Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mik a leggyakoribb nem bejelen...

Mik a leggyakoribb nem bejelentett munkahelyek?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a vendéglátásban és a kereskedelemben a 4-6 óra a divat, persze 10-12 óra munka mellett. Az építőiparban viszont akit csak lehet, nem jelentik be, pl. a segédmunkásokat. Nektek mik a tapasztalataitok a környezetetekből?
2011. nov. 10. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennél sokkal többet ártanak a csencsesek. Akik kínai szemét termékeket árulnak feketén vételi számla és nyugta nélkül. Ezeket az Apehnak sem sikerült soha elővenni. Ez a Nav is csak a vállalkozók cseszegetésével tölti az időt és általában formai/könyvelési hibákért borzalmas büntetéseket oszt ki. Ez a gusztustalanság már 20 éve így van, tehát semmi sem fog változni. Akinek nincs se telephelye se bejelentett vállalkozása az élheti a világát, mivel nincs a nyilvántartásba, ezért nem foglalkoznak vele.


Még hozzátennék olyat a felsorolásodhoz, hogy fodrászok és kozmetikusok is dolgoznak otthon úgy, hogy sem adót sem járulékot nem fizetnek.

2011. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kárpitosoknál figyeltem meg, sokat ismerek. Ők nagyon jól el tudnak bújni lepusztult ipari területeken, barak épületekben, háznál hátsó műhelyben. Az árusításnál, piacon persze csak a tulaj van jelen, vagy bejelentett személy, így ellenőrizhetetlen, hogy hányan dolgoznak egy ilyen műhelyben. Valamint építőipar, otthon dolgozó fodrász, akinek már van kialakult vendégköre.
2011. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Asztalos vagyok és még engedélyem sincs. Nemhogy másokat jelentsek be.
2011. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonvédelem is egy gusztustalan szektor. Bejelentenek minimálbérre, heti 40 órával és dolgoztatnak havi 200-300 órát. Hányok tőlük...mármint a cégtulajoktól meg a vezetőktől.
2011. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég alvállalkozó vett fel lakatosnak egy dunántúli céghez úgy, hogy nem szakmám (de a bizonyítványom fénymásolata nála volt ugye...), szakmunkás minimálbért adott papíron, és igazából meg kétszáz havonta. Lehet, hogy nem is létező cég, csak szépen tudnak iratokat hamisítani... Precízen követi az "ígér és sosem teljesít" sémáját, és jelentem, neki is nagyon szépen beválik: kőgazdag, és egyre több lesz neki.
2011. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, vendéglátós, építkezési, asztalos melók, de nem ritkán pl. ruházati bolti eladó is.
2011. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!