Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok undorítónak...

Ti nem tartjátok undorítónak ezt a cikket? Hogy lehet más embereket csak a származásuk miatt "retkes"nek nevezni? És miért kell kihangsúlyozni, hogy cigány volt az egyik illető, mintha az eleve bűn lenne?

Figyelt kérdés
[link]

2011. nov. 18. 21:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
Covenant itt te általánosítasz, nem a cikk. A cikk cigány elkövetőkről szólt. Ezeket nyugodtan lehet "retkeknek" nevezni, hiszen bűnözők, ne legyél képmutató. A bűnözőket szidni szabad, elítélni szükséges (lenne egy tökéletes világban). A cikk nem általánosított. Az utolsó mondatod ovodás szintű, értelmetlen, nem gondolod komolyan.
2011. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A cikkben egy cigány, egy pakisztáni és egy magyar elkövető volt. Ugyan olyan bűnnel. Mégis csak a cigányt nevezik retkesnek.
2011. nov. 19. 09:22
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

Jó hogy, mert a cigány volt a magyar állampolgár. És amikor lehozza mondjuk az ilyen hírt a Blikk, akkor ki sem írják, hogy magyar állampolgár, hanem csak annyit, hogy magyar. Kösz, de engem ne azonosítsanak már ezzel a kisebbséggel, ők sem hívják magukat magyarnak.

És nem értem, hogy a liberálisok mit szeretnek annyira ezeken a cigányokon, de akkor már legalább fogadjanak örökbe egy cigány gyereket, vagy menjenek le cigánylakta vidékre, ne csak a négy fal közül mondják a frankót.

2011. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
Nézd meg Balogh "szerelem első látásra" erzsébetet. Ő nem cigány, hanem magyar.
2011. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
36%
Azt hiszem kérdező, hogy még soha nem olvadtál kurucot, vagy nem vagy tisztában a nemzeti radikális oldal nyelvezetével :)
2011. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%

"A kérdező kommentje:


A cikkben egy cigány, egy pakisztáni és egy magyar elkövető volt. Ugyan olyan bűnnel. Mégis csak a cigányt nevezik retkesnek."


Kedves kérdező, a cikkben egy pakisztáni és két cigányról van szó. Olvasd már el kérlek normálisan.

2011. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Valaki0702 ***** válasza:
63%
Ez nem undoritó ! az undoritó hogy a cigányok azt hiszik övék Magyarorszás
2011. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Sajnos itt is elég sok szélsőjobbos van, ami nagyon nem tetszik :(


A cigány ugyanúgy magyar, mint bárki más ebben az országban. Mert a magyar állam polgára.

Nem szidni kell őket, hanem megérteni őket, és megoldást találni a helyzetükre. Erre már EU-s szinten is vannak tervek, de tény, hogy a jelenlegi helyzet elég kétségbeejtő. Sok-sok türelemmel, toleranciával, társadalomtudományi, szociológiai szempontok alapján kellene őket bevezetni a munka világába, és megváltoztatni az értékrendjüket. Ehhez a mostaninál sokkal normálisabb kormány kell.

2011. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Utolsó: hogy ezért te itt mit fogsz kapni a jobbikos zombiktól :)
2011. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"A cigány ugyanúgy magyar, mint bárki más ebben az országban."


A cigány ugyanúgy cigány, mint a többi cigány, a magyar meg magyar.


"Mert a magyar állam polgára. "


Ez meg egy baromság, mert a nemzetiséget nem az állampolgárság határozza meg.


"Nem szidni kell őket, hanem megérteni őket"


Teljes mértékben meg vannak értve. Semmi olyasmiről nincs szó, hogy ne értenék az emberek őket.


"és megoldást találni a helyzetükre"


Ebben ott a tévedés, hogy nekik kéne megoldást találniuk a problémáikra, nem a többi embernek. Nekem is vannak problémáim, megoldom őket, nem másoktól várom.


"Sok-sok türelemmel, toleranciával"


Namármost jó lenne tisztázni, hogy felnőtt emberekről beszélünk, vagy dedósokról?


"kellene őket bevezetni a munka világába"


Miért nekünk kéne őket bevezetni a munka világába? Engem bevezetett valaki kézen fogva? Nem. Iskolába jártam, aztán főiskolára, közben elkezdtem dolgozni, azóta is melózom. Senki nem fogta a kezem, senki nem kísért be se az iskolába, se a munkahelyre, mentem magamtól.


"Ehhez a mostaninál sokkal normálisabb kormány kell."


A kormánynak ehhez semmi köze.


"hogy ezért te itt mit fogsz kapni a jobbikos zombiktól :)"


Neked amúgy mi a problémád?

2011. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!