Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ők tényleg zsidók?

Ők tényleg zsidók?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, nagyon érdekel a kérdés, találtam egy oldalt, ahol elvileg a közéletben lévő zsidók vannak rajta... Ez igaz? Ha igen, akkor miből gondolják hogy az illető tényleg zsidó? Főként liberálisok vannak a listán, akkor most aki libsi az zsidó? Segítsetek, mert nem értem :S

[link]



2012. febr. 2. 22:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és minden válasz érdekel!!!
2012. febr. 2. 22:30
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nézem hogy szinte majdnem mindenki rajta ezen a listán.
2012. febr. 2. 22:34
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ilyen a közélet. Az egy elit klub, nehéz oda bekerülni. Média, politika, művészet. Itt mind nagyon erős a zsidó jelenlét.
2012. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem is mind de a 80%-a szerintem tényleg az.
2012. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De ők ezt vállalják is hogy zsidók? És valaki mitől lesz zsidó...? Bocsi, ha hülye kérdések, de tényleg szeretném megérteni.
2012. febr. 2. 22:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Például ha valaki izraelita vallású,szerintem az zsidó.
2012. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, viszont tényleg rengeteg a listán a liberális, és a meleg. Viszont attól hogy valaki liberális, vagy meleg, abból nem következik az hogy zsidók. Liberális is lehet keresztény vagy akár ateista is, nem? Egyébként egy csomó egyetemi tanárom rajta a listán, akik érezhetően liberálisok, viszont úgy tudom ateisták. Meg sok az LMP-s is rajta, meg olyan is van akit korrupcióval vádoltak (pl. Petri Ádám) Ő is libsi azt hiszem. Nem lehet hogy ez a lista csak egy gúny?
2012. febr. 2. 22:44
 8/18 A kérdező kommentje:
Meg vannak köztük jogvédők meg civil szervezethez tartozók.
2012. febr. 2. 22:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem mind azok.
2012. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Számomra nem egyértelmű, mi alapján lesz valaki zsidó. Mert ha pusztán az, hogy mondjuk az egyik ükapja zsidó volt, zsidóvá teszi, akkor kb. az egész ország az.

Hivatalosan úgy tudom, az számít zsidónak, akinek három nagyszülője zsidónak vallotta magát. Nem tudom, hogy ezt itt minden esetben ellenőrizték-e.

Plusz mivel ez egy erősen jobboldali beállítottságú szerkesztőgárdával rendelkező honlap, nem biztos, hogy érzelmektől mentesen döntötték el, hogy zsidónak tekintenek-e valakit vagy sem.

2012. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!