Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Édesanyám '52-es születésű,...

Porcukormókus kérdése:

Édesanyám '52-es születésű, mikor mehet nyugdíjba és mikortól kerül "védett korba"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A védett kor a teljes öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt 5 évvel van. Édesanyádnak ha megvan a 40 év szolgálati ideje, akkor elmehet nyugdíjba. Sok mindentől függ, látatlanban nem tudok mondani biztosat, menjen be a nyugdíjbiztosítóhoz és számoltassa össze első körben az éveit.
2011. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 29. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
1953-ig születetteknek él az a lehetőség, hogy 59 éves korukban elmehetnek un. előrehozott öregségi nyugdíjba. Ennek feltétele a munkaviszony megszűnése, 40 éves munkaviszony. Kortól függetlenül mehetnek el azok a nők, akik rendelkeznek 40 éves munkaviszonnyal. Ebbe a 40 év szolgálati időbe csak a munkaviszonyok számítanak. Én az Édesanyád helyében azonnal mennék, ha 59 éves, és rendelkezik a 40 éves szolgálati idővel. Ezeket az időket már biztosan összeszedette a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságon. Amennyiben nem, azonnal inézze, mert úgy hallottam, hogy a kormány meg akarja szüntetni ezt a lehetőséget 2012-től.
2011. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, mint az előttem szóló. Édesanyád kezdjen mielőbb utánajárni. Sőt, ha kiderül, hogy mondjuk, ahhoz az időponthoz képest már korábban is elmehetett volna, kérje a fél évvel korábbi időponttól történő megállapítást. Utólag kifizetik.

Ha nem tudja eldönteni, mi lenne neki jobb, kérje úgy a megállapítást, hogy mondjuk számítsák ki neki 2011.05.01-től is és 2011.10.01-től is. Meg fogják tenni, sőt segítenek is, legalábbis a budapesti igazgatóságon.

Ha most dolgozik, kérjen a munkáltatójától előbb jövedelemigazolást, mert ez mindenképpen kell. Ha viszi magával, annyival gyorsabb az ügymenet.

2011. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!