Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tervezi hogy külföldre...

Valaki tervezi hogy külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Én most jutottam arra az álláspontra, hogy ebben a porfészekben nem lehet boldogulni. Hiába a hazaszeretetem ha a haza nem szeret engem! Viszont ha mindenki így gondolja előbb-utóbb ki marad magyar honban?

2012. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén szólva nem nagyon érdekel, ki marad a honban.Maradnak úgyis épp elegen.Sajnálom őket.Tervezem a külföldi munkát, de a gyerekem már itt fejezi be a középiskolai tanulmányait, az még két év.Addig nem tudom, hogy mehetnék.De a szándék megvan.Már nagyon mennék innen, mert semmi lehetőség nincs.Itt az ember csak azért kell, hogy minden téren teljesen kizsigereljék, cserébe meg semmit nem kap.Ezért kár lenne maradni, úgy gondolom.
2012. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
73%

Én még nem döntöttem el.

Szívesen maradnék itthon, de ha továbbra is csak a lehúzás megy, akkor nem lesz nagyon más választás, ha az ember pénzt is szeretne keresni...

(Pedig pár éve még nagyon nem akartam külföldre menni.)

2012. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
79%

Én már útra kész vagyok..1 hónap múlva indulok Angliába.Még becsületesen ledolgozom a felmondási időmet,és már itt sem vagyok..

23/N

2012. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
14%

És külföldön mit kezdel? (milyen munka?)


Véleményem szerint mindenhól lehet boldogúlni, ha dolgozni akar az ember akkor tökk mindegy hogy hól dolgozól, úgyis lehúznak. Ha meg pénzt akarsz csinálni, akkor persze, oda kell menni ahól legjobb.. De most a kérdés, akkor miért mentek ki, hogy dolgozni vagy hogy pénzt keresni? (mert nem mindegy..)


Én eldöntöttem hogy én nem "dolgozni" akkarok, hanem én csak pénzt keresek, mert az élet nem arra megy ki hogy dolgozunk, hanem hogy jól érezzük magunkat.

2012. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
23%
azért még jó ,hogy akik külföldre mennek dolgozni mind meg magyarázza a lelki ismeretének ,hogy miért is jó neki ha ki megy !!!! ezek akik ki mentek az mind az adó fizető emberek pénzéből tanultak ,akik taníttatták azokat öregségükre meg itt hagyták a kis önös érdekeik miatt!!
2012. febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
18%
Menjetek csak minél többen, legalább lesz hely azoknak, akik itthon akarnak boldogulni. Vissza se gyertek!
2012. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
0%
Senki. Itt azért könnyebb az élet.
2012. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
96%

Jelentem, a szakmunkás képzésem nem került az adófizetőknek pénzébe.És nehogy már a kivándorlóknak legyen lelkiismeret furdalása amiatt, mert itt a kedves jövő-menő kormányaink ellehetetlenítik a megélhetést.Ha megteremtenék itt a normális körülményeket, a lehetőséget a boldogulásra mindenkinek, akkor nem akarnának annyian kimenni külföldre.Nem úri passzióból vágnak neki a világnak!

Igen, valamelyik előző válaszoló nagyon jól fogalmazott, hogy az ember elsősorban pénzt keresni akar, nem dolgozni.Ne legyünk már álszentek.Persze, ha a munkát jól megfizetnék, akkor nyilván szívesebben megcsinálná az ember.De ki akar itt élete végéig minimálbérért gürizni úgy, hogy miközben másnak hajtja a hasznot, még annyit sem kap cserébe, hogy normális színvonalon éljen, mert azt kell nézni, hogy eszik-e vagy rezsit fizet?Nem csoda, hogy a töke tele lesz az embernek és menekülne bárhová, csak innen el.Szerencsére vannak országok, ahol mindez máshogy működik, persze ott is tenni kell a pénzért valamit, de ha dolgozol, nem kell tengődnöd.

Egyébként láttam nemrég egy tudományos csatornán, valamelyik német hajléktalanszállót.Nos, az kb olyan volt, mint nálunk egy szálloda!Van ország, ahol a segélyezett kap ingyen lakást, meg annyi segélyt, amiből normál színvonalon megélhet.Érdekes módon mégsem arra "rendezkednek be", hogy segélyből éljenek vajon miért?Talán, mert ott megéri dolgozni?..És mi mindettől hol vagyunk??

2012. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Magyarországon jelenleg nincs család támogatás!!! A rezsi költségek az egekben, az élelmiszerek árai pedig folyamatosan kúszik felfelé. A kocsi használatról+benzinről nem is beszélve... Osztrák ismerősöm elszörnyülködik hogy nálunk drágább a hús mint ott. A munkahelyek egyenlőek a robottal, megbecsülés nulla fizetség semmi! Nyugdíjra itt nem számíthatunk, amit raktunk azt is lenyúlták, gyerekeink milyen jövőben bízzanak itt Magyarországon???? Csalódtam hazámban!
2012. febr. 20. 13:52
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkodj, menj! A hazádat szeretheted külföldről is, tele zsebbel! Sajnos a korom és az egyre jobban csökkenő egzisztenciánk miatt mi nem tudunk kimenni!Bár pár évvel ezelőtt mentünk volna ki, most sokkal előbbre tartanánk!
2012. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!