Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha mire lediplomázok, nem...

Ha mire lediplomázok, nem talalálok vele munkát a környéken (és tegyük fel külföldön sem) és bevezetik a röghözkötést, csinálok egy okj-s szakmát és azzal fogok dolgozni külföldön, akkor is azt akarják, hogy fizessek, mint a katonatiszt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted?
2011. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
én leszarom őket, ha külföldre mész és nem fizetsz úgyse fognak utánad menni :D
2011. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes, hogy én gyanítottam, hogy a diplomás elvándorlás problémáját így akarják majd megoldani.

Valahogyan ki sem néztem belőlük, hogy egy egyszerű törvény megszavazása helyett esetleg értelmezni próbálják a probléma okait, gyökereit, és esetleg megemelik a fizetéseket.

2011. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ja.
2011. okt. 16. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:

@Helmet


Attól függetlenül, hogy egyet lehet érteni azzal, amit mondasz, ezt az "emeljék meg a fizetést," amit egyre gyakrabban olvasok a gyk-n, nem értem. A Fidesz mégis hogy emelje meg neked a fizetését egy nem állami cégnél dolgozónak?

2011. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez valóban igaz. A versenyszférában állami beavatkozás nem leheséges. Hirtelen nekem az orvosok ugrottak be, akiknél lehetséges lenne, de ezen a plusz százezren felül nem történt semmi, vagyis ez sem igazi gyökeres átalakítás, csak kapkodás.

A magáncégeknek maguknak kell versenyezni akkora profitért amiért megéridolgozni.

Amúgy a röghözkötést nehéz lesz véghezvinni, hiszen ki, és hogyan fogja ellenőrizni az állampolgárt, ha kimegy külföldre dolgozni?

Ezenkívül abból a fizetésből maximum kifizeti hamar a képzést, aztán él tovább vidáman, és annyi.

2011. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig úgy volt, de most, hogy bevezetnék azt is, hogy megháromszorozzák a költségtérítési díjakat, onnantól már egy csúcsgazdag kint dolgozó mérnöknek vagy informatikusnak is megfeküdné a gyomrát.


Szeretem a hazámat, a szép tájakat, de ez már túlzás, hogy 20 éve a bársonyszékben ülők kántálják a lakosságnak, hogy "még ezt a pár évet kell kibírni, aztán jövőre jobb lesz". Egyre jobban tépem a hajam az újabb törvényektől, amikkel még a maradék jövedelmüket is ki akarják passzírozni az emberekből. Bezzeg ipart fejleszteni, felfuttatni a gazdaságot, hogy legalább legyen akkora az ország gazdasága, hogy fel se tűnjön hogy egyáltalán fizetünk adót, az túl sok erőfeszítésbe telne, mi? Imádom az összes báb-kormányt, aki eddig volt...

2011. okt. 16. 14:04
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a kormány adja a fizetéseket, de nagyban tudja befolyásolni. Egy rakás adótt kell fizetni a munkáltatónak is.


[link]

2011. okt. 16. 14:09
 9/10 A kérdező kommentje:
*nem adótt, hanem adót. Na még a diszlexiám is előjött.:D
2011. okt. 16. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tíz éve diplomáztam és csak kapkodom a fejem, hogy a mai fiataloknak mit kell kiállniuk. Pedig már mi is csak irigykedtünk az elődeinkre.

Egyszerűen egy vicc. Az egész ország egy nagy tragikomédia.

Együttérzésem a mai diákoknak!

2011. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!