Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek megadja a szavazat...

Szerintetek megadja a szavazati jogot is a Fidesz azoknak, akik most szerzik meg az állampolgárságot? (határon túli magyarok)

Figyelt kérdés

Olvassátok el ezt.

[link]


2012. jan. 5. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Naná, már meg is adta. A miértre a válasz pedig egyértelmű, ott van benne a cikkben.
2012. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen meg.
2012. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos meg, ráadásul nem jó szándékból teszik, hanem politikai számításból. Én eltöröltetném. Ők egy másik ország polgárai, semmi közük sincs az itteni választásokhoz.
2012. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Meg, de nem értem miért lesz jobb NEKIK, hogy ide szavaznak mikor se milyen formában nem érinti őket a változás, mint annál inkább minket.
2012. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos meg fogja adni a szavazati jogot, pusztán politikai célokból (szavazatszerzés).

Szerintem csak az szavazhasson Magyarországon, aki életvitelszerűen itt élt legalább 2 éve a választás előtt, legyen akár üzbég állampolgár. Fel nem tudom fogni, hogy más országok lakói, pl. egy Svájcba kivándorolt magyar úgy dönt országunk ügyeiről, hogy nem az ő bőrére megy a vásár.

Nagyon szeretem az erdélyi, felvidéki, stb. magyarokat, legyenek állampolgárok, de csak akkor szavazzanak itt, ha tényleg itt élnek, itt adóznak, mert máskülönben nem tudnak felelős döntést hozni.

2012. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Sok szélsőséges, kirekesztő ember hisztizik azért, mert a külmagyarok is választójogot kapnak. Véleményem szerint egy egészséges társadalomban ez nem is volna kérdés. A határon túliakra éppúgy hatással van a budapesti kormány összetétele, iránya, mint a belföldiekre. És az ő szavazati joguk talán a szoclib erőket is arra sarkallja, hogy a külmagyarok kirekesztése és a náci szellemű szlovák, román stb. intézkedések kritikátlan elfogadása helyett foglalkozzanak valamennyit a nemzeti ügyekkel.
2012. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Én szlovákiai magyarként, 28 évesen, egy napig sem éreztem, hogy rám bármilyen hatással lenne, hogy mit történik Budapesten.A politikus itt is, ott is csak politikus. Volt már itt Mečiartól Slotáig minden, nem lett sem jobb, sem rosszabb.Élem a kis életemet, van munkám, házam, kocsim és jó érzem magam a bőrömben.4 évente elmegyek szavazni, magyarként a magyarokra, ennyi. Ennél többet a politika nem érdemel.
2012. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
* jól érzem magam
2012. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

"Sok szélsőséges, kirekesztő ember hisztizik azért, mert a külmagyarok is választójogot kapnak. Véleményem szerint egy egészséges társadalomban ez nem is volna kérdés. A határon túliakra éppúgy hatással van a budapesti kormány összetétele, iránya, mint a belföldiekre. És az ő szavazati joguk talán a szoclib erőket is arra sarkallja, hogy a külmagyarok kirekesztése és a náci szellemű szlovák, román stb. intézkedések kritikátlan elfogadása helyett foglalkozzanak valamennyit a nemzeti ügyekkel."


Ez nem hiszti. Egy külföldön élő magyarnak aki bár kettős állampolgár de nincs itthon bejelentett lakhelye, semmi joga ahhoz, hogy beleszóljon az itteni választásokba, ahhoz, hogy ki kerüljön itt kormányra. Ha én kimennék külföldre és a magyar mellé megkapnám az adott ország állampolgárságát, biztos, hogy nem akarnék itthonra is szavazni és pont azért mert már nincs hozzá semmi közöm, nem élek az országban. Ez nem magyarellenesség, ez pusztán józan ész.

2012. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Madárkám!

Leírom mégegyszer, hogy megértsd: egy külhoni magyarnak általában jelentős hatással van az életére az, hogy milyen kormány van Magyarországon. A budapesti kabinet számtalan módon segíti az elszakított nemzetrészek megmaradását az iskolák, alapítványok támogatásától kezdve a kulturális programokon át egészen a diplomáciai fellépésig. Az emberek többségének egyáltalán nem mindegy, hogy az aynaország nemzetpolitikájában a támogatás, a közömbösség vagy kirekesztés dominál.

Arról nem is beszélve, hogy egy határon túlinak sokkal inkább kormánya a mindenkori magyar kabinet, mint a szlovák/szerb/román stb. kormány, amelyben valamilyen szinten sajnos mindig jelen van a soviniszta magyarellenesség.

2012. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!