Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az USA-ról?

Mi a véleményetek az USA-ról?

Figyelt kérdés
Kb minden téren. politikai rendszere, történelme, stb...

2011. dec. 16. 13:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%
Nekem szimpatikus az ország,csak hát az a gáz,hogy rengeteg népcsoport van és egyre többen lesznek,szóval szerintem 20 éven belül olyan lázadás fog kitörni...
2011. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
27%

Jó filmeket, zenéket, kajákat és játékokat adtak a világnak, de amúgy egy trágyadomb.


Mégis milyen ország az, ahol nincsen egészségügyi ellátás és átszámolva többszázezer forintokat elkérnek teljesen szimpla orvosi kezelésekért?



Az elhanyagolható statisztikai adat, hogy a fejlett országok közül az USA a legkevésbé biztonságos, az USÁ-ban van a lakosság arányához viszonyított legnagyobb hajléktalanpopuláció és börtöni rab populáció.

2011. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
21%
Az sem elhanyagolható*
2011. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
27%
Iszonyúan túlértékelt ország.
2011. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
18%

A jól menő gazdasága ellenére sok társadalmi feszültség uralkodik az országban.

California államban már bevezették azt hogy felezik sok rabnak a büntetését mert olyan szinten túlzsúfoltak a börtönök, dacára annak hogy sok újat is építenek folyamatosan.

2011. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"Iszonyúan túlértékelt ország."


Mire gondolsz?

2011. dec. 16. 14:30
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyon kettős. Egyrészt azt gondolom,hogy amerika egyike a legmocskosabb hatalmaknak, az egyik fő terrorista az egész világban. A hamburger, a csips, és a cola hazája, na meg a siralmas vígjátékoké.


A másik oldalon meg az emberek sokkal kedvesebbek, nyitottabak, erkölcsösebbek, egyszóval szimpatikusak. Őszinték, és tetszik, hogy fel merik vállalni magukat. Tetszik, hogy ott fel lehet vállalni, ha különc vagy, vagy egyszerűen más, senki sem fog kinézni.

2011. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"Nekem szimpatikus az ország,csak hát az a gáz,hogy rengeteg népcsoport van és egyre többen lesznek,szóval szerintem 20 éven belül olyan lázadás fog kitörni..."


Az a rengeteg népcsoport amerikaiaknak vallja magát mármint a többsége, ha lesz gond akkor az a spanyol ajkúakkal lesz. De addig még sok idő van, valószínűleg kitalálnak valamit ennek elkerülésére.

2011. dec. 16. 14:32
 9/36 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen ország az, ahol nincsen egészségügyi ellátás és átszámolva többszázezer forintokat elkérnek teljesen szimpla orvosi kezelésekért? "


Nem európai típusú jóléti állam az biztos, az egészségügy elég komoly probléma, de persze politikai kérdés, próbálnak rajta javítani de nem olyan egyszerű. Ha jól emlékszem a republikánusok inkább az önsegítséget helyezik előtérbe mint a kormányzati beavatkozást. A medicare volt az utolsó nagyobb volumenű előrelépés az ügyben még Johnson alatt.

2011. dec. 16. 14:35
 10/36 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem undorító.
2011. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!