ron Hubbard- A túlélés tudománya) "


Ezt leszámítva, valóban jó tanácsokat adtál. A szcientológusokat inkább hagyjuk.

2011. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám azt mondta anno,ha nincs munkahelyed,csinálj magadnak.Csináltam.Pénzt csak termeléssel lehet keresni.Az emberek mindig fognak enni,inni.Termeltem. Most nincs a vevőnek pénze,aki megvenné az élelmiszert,amit termelek.A járulék,ado elviszi a hasznot.És én miből vegyek élelmiszert?????Miből termeljek,ha nem tudok fejleszteni????Innen menni kell valahová,ahol van értelme dolgozni.
2011. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A titkosszolgálatunk igen inaktív lett a szcientológiával kapcsolatban - sajnos....
2011. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10:48


11., Óvakodj a szektáktól!

2011. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!