Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki az igazi rasszista?

Ki az igazi rasszista?

Figyelt kérdés

Én azt mondom,hogy utálom a cigányokat,zsidókat,szlovákokat,románokat stb...

Viszont ha valahol összekerülök egy cigánnyal mondjuk a munkahelyen én ugyan úgy odamegyek beszélgetek vele, akár egy cigány lánnyal is összeházasodnék ha úgy adódna.

Szóval nem zárkózok el előlük, és kezdeményezek is velük barátságot, de ha valaki azt kérdezi,hogy szeretem e őket azt mondom,hogy nem utálom, de pl. őt és őt bírom annak ellenére ,hogy cigányok.

Ez is ugyan olyan rasszizmus mint aki megver valakit mert cigány vagy mert más rasszba tartozik?


2011. dec. 9. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ez rasszizmus. Nem azért utálod, mert ezt vagy azt csinálta valaki, hanem, mert cigány.
2011. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

az első téved természetesen.


az előítélet még nem rasszizmus.

Ga összeugrik a gyomrod, undor keletkezik benned egy cigány láttán a sok rossz tapasztalat miatt, az nem rasszizmus.


ha viszont kizárólag azért utálnál valakit mert cigány, ergú undorodsz tőle mert barna a bőre, mert nem úgy néz ki mint te, vagy utálnád a négereket mert barna a bőrük, mert máshonnan származnak, ha utálnád a fehér sakkfigurákat stb, akkor az rasszizmus.


azért rosszul lenni egy cigány láttán mert előítéletes vagy, ugyanaz, mint nem szeretni a jehova tanúit.

2011. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
magyar és cigány között faji alapon különbséget tenni nem rasszizmus?!
2011. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbben nem azért utálják a cigányokat mert cigányok.Hanem az életmódjuk , a viselkedésük miatt utálják őket persze vannak normális cigányok de az 2 százalékuk.
2011. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"faji alapon különbséget tenni nem rasszizmus?"


A kérdésben semmi olyan nincs, hogy a kérdező szerint külön fajhoz tartozna a magyar és cigány.

2011. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján hierarchiát állít fel.


"Én azt mondom,hogy utálom a cigányokat,zsidókat,szlovákokat,románokat stb..."


" Ez is ugyan olyan rasszizmus...? "


- Igen! Mert megfigyelhető eltéréseket kiemeled, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendelsz hozzá.

Tehát nem kell szétverni senkit ahoz, hogy valaki ( igazi )rasszista legyen.

2011. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

"- Igen! Mert megfigyelhető eltéréseket kiemeled, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendelsz hozzá.

Tehát nem kell szétverni senkit ahoz, hogy valaki ( igazi )rasszista legyen."


1. Hol emelte ki a megfigyelhető eltéréseket?

2. Mióta rassz egy zsidó, szlovák, román?

2011. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
én is utálom, már irritál aza kurmó indián fejük ha meglátom, de van két haverom akik cigányok de ugyan azt a sportot űzzük így eltekintek faji hova tartozásuktól, de egyébként ők rendes cigányok és nem is lopnának, és mondta nekem az egyik, hogy neki mien szar érzés, hogyha bemegy a boltba már figyelik az eladók, h hátha nem lop-e el valamit..:S
2011. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Elozonek

Te egy nagyon rendes ember lehetsz, mert KEPES vagy megerteni mas ember helyzetet.

"és mondta nekem az egyik, hogy neki mien szar érzés, hogyha bemegy a boltba már figyelik az eladók, h hátha nem lop-e el valamit"

En ezert a beleerzo kepessegert 100-ra tennem a pontszamodat, ha tehetnem.

2011. dec. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

"magyar és cigány között faji alapon különbséget tenni nem rasszizmus?!"


Nem. A cigányokat világszerte utálják és nem faji alapon. Most épp Kanada készül ellenük szankciókat alkalmazni.

2011. dec. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!