Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Jézus zsidó volt, a zsidók...

Ha Jézus zsidó volt, a zsidók mért nem keresztények?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Jézus korában élő zsidók csak egy kis része fogadta el Jézust a Megváltónak, a többiek csak egy hamis prófétának gondolták.
2012. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Értem. Ezt tényleg nem tudtam. Köszi.
2012. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A keresztények először a zsidó vallást akarták megreformálni, nem tekintették másnak magukat. Természetesen ahogy ez lenni szokott, a zsidó vallási vezetők kiátkozták és üldözni kezdték őket mint eretnekek, ezzel elválasztva maguktól a Jézus-követőket. Innentől kezdve alakult ki az éles határ és hagyományos gyűlölet zsidó és keresztény között.
2012. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre a választ a Rómabeliekhez írt levél 11. fejezetében találod.

Amúgy elvétve vannak Messiáshívő zsidók.:)

2012. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, Jézust Messiásként elfogadó zsidók. Így helyes.
2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Istvan_Budapest ***** válasza:

Jézus nem volt "az", hisz keresztény volt. Maga Keresztelő János volt az aki megkeresztelte Jézust a Jordán folyóban.


De még származására nézve sem volt Jézus judaista, hiszen galileai volt. Galilea ma Palesztinához tartozik, neve annyit jelent, hogy Galil Ha-Goyim, azaz a gójok földje.


Krisztus korában Galilea a Római Birodalomhoz tartozott, előtte pedig a Pártus Birodalomhoz. A pártusok, akiknek a központi területe a mai Irán területén fekszik, egy íjfeszítő lovas nép voltak, a magyarsággal közeli rokonságban, mint mondjuk ma az erdélyi székelyek.


Jézus maga az Adiabene pártus királyi házból származik. Persze Jézust követő évszázadokban akadtak olyanok akik származásuk miatt meghamisították a szent iratokat és a judaista törzsek vallási iratait (Ószövetség) összekeverték a valódi kereszténység tanításaival (Újszövetség).


Ilyen volt például a kereszténygyilkos Saul, aki felismerve a hihetetlen alkalmat a hatalom és pénzszerzésre magához ragadta az egyház vezetését Pál "apostolként". Őt még sok hasonló gazember követte, míg az emberiség alaposan félre nem lett vezetve és oda jutottunk ahol most vagyunk.

2012. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1943. április 23.


Mélyen tisztelt Zolnai Béla Professzor Úr!


Mintegy tizenöt esztendeje határoztam el magamban, hogy harmincnegyedik évem betöltése előtt megkeresztelkedem. Krisztus harminchárom esztendős múlt s még nem volt harmincnégy, mikor megfeszítették, - ezért gondoltam így. S azért, - bár tizennyolc éves koromtól katolikusnak érzem és vallom magam, - mert azt hittem, hogy ez a megőrült és aljas világ csak rendbe jön addig, megszűnik a zsidóüldözés, magánügy lesz az én megkeresztelkedésem is, nem gondolhatja senki spekulációnak, vagy menekülésnek. A világ ugyan ma őrült és aljas igazán, de spekulációnak vagy menekülésnek valóban nem hihető ma már a megkeresztelkedés, hisz semmi reális előnye nincs. Erkölcsi aggályaimat így elmosták a burjánzó törvények és rendeletek.

Sík Sándor keresztel május 2-án, vasárnap, a Szent István Bazilikában. Szeretném Professzor Urat felkérni a keresztapaságra.

Mély tisztelettel és szeretettel köszönti régi tanítványa.


Radnóti Miklós

2013. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!