Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyek voltak a világ legnagyo...

Melyek voltak a világ legnagyobb áldozatszámmal járó népirtásai?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket a holokausztot most hagyjuk, az már a vízcsapból is folyik, a többi hasonló esemény érdekelne.
2011. okt. 14. 20:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Kínában és a Szovjetunióban tízmilliók haltak meg a kommunizmus miatt.


Afrikában évente milliók halnak meg éhínségben és betegségben, mert egyesek kifosztják a földrészt és hagyják éhendögleni őket. A nyugati világban meg olyan sok abortuszt hajtanak végre, hogy a számuk már most százmilliókban mérhető, amióta bevezették a lehetőségét. 1956 óta Magyarországon eddig 7 millió hivatalos abortuszt végeztek el.


Egyszer még lesz emléknap a kapitalizmus áldozatainak is.

2011. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

pl 1. 2. világháború


Akkor a régi görög-róma-spárta harcok


Hogyha 1 időpillanat is számít akkor szerintem hirosima vagy nagaszaki viszi a prímet.

2011. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

a legnagyobb áldozatszám a kommunizmus áldozatainak száma:

Ez minden kétséget kizáróan mondható.

[link]


A könyv adatati szerint a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok!!!):


Szovjetunió: 20 millió áldozat;

Kína: 65 millió;

Vietnam: 1 millió;

Észak-Korea: 2 millió;

Kambodzsa: 2 millió;

Kelet-Európa: 1 millió;

Latin-Amerika: 150 000;

Afrika: 1,7 millió;

Afganisztán: 1,5 millió;

a nemzetközi kommunista mozgalom, illetve a hatalomra soha nem került kommunista pártok számlájára pedig körülbelül 10 000 áldozat írandó


:((

2011. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Igen számít, minden érdekel legalább címszavakban, akkor már a részleteknek utána tudok nézni. De amíg azt sem tudom mit keressek nehéz lenne. :)

Mindent írhattok ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatosan.

2011. okt. 14. 20:44
 5/28 anonim ***** válasza:
12%
2011. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
a hutu-tuszi népírtás kb egymillió halálos áldozattal járt Ruandában, véleményem szerint ez a legsúlyosabb népírtás a világtörténelemben! miért nincs benne a tankönyvekben, meg a blikkben, meg a többiben?? szerintem mindenki érzi a választ!
2011. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Sokan még mindig nincsenek tisztában a népirtás fogalmával. Ott arról van szó, hogy egy népcsoport egy bizonyos másik népcsoportot vagy vallási közösséget irt mondvacsinált okok miatt. (A háborúkat nem szokták beleérteni, valószínűleg azért, mert ott legalább elméletben a lehetősége megvan a támadott félnek a védekezésre. Ahol a tömeggyilkosság egy háború keretén zajlik ugyan, de jelentős civil áldozattal jár, ott azért szokták rá mondani. Pl. Hirosima szerintem simán.)


Ebből a szempontból a holokauszt a legismertebb, ezenkívül még az örmény népirtás, a ruandai népirtás, a délvidéki vérengzés, a 731-es alakulat tettei. Éhínségek nem számítanak bele (Kína pl. nem; hülye lett volna Mao direkt a saját népét irtani, az csak elb*szott döntés következménye volt), csak ha szándékosan idézték elő (a holodomor pl. vitatott, mennyire volt szándékos, egyesek szerint igen).

2011. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Én a legsúlyosabb népírtást Pol-pot számlájára írom. Minden harmadik embert megölt a hazájában. Ennél brutálisabb szerintem sehol nem volt.
2011. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ruanda

[link]

2011. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit nevezel népirtásnak. Ha olyan eseményt, hogy civileket megölnek (tehát konkrétan lepuffantanak, felakasztanak, elgázosítanak, halálra dolgoztatnak stb.), akkor a ilyen pl. a japánok kínai népirtása a II. vh. alatt, a németek népirtásai a II. vh. alatt (mindkettő kb. 10 millió fő), a sztálini Szovjetunió terrorja (5-10 millió, a belga kongói népirtás (becslések 2-8 millió), az örmény népirtás, a kínai komcsi diktatúra (40-70 M közti becslések vannak).
2011. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!