Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bankok ennyire ki akarnak...

A bankok ennyire ki akarnak tolni a devizahitelesekkel? Így még többen bedőlhetnek és, akinek nincs lehetősége értékesíteni, vagy egyszerűen nincs, aki megvenné, annak egyre több visszafizetni valója lesz. Mi a célja ezzel a bankoknak?

Figyelt kérdés

"Az Openhouse Országos Ingatlanközvetítő Hálózat szerint fekete folt van a végtörlesztés szabályozásában, a bankok ugyanis nem fogadhatják el az önerő igazolására a megkötött adásvételi szerződést, így azok, akik ingatlanuk eladásából végtörlesztenének, hátrányt szenvednek."

Forrás:penzcentrum.hu


2012. jan. 15. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

...a bankok ugyanis nem fogadHATják el az...


Legalább azt a szöveget értelmezd amit te idézel.

Ez ugyanolyan értelmetlen kérdés mint az hogy a devizathitelesek miért akarnak ennyire kitolni a bankokkal és mi a céljuk azzal hogy nem bírnak fizetni... :D

Mondjuk ha védem a kedvenc bűnbakotokat tuti le leszek pontozva.

2012. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem hogy ott a "fogadhatják".

Nah,akkor rosszul tettem fel a kérdést.Nem az ott ülő ügyintézőkre gondoltam,tudom,hogy nekik meg van szabva,mit szabad és mit nem,mit fogadhatnak el és mit nem.Akik ebben a kérdésben döntöttek,hogy már pedig nem fogadják el az adásvételi szerződést,nah azoknak az embereknek mi a céljuk ezzel a korlátozással?Hiszen tisztában vannak vele,hogy így kicsinálják mind az ingatlanpiacot,mind az adósaikat,akik valami úton-módon próbálják visszafizetni a felvett kölcsönt.

2012. jan. 15. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

A PSZÁF - a bankokat felügyelő állami szervezet. Hogy miért van ez így arra még nem adtak választ, hisz a cikk is ma jelent meg arról hogy megkérdezték őket.Lehet hogy csak nagy a bürokrácia és nem lett minden megfelelően kidolgozva.

De amúgy ez tényleg jó észrevétel ,csak már mindjárt jan.30 :P

2012. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Senki nem akar kitolni senkivel. A bank és a hitelfelvevő kötöttek egy szerződést, amit be kell tartani.

A végtörlesztés az ennek a megcsúfolása, nem hogy fekete volt van a szabályozásában, hanem az egész egy nagy fekete folt, amit nem szabadott volna engedélyezni.

2012. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megint azokon segítettek akiknek amúgy is van pénzük.Akinek nincs az meg nyugodtan felkötheti magát.32000-rel vettem fel a pénzt biztosítással 3 gyerek mellett hogy 37 évesen ne a szülők nyakán tengődjünk most 55000 plusz a biztosítás!Rajtam biztos hogy nem segített senki,nekem esélyem nincs a végtörlesztésre.Úgyhogy dolgozunk míg meghalunk!
2012. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!