Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a vallás jótékony...

Szerintetek a vallás jótékony hatással van az országok és az állampolgárok számára?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vallás csak ellentéteket szül.


Én személy szerint a vallást nem tekintem szükségszerűen rossznak, viszont nagyon sokan arra használják, h uralkodjanak mások felett, és kihasználják az embereket.


Véleményem szerint a hit az, ami jótékony hatással van az emberekre, a hitet szabályok közé szorítani viszont már nem egészséges dolog.


Én jól megvagyok vallás nélkül, és nem is tervezek lefaragni a szabadságomból azzal, hogy csatlakozzak valamelyik egyházhoz.

2012. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy közösségépítő ereje van. Ezzel együtt támaszt is nyújt lelki traumák idején. Összességében semmi baj a vallással, sokkal inkább az emberekkel, akik rossz célokra használják a buta, hiszékeny embereket.
2012. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Örülnék, ha nem lenne szükség vallásokra.
2012. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos határokon belül nagy összetartó erő lehet (lásd: arab birodalom), de egy idő után már széthúzáshoz vezethet (30 éves háború)
2012. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!