Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen "becsöngetős" csalások...

Milyen "becsöngetős" csalások vannak?

Figyelt kérdés

Kicsit azért leírom a dolgot. Ma felcsöngetettek hozzám diákok hogy könyveket gyüjtenek az irodalom órára és irodalom ötöst kapnak érte. Na most erről szerintem üvölt hogy marhaság. Nyilván az lenne hogy feljönnének (mert többen voltak) megnézni a könyveket. Az egyik elkezdi dicsérgetni a lakást, a másik el akar menni WC-re, csak megoldják hogy az a harmadik elvigyen valami értéket is. Elküldtem őket azzal hogy nem tartok itthon felesleges könyvet (ami igaz is), de még csak elkezdtem a mondatot azzal hogy "Hát igazábol én nem..." már jött is a válasz hogy elnézést a zavarásért és lecsapta a kaputelefont. Ez a bunkóság se jellemző egy normális emberre.

Vidéki nagymamámhoz (akiröl tudni kell hogy az emberi rosszindulatot szinte csak a tévéböl ismeri és mozgáskolátozott) beengedett egy idősebb nőt aki istenhívőnek adta ki magát. Elkezdtek beszélgetni, aztán a nő kölcsön akart kérni egy kisebb összeget, mire a nagymamám előkereste azt a valamit amiben a pénzt tartja, mert szimpatikusnak tünt az idős nő. Ami ezután történt azt nem kell leírni. A saját temetésére gyüjtött a nagyi és ebböl adódan 6 jegyü összegröl beszélünk.


Biztos vagyok benne hogy mindenkinél bepróbálkoztak már valamivel, érdekelne hogy mikkel és miböl vettétek észre hogy ez valami csalás lesz?


2009. máj. 18. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

tudod, az a baj, hogy az idős embereket könnyebb becsapni, mert már nem úgy működik az agyuk, ahogy kéne. Ezt nagyon sokan kihasználják.

Hozzám ha eg ilyen felcsönget, úgy elküldöm, hogy senki nem sír a temetésén. Anyám fiatalon okos asszony volt, de volt egy agyvérzése, és sajnos maradandó károsodása van. Nem tudom idevenni magamhoz, mert makacs mint állat, ragaszkodik a saját kis házához. Ő is így fog járni hamarosan, hiába volt meg benne anno, hogy senkiben nem lehet bízni, ezeken az idióta buszos kirándulásokon is állandóan beleültetik a hintába.

Sajna ez van, nem tuduunk mit tenni vele. Pont tegnap volt a TV-ben egy riport, 20ezres rablás alatt ki se mennek a rendőrök, pl. benzinkúton nem fizet valaki, vagy... na, nem sorolom....

Szar itt nálunk a jogrendszer, nem a becsületes embert védi. Ez van. Sajnos.

2009. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk az utcában laknak... hát mondjuk ki cigányok. Folyton kölcsönkérnek, és mivel mi jószívűek vagyunk néha-néha adunk. Aztán már árulnak is. Nagyim mindent megvesz, még azt is amiről nem is tudja mire jó. Mikor az előző kutyusunk meghalt (ő ugrált a csengőhöz ezért nem mertek csengetni) akkor a nagyim beengedte őket, és a szobába, ahol ÉRTÉKES kis szobrocskák, meg képek vannak mászkáltak. Szerencse. hogy apukám hazaért, mer tmár nyúltak egy kis szobrocskához. Most megint van kutyánk, és nem sűrűn látogatnak. A nagyidnak el kell magyarázni, hogy ezt nem szabad, és senkit ne engedjen be!
2009. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezeket a barátságos, jóindulatú cigány családokat meg kéne védeni a korunkat fenyegető atomcsapástól! Ólmot nekik! Az védi az atom káros hatásait, jól tudom????? :))))
2009. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédunkat(másik házunk,közös udvar),múltkor szintén kirabolták.Kertváros,közös udvar nyitva nála ajtó,kapu,bementek és a néni csak az egyiket látta.Míg az egyik beszélt a másik kirabolta.

De amúgy mostanában a T-mobile nevében is szednek pénzt.Azt állítják,hogy 1.5milliót nyersz ha befizetsz 20ezret a telójukra.Én már írtam neik mert nekem is telóztak,múltkor anyum hallott egy bácsit aki mondta h vesz feltöltőt mert nyert 1.5 milliót.Hát szép mondhatom:S

2009. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyámhoz becsöngettek (egy ffi és egy nő) azzal a sztorival, h a lépcsőházban eladó lakást szeretnék megnézni, de nincs otthon a tulaj, és érdeklődnek a lakás állapotáról. Szegény mamikámnak nem esett le, h nem árulnak ott lakást...Mikor a nő az aranyait kezdte el nézegetni, mama elkezdett kiabálni, meghallotta a szomszéd, és elzavarta őket szerencsére. Az a baj, h szerintem ebből nem tanult, nagyon féltem őt, és a többi hiszékeny embert is...Bár ez elég gagyi sztori volt, de úgy látszik, van, akit be lehet ezzel csapni...
2009. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

A 3.nak


Jól!

2009. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy offolok, de annyira felháborító, hogy ilyen emberek egyáltalán lélegezhetnek.

Komolyan mondom csinálni kéne egy csapatot, hogy az éj leple alatt gyilkolni tudjuk az ilyen embereket, meg a derék cigány barátainkat, hogy rohadnának meg.

Itt előbb-utóbb úgy is vér fog folyni, csak még próbálják elmismásolni az dolgokat...

2009. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban az időseket könnyű átverni, mert hiszékenyek és bíznak az emberekben. Sokan pedig hiába figyelmeztetik őket sok pénzt tartanak otthon, hiába minden figyelmeztetés, h tegyék be a bankba, ne otthon tartsák, ne engedjenek be idegeneket a házba, mindig akad hiszékeny, akit megvezetnek.
2009. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok....

Frankón le lettem pontozva (leszarom), ez is azt mutatja: igazat szóltam.... csakhát az azság nem szégyen, csak kellemtlen.... hmmm???, Ahha, asszem igen....

2009. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

*azság= igazság

bocsi, szarakszik a gépem....

2009. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!